Seriale

„The Mandalorian” – bohater z serialu zawdzięcza imię George’owi Lucasowi

Gdy w 2012 roku Lucasfilm przeszedł w ręce Disneya, George Lucas przestał uczestniczyć w rozwoju uniwersum Gwiezdnych wojen. Twórca odległej galaktyki nie bierze udziału w produkcji nowych projektów ani sam za żadne nie odpowiada. Jak się jednak okazuje, goszcząc na planie, chętnie podsuwa innym pomysły. Tak było w przypadku jednej z postaci występujących w The Mandalorian.

W wywiadzie udzielonym ostatnio portalowi The HoloFiles opowiedział o tym Simon Kassianides. W 2. i 3. sezonie pierwszego serialu aktorskiego Star Wars artysta wcielił się w Axe’a Wovesa. Jego bohater to jeden z Mandalorian początkowo należących do grupy Bo-Katan, którzy później opuścili liderkę, by znów połączyć siły w finale ostatniej serii. To właśnie Woves walczył z bohaterką Katee Sackhoff o dowództwo nad flotą. Jak ujawnił aktor, jego postać zawdzięcza imię właśnie wyobraźni George’a Lucasa. Twórca Gwiezdnych wojen najwyraźniej wymyślił je na poczekaniu przyglądając się pracom nad The Mandalorian.

„Przy moim pierwszym spotkaniu z Jonem [Favreau] i Dave’em [Filonim], w czasie przymiarek do 2. sezonu… Jon i Dave spojrzeli na siebie i spytali, czy wiem, jak mój bohater otrzymał swoje imię. Dla mnie było to po prostu fajnie brzmiące imię. A oni powiedzieli, że George Lucas w dniu swojej wizyty na planie zasugerował, że powinna istnieć postać o imieniu Axe. Tak znikąd.”

Wszystkie trzy sezony The Mandalorian dostępne są na Disney+. W planach są również kolejne przygody Dina Djarina i Grogu, a Lucasfilm przymierzał się już do realizacji 4. serii. Przygotowania do produkcji zostały jednak wstrzymane z uwagi na strajk scenarzystów. W związku z tym trudno przewidzieć, kiedy dokładnie możemy spodziewać się kontynuacji serialu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.