Seriale

„Andor” – sezon 2. z listą scenarzystów. Czy znów czeka nas znakomita jakość?

Andor to jeden z najlepiej ocenianych seriali Star Wars dostępnych na Disney+. Ten sukces oczywiście nie byłby możliwy bez zespołu utalentowanych i ciężko pracujących scenarzystów. Ostatnie informacje wskazują zaś, iż 2. sezon projektu będzie w stanie utrzymać rewelacyjny poziom. Amerykańska Gildia Scenarzystów opublikowała bowiem szczegółowy raport.

Za sterami całego przedsięwzięcia wciąż znajduje się Tony Gilroy, służący jako showrunner i scenarzysta. W świecie Gwiezdnych wojen znany może być także współtwórca ostatecznej wersji Łotra 1. Poza ogólną wizją serialu, Andor zawdzięcza mu początkowe trzy oraz finałowe dwa odcinki 1. sezonu. W 2. sezonie Gilroy odpowiada za scenariusze wyłącznie pierwszych trzech epizodów.

Drugim trzy-odcinkowym segmentem zajmował się Beau Willimon. W ramach 1. sezonu jego pracę mogliśmy podziwiać w formie wątku więzienia na Narkinie 5. Willimon jest telewizyjnym weteranem, mając na koncie scenariusze choćby do House of Cards. Wygląda też na to, iż bardzo dobrze mu w Lucasfilmie, gdyż został zaangażowany do nadchodzącego filmu o początkach zakonu Jedi.

Kolejne trzy odcinki 2. sezonu Andora opracował Dan Gilroy, który poprzednio przedstawił nam wątek rozgrywający się na Aldhani. Jego dorobek poza uniwersum Star Wars obejmuje między innymi Wolnego strzelca czy udział w scenariuszu filmu Kong: Wyspa Czaszki.

Na potrzeby finału Andor postawi na nową twarz. Trzy epizody zwieńczające 2. sezon – a tym samym cały serial – napisał Tom Bissell, scenarzysta gier z serii Gears of War oraz autor wielu książek, wśród których znaleźć można między innymi The Disaster Artist. Bissell jako jedyny nowy scenopisarski talent w zespole jest zdecydowanie największym znakiem zapytania. To jednak doświadczony twórca, tak że nie mamy powodów do obaw.

Nowy sezon serialu ma trafić na Disney+ w przyszłym roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.