Era High Republic

Into the Dark

the-high-republic-into-the-dark-claudia-gray

Padawan Reath Silas zostaje wysłany z kosmopolitycznej stolicy galaktyki Coruscant na nierozwinięte rubieże – i nie może być z tego bardziej niezadowolony. Wolałby raczej zostać w Świątyni Jedi, przeszukując archiwa. Ale kiedy statek, którym podróżuje, zostaje wyrzucony z nadprzestrzeni w katastrofie na galaktyczną skalę, Reath trafia nagle w sam środek wydarzeń. Jedi i jego towarzysze podróży odnajdują schronienie na czymś, co wydaje się być porzuconą stacją kosmiczną. Wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, prowadzące Jedi do odkrycia prawdy o tajemniczej stacji – prawdy, która może doprowadzić do tragedii…

  • Autor: Claudia Gray
  • Wydanie oryginalne: 2 lutego 2021
  • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

A Test of Courage

the-high-republic-test-of-courage-justina-ireland

Na długo przed Wojnami klonów, Imperium i Najwyższym Porządkiem, Jedi utorowali galaktyce drogę ku złotej erze znanej jako High Republic!

Vernestra Rwoh właśnie została rycerzem Jedi w wieku piętnastu lat, ale jej pierwsze prawdziwe zadanie okazuje się być nieciekawym niańczeniem dzieci. Wyznaczono ją do nadzorowania jedenastoletniej wynalazczyni Avon Starros na krążowniku, który kieruje się ku niesamowitej stacji kosmicznej o nazwie Starlight Beacon.

Jednak wkrótce ich podróż mocno się skomplikuje, gdy na pokładzie krążownika zaczną wybuchać bomby. Podczas gdy inny Jedi próbuje uratować statek, Vernestra, Avon, droid J-6, padawan Jedi i syn ambasadora docierają do kapsuły ratunkowej, lecz jej systemy komunikacji nie działają, a zapasów jest niewiele. Postanawiają wylądować na pobliskim księżycu, który co prawda oferuje schronienie, ale niewiele więcej. Bohaterowie nie wiedzą jeszcze, jakie niebezpieczeństwo czai się na nich w lesie.

  • Autor: Justina Ireland
  • Wydanie oryginalne: 5 stycznia 2021
  • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Light of the Jedi

the-high-republic-light-of-the-jedi-charles-soule

Na długo przed Najwyższym Porządkiem, przed Imperium, a nawet przed Mrocznym Widmem… Jedi utorowali galaktyce drogę ku erze znanej jako High Republic.

To złoty wiek. Nieustraszeni zwiadowcy hiperprzestrzenni poszerzają wpływy Republiki pośród najdalszych gwiazd, światy rozkwitają pod rządami Senatu, a pokój panuje niepodzielnie, wzmacniany przez mądrość i siłę zakonu użytkowników Mocy znanych jako Jedi. Widząc wielką potęgę Jedi, wolni obywatele galaktyki są przekonani o tym, że ich obrońcy będą zdolni uciszyć każdą burzę. Lecz nawet najjaśniejsze światło może rzucać cień, a niektóre burze zaskakują nawet najbardziej przygotowanych.

Gdy szokująca katastrofa rozrywa statek na kawałki, deszcz odłamków oddalających się od miejsca zdarzenia stanowi zagrożenie dla całego systemu. Nie mija wiele czasu od wezwania pomocy, a niedługo potem Jedi przybywają, by uratować sytuację. Rozmiary tragedii są jednak tak duże, że nawet Jedi zostają wystawieni na ciężką próbę. Gdy rozwierają się niebiosa, a z góry pędzi siła mogąca zniszczyć kruchy sojusz, jaki udało im się zbudować, Jedi muszą zaufać Mocy, by przeprowadziła ich przez to trudne wyzwanie, gdzie nawet najmniejszy błąd może kosztować miliardy żyć.

Pomimo dzielnego stawiania czoła nieszczęściu przez Jedi, coś naprawdę niebezpiecznego rośnie w siłę u granic Republiki. Hiperprzestrzenna katastrofa ma znacznie bardziej złowrogie podłoże, niż Jedi mogliby podejrzewać. Zagrożenie czai się w ciemnościach, z daleka od światła złotego wieku, skrywając sekret, który może wlać strach nawet w serca samych rycerzy Jedi.

  • Autor: Charles Soule
  • Wydanie oryginalne: 5 stycznia 2021
  • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

3 odpowiedzi »