Gry

„Jedi: Ocalały” – opinie i gameplay z pierwszych godzin rozgrywki

Już w tym miesiącu do sprzedaży trafić ma Jedi: Ocalały. Nowa gra Star Wars będzie oczywiście sequelem Upadłego Zakonu wydanego w końcówce 2019 roku. Niektórzy otrzymali jednak możliwość zapoznania się z nadchodzącym tytułem nieco wcześniej. Dzięki temu dziś do sieci trafiły opinie dziennikarzy, którzy mieli okazję ponownie wcielić się w Cala Kestisa.

Udostępniony im materiał przełożył się na mniej więcej trzy do czterech godzin rozgrywki. W tym czasie Jedi: Ocalały zdołał jednak wywrzeć ogromne wrażenie. Według publikowanych opinii, gra jest nie tylko godną kontynuacją pierwszej części, ale też znaczącym postępem pod niemal każdym względem. Poniżej przybliżymy ogólnikowo część z nich oraz przedstawimy nagrania ukazujące gameplay.

Opinie

Survivor chwali się za usprawnioną względem Fallen Order rozgrywkę. Wcześniej dowiedzieliśmy się już, iż w dużym stopniu rozbudowano system walk – wygląda na to, że rozwinięcie spełni swoje zadanie i dostarczy więcej satysfakcji. Jak stwierdza dziennikarz portalu Inverse: „Walka sprawia wrażenie znacznie bardziej wyrafinowanej. Wszystko jest bardziej płynne i łatwiejsze w sterowaniu.” Postać głównego bohatera również otrzymuje nowe cechy. W Ocalałym Cal Kestis jest z jednej strony znacznie bardziej dojrzały, ale też wyraźnie zmęczony i być może nieco zrezygnowany, choć wciąż skupiony na swojej misji. Recenzent Kotaku oznajmia, że „zespół kreatywny studia Respawn wykonał niesamowitą robotę znajdując w nim balans”. Choć ze względu na czas rozgrywki niemożliwa jest ocena szerszej fabuły, konsensus jest jednoznaczny: przedstawiony dziennikarzom fragment gry zapowiada ogromny potencjał narracyjny. Według Dexerto czeka nas wiele niespodzianek i oryginalna historia wyciągająca to, co najlepsze ze świata Gwiezdnych wojen.

Pochwały zbiera także rozbudowany i „żywy” świat jeszcze bardziej zachęcający do eksploracji. Co ciekawe, dużą uwagę zwracają również nowe możliwości dostosowywania wyglądu głównego bohatera. Jedi: Survivor pozwoli graczom wybierać spośród wielu opcji, by włosy, zarost, kostium i miecz świetlny Cala były jak najbardziej zbliżone do idealnych wyobrażeń.

Rozgrywka

Poniżej obejrzeć możecie materiały wideo prezentujące gameplay z pierwszych godzin gry oraz zawierające bardziej rozwinięte opinie ich autorów.

Jedi: Ocalały zadebiutuje już 28 kwietnia. Gra dostępna będzie w wersjach na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.