FilmyWydarzenia

George Lucas wyprodukował niemal 100 filmów dokumentalnych. Teraz obejrzymy je za darmo

Gdy w roku 2007 Lucasfilm szykował się do wydania Przygód młodego Indiany Jonesa na DVD, George Lucas postanowił dodać do serialu coś specjalnego. Wpadł na pomysł, aby Przygodom towarzyszyły dokumenty przybliżające przemiany zachodzące na początku XX wieku. Jak powszechnie wiadomo, jedynym ograniczeniem, jakie mogło mu wówczas stanąć na drodze, była ambicja. Tej jednak Lucasowi bynajmniej nie brakowało. I tak skutkiem pozornie prostego pomysłu dołączenia do płyt DVD materiałów edukacyjnych powstał… cykl 94 filmów dokumentalnych.

George Lucas wyprodukował go jako pomoc dla nauczycieli i uczniów. Jak stwierdził 17 lat temu:

„Zawsze wydawało mi się, że uczniom łatwiej odnieść się do postaci historycznych, jeśli postrzegają je jako prawdziwych ludzi. Nie jako zbiór dat i suchych opisów wydarzeń. Mam wrażenie, że to podejście do historii znacznie ułatwi jej zrozumienie.”

Koniec końców objęty przez filmy zakres materiału jest bardzo szeroki. Wśród poruszanych przez nie tematy znajdują się światowa historia, sztuka, muzyka, literatura, filozofia czy antropologia. Ich dostępność była jednak dość ograniczona, co mijało się z celem. Wobec tego w ostatnim czasie Lucasfilm zaczął udostępniać produkcje za darmo na YouTubie. Materiały trafiają do sieci co tydzień i jak na razie zobaczyć możemy już cztery. Pierwszy z nich, dotyczący archeologii, obejrzeć możecie poniżej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.