Seriale

[Plotka] Bail Organa powróci w „Obi-Wanie Kenobim”

Od momentu ogłoszenia daty premiery Obi-Wana Kenobiego jak grzyby po deszczu ukazują się coraz to nowsze przecieki na temat serialu. W ostatnich dniach informowaliśmy na naszych łamach o szczegółach występu Dartha Vadera, Luke’a, Lei i nowego Jedi, a nieco później o pewnej scenie z udziałem Inkwizytorów. Tym razem plotki z wiarygodnych źródeł zdradzają, że w ramach produkcji zobaczymy kolejną postać znaną z trylogii Prequeli.

Jak podaje Making Star Wars, Jimmy Smits powróci jako Bail Organa w ramach nadchodzącej serii o brodatym Jedi. Smits podobno widziany był na planie zdjęciowym podczas nagrywania scen razem z Ewanem McGregorem, jednak skala roli pierwszego z wymienionych aktorów nie jest w tej chwili znana.

Ponowne spotkanie Senatora z Mistrzem Jedi wydaje się dość naturalną koleją rzeczy. Jak wiadomo, pod koniec Zemsty Sithów Bail wziął pod swoją opiekę nowonarodzoną córkę Anakina i Padmé, Leię, zaś jej brat bliźniak, Luke, trafił do domostwa Larsów. Mając na uwadze, że Kenobi brał czynny udział w ukryciu i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom Skywalkera, możemy spodziewać się, że podłożem dla ukazania w serialu przywódcy Alderaana będzie nowe zagrożenie dla jego przybranej córki.

Warto podkreślić, że nie będzie to jedyny występ Jimmy’ego Smitsa w ramach powstających projektów w świecie Gwiezdnych wojen, bowiem odgrywany przez niego bohater przewinie się również w serii Star Wars: Andor.

Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja, w 45. rocznicę premiery Nowej nadziei.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.