Filmy

„Gwiezdne wojny” wracają do kin? Serial zmienia się w film!

Od czasu zapowiedzi Lando wkrótce upłyną trzy lata. W tym czasie projekt niemal nie ruszył z miejsca. Niedawno dowiedzieliśmy się jednak, iż odpowiedzialność za scenariusz przeszła na Donalda Glovera – odtwórcę roli postaci w filmowym spin-offie o Hanie Solo – oraz jego brata Stephena. Teraz natomiast okazuje się, że Lucasfilm może całkowicie zmieniać plany na charakter nadchodzącego tytułu.

Lando zapowiadano bowiem jak projekt kierowany na Disney+, a więc w domyśle serial. Przypuszczenia te potwierdzały wszelkie raporty prasowe. Ale teraz dowiadujemy się, iż nowi scenarzyści pracuję nad inną wersją. Goszcząc w podcaście Pablo Torre Finds Out, Stephen Glover ujawnił bowiem, że Lando powstaje jako film.

„To w sumie nie jest serial. […] Obecnie pomysł jest taki, aby był to film. Ale problem w tym, że teraz ze względu na strajk, wszystko ucichło.”

Lando w tej wersji oczywiście teoretycznie wciąż mógłby trafić na Disney+, ale wydaje się to mało prawdopodobne. Disney w ostatnim czasie – po kilkuletniej przerwie – zdaje się ponownie stawiać na obecność Gwiezdnych wojen na ekranach kin. Trzy filmy zapowiedziano na ostatnim Star Wars Celebration, a pół-oficjalnie wiemy o przynajmniej jednym innym projekcie. Co więcej, premiery kinowych projektów zaplanowane zostały na bardzo krótki okres, a więc Lucasfilm najpewniej szybko będzie potrzebował kolejnych tytułów.

Jak jednak zwrócił uwagę Glover, obecnie amerykański przemysł filmowy pozostaje w zawieszeniu z uwagi na strajki scenarzystów i aktorów. Te zakończą się, gdy Disney i inne wytwórnie zaakceptują żądania artystów, by korporacje zapewniały godne warunki pracy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.