Seriale

Dave Filoni wyjaśnia znaczenie pomarańczowych mieczy świetlnych z „Ahsoki”

W piątek Lucasfilm w końcu ujawnił pierwszy zwiastun Ahsoki. Materiał ujawnił nam wiele nowych szczegółów nadchodzącego serialu. Przede wszystkim jednak ukazał przeciwników, z którymi zmierzy się bohaterka Rosario Dawson. Oprócz Wielkiego Admirała Thrawna na drodze Togrutanki stanie Morgan Elsbeth, którą znamy już z The Mandalorian, a także Baylon i Shin – upadły mistrz Jedi oraz jego uczennica. Ostatnia dwójka posługuje się wyjątkową bronią.

Jak błyskawicznie zwrócono uwagę, zarówno miecz świetlny Baylona, jak i miecz świetlny Shin mają kolor, którego dotąd w świecie Star Wars nie widzieliśmy. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwykłymi czerwonymi klingami, jednak bardzo szybko okazuje się, iż tak naprawdę jest to specyficzna mieszanka przechodząca w pomarańcz. Pomarańczowy miecz świetlny pojawił się już w kanonie, ale ostrza z Ahsoki różnią się również od niego.

Dziennikarka portalu Screen Rant miała okazję spytać o tę kwestię samego twórcę serialu. Dave Filoni potwierdził, iż kolor bynajmniej nie jest wypadkiem przy pracy, a planowanym efektem. Miecz świetlny balansujący pomiędzy kolorem czerwonym a pomarańczowym ma reprezentować tożsamość bohaterów. Zapewne ma to związek z faktem, iż Baylon i Shin w pewnym stopniu wciąż mogą podążać ścieżką Jedi.

„Są nieco bardziej pomarańczowe. To dobre spostrzeżenie. Było to bardzo intencjonalne. Nie chciałem, aby były intensywnie czerwone. Z dzieciństwa pamiętam, że miecz świetlny Vadera przez efekty specjalne jakby wahał się w kierunku koloru pomarańczowego. Nie chciałem, żeby były po prostu pomarańczowe, ale mają odzwierciedlać to dziecięce spostrzeżenie, że [Baylon i Shin] nie są do końca tacy, za jakich można ich uważać z początku. To dobrze, że zwrócono na to uwagę. Nic nie jest przypadkowe.”

Ahsoka zadebiutuje na Disney+ już w sierpniu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.