Publicystyka

„Ahsoka” S01E03 („Pora lecieć”) – ciekawostki

Nadeszła środa, a to oznacza oczywiście nowy odcinek serialu Star Wars. Na nasze ekrany z trzecim epizodem zatytułowanym Pora lecieć powróciła Ahsoka. Jak zwykle, pomimo krótkiego czasu trwania, znalazło się miejsce dla paru easter eggów dla fanów. Oto najciekawsze z nawiązań.


Stara szkoła

Scena treningu Luke'a Skywalkera z filmu Nowa nadzieja

Odcinek otwiera trening Sabine. Początkowo ćwiczy z nią Huyang, a następnie Ahsoka, która proponuje zasłonięcie oczu. Tym samym otrzymujemy scenę bliźniaczą do treningu Luke’a z Nowej nadziei.


Powrót do korzeni

Kadr z filmu "Opowieść o Zatōichim"

Tę formę treningu Ahsoka nazywa Zatoichi. Nazwę tę zaczerpnięto od imienia bohatera popularnej serii kina samurajskiego. Jak można się łatwo domyślić, Zatoichi jest niewidomym mistrzem walki mieczem. Między innymi z japońskich filmów inspiracje czerpał George Lucas tworząc Gwiezdne wojny.


Nowa Republika

Scena zniszczenia układu Hosnian Prime z filmu Przebudzenie Mocy

Gdy Hera prosi o wsparcie oddziałów Nowej Republiki w poszukiwaniach Wielkiego Admirała Thrawna, po raz kolejny ukazana zostaje niechęć nowej władzy do działań militarnych. Jak wiemy, ostatecznie doprowadziło to do narodzin Najwyższego Porządku i skupienia floty Republiki w układzie Hosnian Prime.


Starzy znajomi

Kadr z serialu Star Wars: Ahsoka

Wśród senatorów, którzy odmawiają Herze wsparcia, znajduje się dobrze znana fanom Mon Mothma (Genevieve O’Reilly). Debiut w live action zalicza także inny znany bohater: Hamato Xiono (Nelson Lee), ojciec protagonisty serialu animowanego Ruch Oporu.


Jacen

Jacen, Chopper i Hera Syndulla na kadrze z serialu Star Wars: Rebelianci

Po raz pierwszy w projekcie aktorskim pojawia się również Jacen Syndulla. To syn Hery i Kanana, w którego w Ahsoce wcielił się Evan Whitten. Jak błyskawicznie się dowiadujemy, chłopiec bardzo chce pójść w ślady ojca i zostać Jedi.


Purrgile

Purrgile w serialu Star Wars: Rebelianci

W końcu w pełnej krasie możemy zobaczyć też purrgile. Co ciekawe, Huyang ujawnia, iż Jedi wiedzieli o ich istnieniu od dłuższego czasu i badali nawet ich skoki w nadprzestrzeń.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.