Filmy

Nowa książka Star Wars potwierdza wiek Imperatora Palpatine’a

Na rynku amerykańskim wydano właśnie książkę Star Wars: Timelines. Nowa publikacja, jak można domyślić się po tytule, skupia się na porządkowaniu wydarzeń ze świata Gwiezdnych wojen w czasie. Jedną z ciekawostek zawartych w przewodniku okazała się informacja na temat jednego z głównych złoczyńców filmowego cyklu. Dowiedzieliśmy się, kiedy urodził się Imperator Palpatine.

Sheev Palpatine, w którego od roku 1983 wcielał się Ian McDiarmid, był kluczowym antagonistą w dwóch pierwszych trylogiach Star Wars. W ostatniej chwili stał się też głównym zagrożeniem trylogii sequeli, a obecnie wydarzenia z serialu The Mandalorian zdają się prowadzić do jego powrotu z Epizodu IX. W kanonie nigdy nie został jednak ujawniony dokładny wiek Sitha.

Timelines potwierdza, iż Imperator urodził się na Naboo w roku 84 BBY (przed bitwą o Yavin będącą finałem Nowej nadziei). Oznacza to, iż w kolejnych epizodach Palpatine miał:

  • Mroczne widmo – 52 lata;
  • Atak klonów – 62 lata;
  • Zemsta Sithów – 65 lat;
  • Nowa nadzieja – 84 lata;
  • Imperium kontratakuje – 87 lat;
  • Powrót Jedi – 88 lat.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.