Wydarzenia

John Williams zapowiada przejście na emeryturę

Dopiero co zakończyła się emisja Obi-Wana Kenobiego – serialu, którego główny motyw muzyczny powstał za sprawą Johna Williamsa, legendarnego kompozytora, który z Gwiezdnymi wojnami związany jest od roku 1977 i którego ścieżki dźwiękowe składają się na nieśmiertelność sagi. Ale wygląda na to, że żadnych nowych utworów Williamsa ani w projektach Star Wars, ani w żadnym innym filmie możemy już nie usłyszeć.

W wywiadzie udzielonym Associated Press artysta ujawnił bowiem, że choć nie wyklucza potencjalnej aktywności w tej dziedzinie, rozmyśla poważnie o pozostawieniu muzyki filmowej za sobą i skupieniu się już wyłącznie na koncertowej. Jak zwrócił uwagę, praca nad na przykład Gwiezdnymi wojnami właśnie wymaga od niego poświęcenia około sześciu miesięcy.

„Na tym etapie życia to dla mnie długie zobowiązanie.”

Williams rozważa przejście na filmową emeryturę po ukończeniu najbliższego projektu, również powstającego zresztą dla Lucasfilmu.

„Obecnie pracuję nad Indianą Jonesem 5, który Harrison Ford – troszkę młodszy ode mnie – chyba ogłosił, że będzie jego ostatnim filmem. Pomyślałem więc sobie, że jeśli Harrison może to zrobić, może i ja mógłbym.”

Odpoczynek od muzyki filmowej byłby dla 90-letniego kompozytora całkowicie zasłużony – napisał muzykę do niezliczonej ilości produkcji, wiele ścieżek dźwiękowych jego autorstwa na zawsze przeszło do historii, a cztery zostały nagrodzone Oscarami.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.