Era Rebelii


Thrawn: Treason

thrawn-treason-cover

Wielki Admirał Thrawn staje przed ostatecznym sprawdzianem lojalności wobec Imperium w epickiej powieści Star Wars bestsellerowego autora Timothy’ego Zahna.

«Jeśli mam służyć Imperium, nakaż mi być lojalnym.»

Tak brzmiała obietnica, którą wielki admirał Thrawn złożył Imperatorowi Palpatine’owi w czasie ich pierwszego spotkania. Odtąd Thrawn był jednym z najskuteczniejszych sługów Imperium, ścigając swoich wrogów po sam kraniec znanej galaktyki. Ale o ile Thrawn stał się doskonałą bronią, Imperator marzy o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program TIE Defender zostaje wstrzymany ze względu na sekretny projekt Krennica znany jako Gwiazda Śmierci, Thrawn zdaje sobie sprawę, że potęgę w Imperium mierzy się nie tylko militarnymi osiągnięciami czy taktyczną skutecznością. Nawet największy intelekt nie może konkurować z mocą unicestwiania całych planet.

Gdy Thrawn pracuje, by zapewnić sobie miejsce w hierarchii imperialnej, jego były protegowany Eli Vanto powraca z ostrzeżeniem dotyczącym ojczystego świata Thrawna. Jego opanowanie strategii musi wskazać mu jedną z możliwych do wyboru ścieżek: obowiązek wobec Chissów lub wierność Imperium, któremu przysiągł służyć. Nawet jeśli właściwy wybór oznacza zdradę.

 • Autor: Timothy Zahn
 • Wydanie oryginalne: 23 lipca 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Alphabet Squadron: Victory’s Price

W obliczu szokującej decyzji Yrici Quell – i jednej z najbrutalniejszych bitew w ich życiu – pozostali członkowie Eskadry Alfabet szukają odpowiedzi i rozwiązań w całej galaktyce, której dawne blizny grożą ponownym zaognieniem.

Soran Keize powrócił na czele Dywizjonu Cienia. Operacja Popiół, polegająca na przerażającej eksterminacji planet, która rozpoczęła się u schyłku ery Imperium, wciąż zbiera swe żniwo w galaktyce. Dywizjon Cienia nie jest już ranną zwierzyną, która ucieka przed łowcami Nowej Republiki. Wraz z dowódcą wróciła ich siła, a gwiezdne niszczyciele i eskadry myśliwców TIE czają się w ciemnej przestrzeni międzygwiezdnej, wciąż sumiennie wykonując ostatni niszczycielski rozkaz Imperatora – oraz inną, dziwniejszą misję, którą Keize rozpoczął nie dla umierającego Imperium, lecz dla jego wiernych żołnierzy.

Statki Eskadry Alfabet są równie poobijane i zniszczone, co duchy jej członków, ale przynajmniej zawsze mogli na sobie polegać. Teraz, gdy mierzą się z odrodzoną niszczycielską siłą Keizego, nie są pewni, czy mają nawet to. Jak możesz złapać cień? Jak go zabić? A jeśli nawet wygrasz, kto zapłaci cenę?

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 2 marca 2021
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Alphabet Squadron: Shadow Fall

Polowanie Eskadry Alphabet na najbardziej śmiercionośne TIE fightery w galaktyce nadal trwa!

Wieść o zwycięstwie Nowej Republiki wciąż odbija się echem w galaktyce. Okręty flagowe nowo utworzonego galaktycznego rządu podróżują do najdalszych systemów, poszukując i miażdżąc resztki imperialnej tyranii. Ale niektóre stare duchy są trudniejsze do wygnania od innych. I żaden nie jest straszniejszy od Dywizjonu Cienia.

Różnorodna Eskadra Alphabet Yrici Quell nadal prowadzi poszukiwania Dywizjonu Cienia, ale nie przybliża się do celu – zaś presja, by znaleźć zdobycz, nim będzie za późno, zaczęła ich rozdzierać. Zdeterminowana zakończyć walkę raz na zawsze, Quell współpracuje z kontrowersyjnym Caernem Adanem z Wywiadu Nowej Republiki oraz legendarną generał Herą Syndullą, by przygotować najbardziej ryzykowny podstęp w swojej karierze – pułapkę na Dywizjon Cienia, która może zakończyć pościg.

