Książki i komiksy

„Star Wars Jedi”: Zapowiedziano dwie książki o Calu Kestisie

Po tym, jak promocja gry Jedi: Fallen Order w innych mediach sprowadziła się jedynie do artbooka i niezbyt porywającego i mało popularnego komiksu Dark Temple o Eno Cordovie i Cere, tym razem Lucasfilm zdaje się nieco bardziej wierzyć w sukces gry. Dopiero co na rynku zadebiutował zestaw LEGO z droidem BD-1, zaś w pierwszej połowie przyszłego roku czekają nas dwie książki, w tym jedna powieść.

Jedi: Battle Scars to powieść dla dorosłych od wydawnictwa Del Rey, której autorką jest Sam Maggs (do tej pory ma na koncie kilka komiksowych historii w serii Adventures, opowiadanie oraz współpracę ze scenarzystami remake’u KotOR-a). Książka ma opowiadać oryginalną historię, która rozgrywać się będzie między wydarzeniami ukazanymi w Fallen Order i Survivor. Głównym bohaterem będzie oczywiście Cal Kestis, powróci także reszta załogi Modliszki, w tym Merrin. Premierę w USA wyznaczono na 7 marca.

Wzorem poprzedniej odsłony gry, również tej towarzyszyć będzie artbook. The Art of Jedi: Survivor – pełne grafik koncepcyjnych, historii powstawania produkcji i komentarzy twórców – ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse 2 maja.

Star Wars Jedi: Survivor pojawi się na konsolach Xbox Series X/SPlayStation 5 oraz na komputerach PC. Wydarzenia będą rozgrywały się około 5 lat po finale Upadłego zakonu, a w roli protagonisty powróci Cal Kestis. Data premiery nie jest jeszcze pewna, ale wnosząc po powyższych datach możemy przypuszczać, że nastąpi to wiosną.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.