Era Najwyższego Porządku i Ruchu Oporu

jedi_archives

Before The Awakening

389px-BeforeAwakening

Książka o przygodach Rey, Finna i Poe Damerona.

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 18 grudnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

 

 

 


Przebudzenie Mocy

250px-przebudzenie_mocy_adap_pl

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Nowy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi, co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce. Leia wysyła swojego najlepszego pilota z tajną misją na Jakku, gdzie jej dawny sprzymierzeniec znalazł wskazówkę co do miejsca pobytu Luke’a…

 • Autor: Alan Dean Foster
 • Wydanie oryginalne: 18 grudnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 2 czerwca 2016

Przebudzenie Mocy: Historia Rey

403px-PM_Historia_Rey

Rey nigdy nie sądziła, że opuści kiedyś pustynną planetę Jakku, ale spotkanie z małym droidem skrywającym wielką tajemnicę wywraca jej życie do góry nogami.

Czy jej się to podoba, czy nie, Rey zostanie wplątana w coś znacznie ważniejszego od niej samej: galaktyczną wojnę między nikczemnym Najwyższym Porządkiem a nowo powstałym Ruchem Oporu. Ale w Rey budzi się coś, co może odmienić losy galaktyki…

 • Autor:  Elizabeth Schaefer
 • Wydanie oryginalne: 16 lutego 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 maja 2016

Przebudzenie Mocy: Historia Finna

412px-FinnStory

Finn, były członek Najwyższego Porządku, wyrusza ku przygodzie, o której nie marzył nawet w najśmielszych snach. Od dziecka szkolony na szturmowca, teraz ma szansę, by zrobić dla galaktyki coś dobrego…

 • Autor: Jesse J. Holland
 • Wydanie oryginalne: 13 września 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

 


Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

TheLastJedi JasonFry
Przeczytaj recenzję

Porywająca adaptacja Star Wars: Ostatni Jedi napisana w konsultacji z reżyserem filmu Rianem Johnsonem. Ta wyjątkowa książka zawiera sceny z alternatywnych wersji scenariusza oraz inne materiały dodatkowe!

Z popiołów Imperium powstało nowe zagrożenie dla pokoju w galaktyce: bezwzględny Najwyższy Porządek. Na szczęście nowi bohaterowie są gotowi, by chwycić za broń lub nawet oddać życie za sprawę. Rey, sierota, w której Moc jest silna, Finn, były szturmowiec, który zbuntował się przeciw dawnym dowódcom, oraz Poe Dameron, nieustraszony pilot X-winga, stają do walki w szeregach Ruchu Oporu u boku generał Lei Organy Solo. Na ich drodze stoją wrogowie dysponujący przewagą liczebną oraz straszliwą bronią: Snoke, Naczelny Wódz Najwyższego Porządku, i jego bezlitosny uczeń Kylo Ren. Czy potężni wrogowie przyniosą koniec obrońcom jasnej strony? Ich jedyną nadzieją jest żywa legenda, zaginiony mistrz Jedi Luke Skywalker.

Akcja Star Wars: Ostatni Jedi rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja Star Wars: Przebudzenie Mocy, otwierając nowy, zdumiewający rozdział w historii walki sił światła przeciw siłom ciemności.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 6 marca 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: 4 lipca 2018

Ostatni Jedi: Eskadra Kobaltowa

Złowrogi Najwyższy Porządek zagraża galaktyce. Dawno już podbiłby ją całą, gdyby nie generał Leia Organa i jej waleczny Ruch Oporu. Kiedy zostaje zaatakowany pokojowy, spokojny świat Attera Bravo, na pomoc przybywa eskadra bombowa Kobalt. Siostry Rose i Paige Tico, które uciekły przed okupacją swojej rodzinnej planety, zostają wcielone do eskadry. Muszą wymyślić karkołomny plan dostarczenia pomocy dla mieszkańców pod nosem nieprzyjaciela. Czy misja sióstr ocali planetę, czy może rozpęta kolejną galaktyczną wojnę? Poznaj wojenne przygody nowych bohaterów nowego hitu z serii Gwiezdnych Wojen – Ostatni Jedi!

 • Autor: Elizabeth Wein
 • Wydanie oryginalne: 15 grudnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 18 kwietnia 2018

Phasma

Prawdziwy szturmowiec nie zna współczucia. Stanowi jedynie przedłużenie woli Najwyższego Porządku. Odkryj tajemnicę przeszłości intrygującej i budzącej grozę kapitan Phasmy. Oto historia będąca wprowadzeniem do Star Wars: Ostatniego Jedi!

Jako jedna z najprzebieglejszych i najbardziej bezlitosnych oficerów Najwyższego Porządku, kapitan Phasma zyskuje sobie względy przełożonych, zdobywa respekt kolegów oraz budzi strach w sercach wrogów. Pomimo całej swej sławy i chwały pozostaje przy tym równie nieodgadniona co jej nieprzenikniony, lśniący hełm. Być może jednak już wkrótce jej tajemnice zostaną ujawnione: jeden z jej wrogów zamierza odkryć sekret jej przeszłości, którego sama Phasma strzeże z zajadłością dorównującą jedynie zapałowi, z jakim służy swoim panom.

Głęboko w trzewiach pancernika „Absolution” schwytana przez siły Najwyższego Porządku szpieg Ruchu Oporu jest przesłuchiwana przez Kardynała, szturmowca zakutego w szkarłatny pancerz. To jednak nie na informacjach o Ruchu Oporu ani planach wymierzonych w jego przełożonych zależy Kardynałowi najbardziej – tylko na poznaniu tajemnic Phasmy oraz szczegółów dawno zapomnianej afery z jej udziałem. Jest żądny informacji na temat jej wstydliwych tajemnic, które mógłby wykorzystać przeciwko znienawidzonej rywalce, zagrażającej jego pozycji w szeregach Najwyższego Porządku. Jednak mimo iż jego więzień dysponuje wiedzą, której Kardynał tak desperacko pożąda, nie podzieli się nią zbyt łatwo. Podczas gdy jeniec toczy bój ze swoim bezwzględnym strażnikiem, walcząc o życie w zamian za ujawnienie każdego cennego detalu, ze snutej przez niego opowieści wyłania się fascynująca historia życia enigmatycznej Phasmy. Przyszłość może się jednak okazać znacznie niebezpieczniejsza, gdy Kardynał posiądzie już wiedzę, której łaknie… oraz gdy jego rywalka ukaże potęgę swojego gniewu.

 • Autor: Delilah S. Dawson
 • Wydanie oryginalne: 1 września 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 18 kwietnia 2018

Star Wars: Canto Bight

Canto Bight

Star Wars: Canto Bight będzie zbiorem czterech opowiadań autorstwa Saladina Ahmeda, Rae Carson, Miry Grant i Johna Jacksona Millera. Historie skupią się na obcych z kasyna na Canto Bight, znanego nam z fotorelacji i teaserów Ostatniego Jedi.

Canto Bight to miejsce wielu możliwości, jednak stawki i ryzyko są ogromne. Prześledzimy losy czterech bohaterów, którzy poprowadzą nas przez sale hazardowe i tajemnicze zakamarki tego pełnego przepychu miejsca. Dowiemy się wiele o wnętrzu kasyna, które w niczym nie przypomina kantyny w Mos Eisley. Ujrzymy styl życia bogatych i sławnych istot z odległej galaktyki.

 • Autor: Saladin Ahmed, Rae Carson, Mira Grant, John Jackson Miller
 • Wydanie oryginalne: 5 grudnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: październik 2019
Reklamy