Seriale

„Ahsoka” S01E01 („Mistrz i uczeń”) – ciekawostki

Na Disney+ w końcu zadebiutowała Ahsoka, czyli najnowszy serial aktorski Star Wars. Jak zwykle – a szczególnie w projektach Dave’a Filoniego – uważni fani wyłapać mogą wiele interesujących nawiązań. Poniżej zapoznać możecie się z naszą listą najciekawszych z nich. Zapraszamy!

Napisy

Napisy otwierające V Epizod sagi Star Wars - Imperium kontratakuje

Serial rozpoczyna się od napisów wprowadzających nas w kontekst wydarzeń, zupełnie jak dziewięć filmowych Epizodów. Ich styl co prawda różni się minimalnie – nie odpływają w głąb ekranu i mają czerwony kolor – ale to bez wątpienia klasycznie gwiezdnowojenny komunikat.

Zagadka środowiskowa

Cal Kestis

W drugiej scenie odcinka, Ahsoka poszukując mapy mającej ujawnić lokalizację Wielkiego Admirała Thrawna, trafia do świątyni na planecie Arcana. Zarówno jej wygląd, jak i łamigłówka, którą rozwiązać musi bohaterka, mogą budzić skojarzenia z Zeffo z Upadłego Zakonu.

Fulcrum

Ahsoka Tano w serialu Star Wars: Rebelianci

Dowiadujemy się, iż Ahsoka wciąż posługuje się pseudonimem Fulcrum. Był to znak rebelianckiej siatki szpiegowskiej, której Togrutanka była założycielką oraz najbardziej prominentną członkinią.

Rebelianci

Sabine Wren i mural przedstawiający bohaterów serialu Star Wars: Rebelianci

Już w pierwszym odcinku na nasze ekrany powrócili bohaterowie serialu animowanego Rebelianci. Całą załogę zobaczyć możemu też na muralu odwzorowującym w live action styl animacji tamtego projektu.

1974

Dave Filoni na premierze serialu The Mandalorian

Ahsoka identyfikuje swój statek jako T-6 1974. Co ciekawe, 1974 to rok urodzenia Dave’a Filoniego, twórcy postaci, a także producenta, scenarzysty i jednego z reżyserów serialu.

Siostra Nocy

Ahsoka Tano i Morgan Elsbeth na kadrze z serialu The Mandalorian

Dowiedzieliśmy się, iż Morgan Elsbeth, popleczniczka Thrawna znana nam już z The Mandalorian, jest powiązana z Siostrami Nocy z Dathomiry. To właśnie w świątyni Sióstr Nocy na początku odcinka znajduje się też mapa, którą zdobywa Ahsoka.

Stara Republika

Droid HK w serialu Star Wars: The Mandalorian

Ponownie pojawiają się również droidy HK, które oryginalnie zadebiutowały w grze Knights of the Old Republic.

Mroczne widmo

Shin Hati w serialu Star Wars: Ahsoka

Gdy droid zwiadowczy powraca do Shin Hati polującej na Sabine, otrzymujemy kadr do złudzenia przypominający podobną sytuację z Epizodu I. Tam na Tatooine bohaterów śledził oczywiście Darth Maul.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.