Ale w ciemnościach ich wróg wyewoluował. Soran Keize, ostatni z imperialnych asów, wypełnił próżnię władzy na czele Dywizjonu Cienia, ożywiając słabnącą jednostkę w chwili potrzeby. Zagubiony po wojennych reperkusjach, Keize na powrót odnalazł sens, prowadząc zagubionych żołnierzy ku bezpieczeństwu. Jedynym, co stoi na jego drodze, jest najbardziej wyróżniająca się eskadra we flocie Nowej Republiki, dowodzona przez jego byłą podopieczną – zdrajczynię Yricę Quell.

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 23 lipca 2020
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Alphabet Squadron

alphabet-squadron-cover

Alphabet Squadron  to książka o tytułowej eskadrze rebelianckich pilotów, która po bitwie o Endor poluje na niedobitki imperialnej armii. Dowódcą oddziału jest Hera Syndulla, bohaterka doskonale znana widzom serialu Star Wars: Rebelianci. Ponadto w powieści pióra Alexandra Freeda pojawi się wątek stresu pourazowego wśród żołnierzy Rebelii. Jest to pierwsza część trylogii, zaś fabuła powieści ma się komponować z serią komiksową TIE Fighter, która pokaże walkę z perspektywy drugiej strony barykady.

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 11 czerwca 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Lando’s Luck

flight-of-the-falcon-ireland-lando-s-luck

Całkiem nowa przygoda z Lando Calrissianem i L3-37 na pokładzie Sokoła Millennium. Kiedy  plan przemytu się nie powiedzie, Lando ma okazję zrobić to, co słuszne – albo to, co najlepsze dla niego. A jeśli ma szczęście, może zrobić jedno i drugie!

 • Autor: Justina Ireland
 • Wydanie oryginalne: 2 października 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Solo: A Star Wars Story: Expanded Edition

solo-a-star-wars-story-expanded-edition-mur-lafferty-novel-cover

Nie przegap ekskluzywnej zawartości z tej ekscytującej adaptacji Hana Solo, pełnej scen z alternatywnych wersji scenariusza, zawierających życie Hana w Marynarce Imperium, przeszłość Qi’ry, początki rebelii i wiele więcej!

Chociaż Han Solo ekscytuje fanów Gwiezdnych Wojen od dziesięcioleci, znany i dowcipny łajdak gnał za przygodami i unikał kłopotów na długo, nim wszedł do kantyny w porcie w Mos Eisley.

Młody Han marzy, by pewnego dnia wzbić się w kosmos za sterami swojego własnego statku i zostawić swój dom, przemysłową planetę Korellię, daleko za sobą. Ale tak długo, jak jest uwięziony w życiu pełnym biedy i przestępczości – i pod butem złowrogiej Lady Proximy oraz jej brutalnego ulicznego gangu – sięganie odległych gwiazd wydaje się być niemożliwe. Kiedy Han próbuje uciec ze swoją dziewczyną i partnerką w zbrodni, Qi’rą, nareszcie mu się udaje – lecz nie jej. Rozpaczliwie szukając swojego statku i sposobu na jej uwolnienie, Han zaciąga się do Marynarki Imperium – w ostatnie miejsce dla zbuntowanego samotnika, który nie radzi sobie z innymi.

Kiedy Imperium ogranicza jego wolność, Han ucieka i pogrąża się w mroczny świat pełen szmuglerów, hazardzistów i kanciarzy. Tam spotyka czarującego i przebiegłego ryzykanta Lando Calrissiana, zyskuje niezwykłego przyjaciela w zrzędliwym Wookieem o imieniu Chewbacca i po raz pierwszy spogląda na Sokoła Millennium. Aby wykroić dla siebie kawałek z nielegalnego ciasta, Han dołącza do ekipy piratów, by wykonać ryzykowny skok. Stawki są wysokie, niebezpieczeństwo spore, a szanse niewielkie. Ale nigdy nie mów Hanowi Solo o szansach.

 • Autor: Mur Lafferty
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Thrawn: Sojusze

Thrawn-Sojusze-Uroboros

Nadeszła pora, by Thrawn stanął twarzą w twarz ze swoją przyszłością… A Vader zmierzył się z własną przeszłością.

