Era Powstania Imperium

jedi_archives


Ahsoka

p39-part5-ahsoka-book

Po doświadczeniach z Jedi i rozkazie 66, Ahsoka nie jest już pewna, czy może być częścią większej całości. Ale jej pragnienie zwalczania zła w Imperium i obrony słabszych prowadzi Tano do Baila Organy i Sojuszu Rebeliantów…

 • Autor: E.K. Johnston
 • Wydanie oryginalne: 11 października 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: lipiec 2018

Mroczny Uczeń

Dark_Disciple_Cover

Przez lata toczył się szeroki na całą galaktykę konflikt znany jako wojny klonów. Starcie pomiędzy prawomocnym rządem Republiki Galaktycznej a Konfederacją Niezależnych Systemów zabrało życia niewypowiedzianych miliardów istnień.

Wrażliwi na Moc Jedi, od tysiącleci strzegący pokoju w galaktyce, niemalże za każdym razem są powstrzymywani przez Separatystów i ich przywódcę, lorda Sithów Hrabiego Dooku.

Ponieważ wojna zdaje się nie mieć końca, a z każdym dniem rośnie liczba ofiar, Jedi muszą rozważyć każdą opcję pozbycia się przebiegłego przeciwnika. Czy te opcje są nie do pomyślenia – a niektórzy sojusznicy zbyt niegodni zaufania – ma się jeszcze okazać…

 • Autor: Christie Golden
 • Wydanie oryginalne: 7 lipca 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 28 września 2016

Star Wars: Katalizator – wprowadzenie do filmu Łotr 1

star-wars-katalizator-a-rogue-one-novel-b-iext47989690

Wojna rozrywa galaktykę na strzępy. Przez lata Republika i Separatyści toczyli bitwy pośród gwiazd, opracowując coraz bardziej i bardziej śmiercionośne technologie, mające zapewnić zwycięstwo ich posiadaczom. Jako członek tajnego projektu Kanclerza Palpatine’a, który zakładał budowę Gwiazdy Śmierci, Orson Krennic jest zdeterminowany, by zbudować superbroń zanim zrobią to wrogowie. Stary przyjaciel Krennica, błyskotliwy naukowiec Galen Erso, może być do tego kluczem.

Badania energetyczne Galena zwróciły uwagę zarówno Krennica jak i jego wrogów, przez co naukowiec stał się gwoździem w galaktycznym konflikcie. Po tym jak Krennic ratuje Galena, jego żonę Lyrę i córkę Jyn przed porywaczami Separatystów, rodzina Erso ma u niego potężny dług. Krennic oferuje Galenowi niepowtarzalną okazję: kontynuowania studiów naukowych, mając do dyspozycji niemal nieograniczone środki i zasoby. Podczas gdy Galen i Lyra są przekonani, że ich badania nad energią będą miały czyste i altruistyczne zastosowanie, Krennic ma inne plany, które w końcu uczynią Gwiazdę Śmierci rzeczywistością. Złapana w sidła swojego wybawcy, rodzina Erso musi rozplątać pajęczynę oszustw Krennica, by uratować siebie i całą galaktykę. 

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: James Luceno
 • Wydanie oryginalne: 15 listopada 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 29 marca 2017

Lordowie Sithów

KempLordowieSithowSTARWARS

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy. Jednak historia porządku Sithów to historia fałszu, zdrad i akolitów, którzy przemocą obalają swoich mistrzów – i Vader dopiero teraz będzie musiał udowodnić, że naprawdę jest posłuszny swemu Imperatorowi.

Na planecie Ryloth, która ma dla rozrastającego się Imperium istotne znaczenie jako źródło niewolniczej pracy oraz narkotyku znanego pod nazwą przyprawy, powstał silny ruch oporu. Kierują nim Cham Syndulla, idealistyczny bojownik o wolność, i Isval, żądna zemsty była niewolnica. Jednak Imperator Palpatine chce zachować kontrolę nad tą nękaną zamieszkami planetą i jej cennymi zasobami – za pomocą środków politycznych bądź militarnych – i nie zamierza ulec presji buntowników. W towarzystwie swojego bezlitosnego ucznia Dartha Vadera wyrusza w jedną z rzadkich osobistych podróży, by się upewnić, że jego wola zostanie spełniona.

Dla Syndulli i Isval ta wizyta stanowi okazję do uderzenia w samo serce bezwzględnej dyktatury zagarniającej całą galaktykę. Zaś dla Imperatora i Vadera staje się ona czymś więcej niż tylko kwestią stłumienia powstania. Kiedy w wyniku zasadzki statek rozbija się na niegościnnej powierzchni planety, gdzie czeka na nich armia bojowników ruchu oporu, zdają sobie sprawę, że ich relacja zostanie poddana najcięższej próbie. Ci dwaj Sithowie, mogąc polegać tylko na swoich świetlnych mieczach, ciemnej stronie Mocy i na sobie nawzajem, muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź uczyni z nich zwycięskich sprzymierzeńców, czy śmiertelnych wrogów.

 • Autor: Paul S. Kemp
 • Wydanie oryginalne: 28 kwietnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 4 listopada 2015

Tarkin

StarWarsTarkin.indd

Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz Lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

„Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.

 • Autor: James Luceno
 • Wydanie oryginalne: 4 listopada 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: 21 października 2015

Nowy Świt

ANewDawn

„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planetaGorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.

 • Autor:
 • Wydanie oryginalne: 2 września 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: 13 kwietnia 2016

Utracone Gwiazdy

Lost_Stars

Rządy Imperium Galaktycznego docierają na położoną w Zewnętrznych Rubieżach planecie Jelucan, gdzie miłość do latania połączyła arystokratycznego Thane’a Kyrella i mieszkającą na wsi Cienę Ree. Dołączenie do Akademii Imperialnej celem zostania pilotami wspaniałego Imperium jest dla nich niczym mniej niż spełnieniem ich snów. Thane przekonuje się jednak, że jego marzenie było ułudą, kiedy na własne oczy widzi przerażające metody jakimi Imperium się posługuje, żeby utrzymać władzę w swej żelaznej pięści.

Zgorzkniały i odarty ze swoich złudzeń, Thane dołączą do raczkującej Rebelii zmuszając Cienę do trudnego wyboru między lojalnością wobec Imperium, a miłością do człowieka z którym dorastała.

Czy dawni przyjaciele, a teraz znajdujący się po przeciwnych stronach barykady wrogowie, odnajdą sposób aby być razem, czy też poczucie powinności rozerwie ich – i całą galaktykę – na strzępy?

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: Claudia Gray
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 23 listopada 2016

Star Wars: Most Wanted

Star Wars 'Solo' Comic Books CR: Disney

Książka opowiada o młodym Hanie Solo. Dzięki niej zobaczymy, jak dwójce bohaterów (Solo i Qi’Rze) żyło się jako dzieci na Korelii. Dowiemy się, jak przetrwali na brudnych ulicach tego przemysłowego świata, którego klimat i otoczenie ukształtowało ich charaktery.

 • Autor: Rae Carson
 • Wydanie oryginalne: kwiecień/maj 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji
Reklamy