Filmy

Tajemniczy film Star Wars z nowymi szczegółami

W ubiegłym roku na Star Wars Celebration oficjalnie zapowiedziano trzy nowe filmowe projekty. Lucasfilm ogłosił, iż w najbliższej przyszłości zobaczymy produkcję o Rey i Nowym Zakonie Jedi, film Dave’a Filoniego osadzony w erze Nowej Republiki oraz film Jamesa Mangolda eksplorujący prehistorię odległej galaktyki. Doskonale wiemy jednak, iż nie są to wszystkie plany wytwórni.

Na początku roku okazało się, że pierwszym tytułem, jaki zobaczymy na ekranach kin będzie The Mandalorian & Grogu. W tle zaś wciąż szykuje się jeszcze jeden tajemniczy projekt. Niemal dwa lata temu do sieci trafiły doniesienia, według których Lucasfilm miał prowadzić negocjacje, aby film Star Wars nakręcił Shawn Levy. Levy jest reżyserem odpowiedzialnym za część odcinków Stranger Things, a także filmów jak Free Guy czy Projekt Adam. Dla Disneya zrealizował też nadchodzącą superprodukcję Deadpool & Wolverine. Filmowiec potwierdził wieści w zeszłym roku, ujawniając, iż wstępne prace nad gwiezdnowojennym projektem już się rozpoczęły.

Teraz poznajemy tożsamość scenarzysty tego filmu. Jeff Sneider (za: Star Wars News Net) informuje, iż na to stanowisko wybrano Jonathana Troppera. Jego dorobek to głównie seriale telewizyjne (Vinyl, Banshee), ale odpowiedzialny jest też m.in. za scenariusz Projektu Adam, a więc ma już na koncie współpracę z reżyserem nadchodzących Gwiezdnych wojen.

O filmie Shawna Levy’ego wciąż nie wiemy praktycznie nic. Lucasfilmu nie opuściły jeszcze żadne informacje na temat choćby ogólnego pomysłu fabularnego czy ery, w której rozgrywać będzie się akcja produkcji. Rozwój projektu stopniowo posuwa się jednak do przodu, tak że względnie niedługo zapewne dowiemy się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.