Seriale

„The Mandalorian” jednak nie tylko na Disney+? Serial Star Wars otrzyma wydania Blu-ray i 4K!

Gdy Disney zapowiadał produkcje kierowane na swoją platformę streamingową, miały być one ekskluzywną ofertą serwisu. Oznaczało to nie tylko, że firma miała nie udzielać licencji innym dystrybutorom, aby projekty mogły być dostępne na innych platformach, ale także, iż nie pojawią się wydania fizyczne oryginalnych produkcji Disney+. Dla kolekcjonerów był to prawdziwy cios. Fani Gwiezdnych wojen nie mogli już skompletować pełnego cyklu, gdyż jedynym domem seriali jak The Mandalorian miał być streaming. Jak się jednak okazuje, plany te uległy zmianie.

Nie jest to pierwszy krok w tym kierunku. Niedługo po emisji finału pierwszego sezonu Andora ogłoszono, iż serial zobaczą również widzowie telewizji FOX. Ale o wydaniach seriali Star Wars na płytach wciąż mogliśmy wyłącznie marzyć. Przynajmniej do niedawna.

Jak potwierdzono na oficjalnej witrynie Star Wars, roku The Mandalorian doczeka się wydań w formatach Blu-ray i 4K Ultra HD. Póki co dotyczy to wyłącznie dwóch pierwszych sezonów, ale prawdopodobnie z czasem dołączy do nich trzeci oraz inne niedawne projektu Lucasfilmu. Serie sprzedawane będą osobno, w dedykowanych steelbookach w oryginalnej oprawie graficznej. W zestawie znajdą się także karty z grafikami koncepcyjnymi. Oprócz odcinków serialu, na dyskach dostępne mają być również liczne dodatki. Część z nich będzie podobno zupełnie nowymi materiałami, tak że chyba możemy liczyć na więcej niż Disney Gallery.

Póki co wydania trafią tylko na rynek amerykański. Sprzedaż rozpocznie się 12 grudnia. Oczywiście będziemy liczyć, iż za jakiś czas także w Polsce otrzymamy możliwość uzupełnienia gwiezdnowojennych kolekcji.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Taa.. Rok 2024, a coś nie widzę tych wydań w Polsce. Nie pogardziłbym tanimi wydaniami na DVD z gazet. Mogą mnie gdzieś pocałować za te swoje serwisy streamingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.