Wyczułem zakłócenie w Mocy…
Te słowa brzmią złowrogo w każdej sytuacji… jednak szczególnie groźnie, gdy padają z ust samego Imperatora Palpatine’a. Na leżącej na skraju Nieznanych Regionów planecie Batuu rodzi się zagrożenie dla Imperium. Póki co to tylko widmo niebezpieczeństwa, jego ledwie wyczuwalny zwiastun, jednak niepokoi imperialnego przywódcę na tyle, by postanowił zlecić zbadanie tej sprawy dwóm swoim najbardziej zaufanym agentom: bezlitosnemu wykonawcy jego woli, lordowi Darthowi Vaderowi oraz błyskotliwemu strategowi, wielkiemu admirałowi Thrawnowi. Mogłoby się wydawać, że to niezbyt dobry pomysł: powierzenie tak wrażliwej misji dwójce zaciekle rywalizującej ze sobą o względy zwierzchnika, mającej diametralnie różne zdania na temat polityki Imperium, włącznie z kwestią Gwiazdy Śmierci. Jednak Imperator wie, że to nie pierwszy raz Vaderowi i Thrawnowi przyszło sprzymierzyć siły. A podejmując tę decyzję kieruje się przesłankami, o których jego podwładni nie mają pojęcia…

Ścieżki generała Republiki Anakina Skywalkera i oficera Dynastii Chissów komandora Mitth’raw’nuruodo już raz się skrzyżowały, wiele lat temu. Ten pierwszy wypełniał wówczas desperacką, prywatną misję, drugim zaś kierowały motywy równie niejasne, co tajemnicze. Jednak w obliczu szeregu niebezpieczeństw, grożących im na odległym świecie, mężczyźni są zmuszeni zawrzeć sojusz – kompletnie nieświadomi tego, co przyniesie przyszłość.

Ponownie jako sojusznicy wbrew własnej woli, trafiają na planetę, na której niegdyś walczyli ramię w ramię. Czekają tu na nich dwa wyzwania: sprawdzian ich lojalności wobec Imperium… a także wróg, do pokonania którego mogą nie wystarczyć nawet ich połączone siły.

 • Autor: Timothy Zahn
 • Wydanie oryginalne: 24 lipca 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: 15 kwietnia 2020

Wielka ucieczka

Przed wydarzeniami z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie… Młody śmiałek Han i tajemnicza Qi’ra nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, oprócz tego, że nie są bogaci. Mieszkają na przemysłowej planecie Korelia i robią wszystko, aby związać koniec z końcem. Gdy oboje dostają to samo zlecenie bardzo lukratywnej misji, nie podejrzewają jeszcze, że to zlecenie doprowadzi ich na skraj katastrofy. Gdy nagle znajdują się na liście do odstrzału u hord piratów, syndykatu droidów oraz Imperium Hanowi i Qi’rze pozostaje tylko jedno: muszą współpracować, by przetrwać.

 • Autor: Rae Carson
 • Wydanie oryginalne: 25 maja 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: 19 września 2018

The Mighty Chewbacca in the Forest of Fear!

angleberger-mighty-chewbacca-in-the-forest-of-fear

Kiedy Wookiee Chewbacca odkrywa, że praca, która miała być tylko przewozem kotów tooka, jest w rzeczywistości czymś więcej, jest podekscytowany, że będzie miał co robić! Ale kiedy on, młoda łowczyni nagród i bibliotekarka w jednym, a także zabawny droid transportowy – który bez niczyjej wiedzy jest rebelianckim droidem szpiegowskim K-2SO – lądują w centrum niebieskiego lasu, który emituje budzące strach mgły, Chewie uświadamia sobie, że praca może być dla niego zbyt niebezpieczna. Wraz ze swoimi towarzyszami będzie musiał walczyć z korelliańskimi ogarami, vathyrami i swoimi własnymi lękami, by postarać się odzyskać świętą księgę i w rezultacie uratować Hana Solo! 

 • Autor: Tom Angleberger
 • Wydanie oryginalne: 25 maja 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Ostatni strzał. Opowieść o Hanie i Landzie

Doskonałe uzupełnienie filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. W książce przedstawione są wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą w filmie, a także to, co nastąpiło potem. Opisane są tu trzy okresy w życiu bohaterów: kiedy właścicielem Sokoła Millennium był Lando Calrissian i gdy statek trafił w ręce Hana Solo, oraz niedługo po bitwie o Endor. Dawno temu tajemniczy przekaźnik o nieznanej sile był jednym z najniebezpieczniejszych sekretów galaktyki. Wielu próbowało go zdobyć – i Lando Calrissian ze swoim droidem L3-37, i Han Solo z Chewbacką. Jednak twórca urządzenia, złowieszczy Fyzen Gor, skutecznie strzegł swojej tajemnicy. Mijają lata i Han zdążył już zapomnieć o szalonym wynalazcy. Próbuje odnaleźć się w roli męża i ojca. O ustatkowaniu się myśli również Lando. Jednak Fyzen Gor nadal chce wykorzystać groźne urządzenie, by na zawsze odmienić galaktykę. Han i Lando muszą go więc powstrzymać.

