PublicystykaSeriale

„The Mandalorian” S03E05 (Rozdział 21) – ciekawostki

Za nami piąty odcinek 3. sezonu The Mandalorian. Jak zawsze, w epizodzie uzbierało się trochę smaczków dla fanów świata Gwiezdnych wojen. Wobec tego klasycznie zapraszamy Was do zapoznania się z naszym wyborem easter eggów z ostatniego rozdziału.

Kto strzelił pierwszy?

Greedo mierzący blasterem w Hana Solo

Gdy Greef Karga rozmawia z pirackim dowódcą Gorianem Shardem, w dialogu pojawia się odniesienie do kultowej sceny z Nowej nadziei. Karga zaznacza, iż piraci, których zabił wystrzelili pierwsi. Pierwszeństwo strzału jest zagadnieniem ważnym dla Hana Solo i Greedo, a po zmianach wprowadzonych przez George’a Lucasa do Epizodu IV stało się solą w oku fanów.

Kapelusznik

Dave Filoni

Gościnny występ po raz kolejny zalicza Dave Filoni, twórca Wojen klonów i Rebeliantów, a także jeden z producentów, reżyserów i scenarzystów pracujących nad The Mandalorian. Choć tym razem jedynie przez krótką chwilę, ponownie zobaczyć możemy go w roli Trappera Wolfa. Co więcej, tym razem bohater nosi na głowie kapelusz będący charakterystycznym elementem ubioru Filoniego.

Rebeliant

Zeb na kadrze z piątego odcinka 3. sezonu The Mandalorian

Cameo zaliczył również bohater stworzony przez wspomnianego wyżej twórcę. Po raz pierwszy w wersji live action pojawia się Zeb z Rebeliantów. W ramach The Mandalorian głos ponownie podkłada mu Steve Blum.

Ruch Oporu

Carson Teva na kadrze z serialu The Mandalorian

Podobnie jak w odcinku trzecim, w jednej ze scen usłyszeć możemy znany motyw muzyczny. Gdy Carson Teva opuszcza kryjówkę Mandalorian, towarzyszy mu March of the Resistance Johna Williamsa.

(Prawie) Luke Skywalker

star-wars-luke-skywalker-the-mandalorian-grogu-1.jpg

Kolejny występ gościnny z piątego odcinka 3. sezonu The Mandalorian to niewielka rola głosowa. W roli pułkownika Reeda komunikującego się pod koniec epizodu z Carsonem wystąpił Max Lloyd-Jones. W finale 2. sezonu serialu aktor posłużył za ciało Luke’a Skywalkera, na które w postprodukcji nałożono twarz Marka Hamilla.

Mózg operacji

Wielki Admirał Thrawn na okładce książki Thrawn

Carson Teva silnie sugeruje, iż ataki na Nevarro są powiązane. Ponadto w zagadkowych i brutalnych okolicznościach uwolniony został Moff Gideon. Coraz więcej wskazuje na to, iż Nowa Republika zmierzy się z wielkim przedsięwzięciem militarnym, za które niemal na pewno odpowiada Wielki Admirał Thrawn.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.