Seriale

„Ahsoka” S01E02 („Trud i kłopoty”) – ciekawostki

W tym tygodniu po długim oczekiwaniu na Disney+ nareszcie zadebiutowała Ahsoka. Najnowszy serial aktorski Star Wars mógł pochwalić się podwójną premierą. Dlatego też po zestawie easter eggów z pierwszego epizodu, zapraszamy Was do zapoznania się z naszą listą ciekawostek z kolejnego odcinka.


Trud i kłopoty

Ahsoka Tano i Morgan Elsbeth na kadrze z serialu The Mandalorian

Tytuł drugiego odcinka w oryginale brzmi Toil and Trouble. Widzowie zaznajomieni z literaturą angielską kojarzyć mogą te słowa z Makbeta Williama Shakespeare’a. W słynnym dramacie padają one w jednej z kwestii wypowiadanych przez wiedźmy. Wiedźmą (z Dathomiry – Siostrą Nocy) okazuje się natomiast Morgan Elsbeth.


Echo Mocy

Cal Kestis w grze Jedi: Fallen Order

Na początku odcinka zobaczyć możemy jak Ahsoka skupia się i słyszy wymianę zdań pomiędzy Sabine i Shin Hati. Ta umiejętność jest dość powszechna w kanonie Star Wars, a najlepiej zapewne pamiętają ją gracze, którzy niedawno wcielali się w Cala Kestisa.


Poza galaktykę

Galaktyka uniwersum Star Wars

Dowiadujemy się, iż Wielki Admirał Thrawn rzeczywiście przebywa w innej galaktyce. Baylan Skoll nazywa lokację Peridea. Idea podróży poza galaktykę, w której toczą się wydarzenia sagi Skywalkerów, nie jest nowa. Książkę o takiej wyprawie w uniwersum Star Wars napisał zresztą Timothy Zahn – autor trylogii Thrawna.


Sion

Darth Sion z gry Star Wars: Knights of the Old Republic II

Na uwagę zasługuje też środek transportu, który zamierzają wykorzystać antagoniści. Jego nazwa – Oko Siona (Eye of Sion) zaczerpnięta została najpewniej od imienia jednego z Sithów. Darth Sion po raz pierwszy pojawił się w Knights of the Old Republic II.


Korelia

Han Solo w filmie Powrót Jedi

Prowadząc śledztwo, Ahsoka i Hera odwiedzają Korelię. To planeta, z której pochodzi Han Solo. Zobaczyć mogliśmy ją zresztą już w spin-offie poświęconym jego postaci.


Inkwizycja

Inkwizytor z podwójnym mieczem świetlnym na kadrze z serialu Star Wars: Ahsoka

Ahsoka po raz pierwszy ściera się z Marrokiem. O postaci nie wiemy wiele poza tym, iż jest byłym Inkwizytorem Imperium. Z dumą wciąż nosi zbroję oraz miecz przysługujący łowcom Jedi.


Chopper

Ezra Bridger i droid Chopper z serialu Star Wars: Rebelianci

Po Sabine i Herze w końcu zobaczyliśmy też Choppera. Ten droid C1-10P oczywiście również jest jednym z bohaterów Rebeliantów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.