Filmy

Luke Skywalker kluczowy dla Nowego Zakonu Jedi w nadchodzącym filmie Star Wars

W najbliższych latach Lucasfilm powrócić ma do wydawania kinowych projektów osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Pierwszym filmem, jaki zobaczymy, będzie najpewniej produkcja opowiadająca o Nowym Zakonie Jedi budowanym przez Rey. Ujawniony przez Kathleen Kennedy opis fabuły ujawnia jednak, iż kluczowy okaże się również Luke Skywalker.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Empire szefowa Lucasfilmu zapowiadając, czego możemy spodziewać się po nadchodzącym projekcie, podkreśliła rolę oryginalnego bohatera Gwiezdnych wojen w formowaniu się Nowego Zakonu Jedi.

„Rey buduje Nowy Zakon w oparciu o teksty Jedi oraz nauki Luke’a.”

Wbrew obawom części fanów, film – choć skupiony na odsłanianiu przed nami przyszłości odległej galaktyki – nie zapomni o najważniejszych elementach świata Star Wars. Choć główną mentorką uczących się Jedi będzie Rey, Luke Skywalker i jego nauki stanowić będą podstawę Nowego Zakonu. Uczynienie z niego fundamentu nowej formacji strażników pokoju będzie zasłużonym uhonorowaniem tak ważnej postaci. Tym samym w pewnym sensie Luke koniec końców odbuduje Zakon Jedi.

Oczywiście nie oznacza to jeszcze, iż ponownie go zobaczymy. Choć ma możliwość ukazania się bohaterom jako duch Mocy, być może jego obecność jeszcze silniej oddziaływać będzie w formie symbolicznej. Bądź co bądź, kolejne występy duchów mają wpływ na postrzeganie konsekwencji śmierci w świecie Gwiezdnych wojen. Ale Mark Hamill zapewne chętnie stawiłby się na planie, tak że wszystko zależy od scenarzysty, który zadecyduje, czy Luke Skywalker powinien pojawić się na ekranie.

Film trafi do kin w grudniu 2025 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.