 • Autor: Daniel José Older
 • Wydanie oryginalne: 17 kwietnia 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 stycznia 2019

From a Certain Point of View

Star_Wars_From_a_Certain_Point_of_View_cover

25 maja 1977 roku świat poznał Hana Solo, Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, C-3PO, R2-D2, Chewbaccę, Obi-Wana Kenobiego, Dartha Vadera i całą galaktykę pełną możliwości. Na 40. Rocznicę tego dnia ponad 40 twórców opowiedziało Gwiezdne Wojny na nowo. Każda z 40 krótkich historii przedstawia moment z oryginalnego filmu, ale z perspektywy którejś z drugoplanowych postaci.

 • Autorzy: Gary Whitta, Meg Cabot, Nnedi Okorofor, Pablo Hidalgo, Pierce Brown, Wil Wheaton, Ben Acker, Renée Ahdieh, Tom Angleberger, Ben Blacker, Jeffrey Brown, Rae Carson, Adam Christopher, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Kelly Sue DeConnick, Paul Dini, Ian Doescher, Ashley Eckstein, Matt Fraction, Alexander Freed, Jason Fry, Kieron Gillen, Christie Golden, Claudia Gray, E. K. Johnston, Paul S. Kemp, Mur Lafferty, Ken Liu, Griffin McElroy, John Jackson Miller, Daniel José Older, Mallory Ortberg, Beth Revis, Madeleine Roux, Greg Rucka, Gary D. Schmidt, Cavan Scott, Charles Soule, Sabaa Tahir, Elizabeth Wein, Glen Weldon, Chuck Wendig.
 • Wydanie oryginalne: 3 października 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Leia. Princess of Alderaan

leia_princess

Powieść ma zawierać dużo odniesień do Ostatniego Jedi, pomimo sporej chronologicznej odległości pomiędzy obydwoma tytułami.

Książka przybliży nam historię Lei jako agentki Rebelii, na długo przed wydarzeniami z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie oraz serialu animowanego Star Wars: Rebelianci. Historia będzie mieszanką fabuły o charakterze sensacyjnym oraz opowieści o dorastaniu.

Fabuła rozpoczyna się w przededniu szesnastych urodzin Lei, kiedy to młoda kobieta dowiaduje się, że życie w galaktyce jest zgoła inne od tego, które znała dotychczas. W tajemnicy przed jej przybranymi rodzicami, Leia postanawia dołączyć do Rebelii, nie zważając na to, czy jej rodzicom się to spodoba. Bail Organa i jego małżonka staną przed wyborem – czy dalej będą chronić córkę za wszelką cenę, czy też powinni pójść za głosem serca i dołączyć do sprawy, w którą ich młoda podopieczna i tak się już wplątała.

 • Autor: Claudia Gray
 • Wydanie oryginalne: 1 września 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Oddział Inferno

Po kradzieży planów Gwiazdy Śmierci i jej zniszczeniu, Imperium jest w odwrocie. W odpowiedzi na swoją porażkę Marynarka Imperialna tworzy nową formację – grupę elitarnych żołnierzy, znanych jako Oddział Inferno. Ich celem jest infiltracja i eliminacja pozostałości po partyzanckiej grupie Sawa Gerrery. Po jego śmierci, jego ludzie nadal planują obalenie Imperium i gotowi są osiągnąć swój cel za wszelką cenę. Inferno musi udowodnić swoją wartość, jako najlepszych z najlepszych i zniszczyć partyzantów od wewnątrz. Ale gdy niebezpieczeństwo i możliwość zdemaskowania wzrośnie, jak daleko posuną się członkowie oddziału, aby zapewnić bezpieczeństwo Imperium?

 • Autor: Christie Golden
 • Wydanie oryginalne: 25 lipca 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 21 marca 2018

Guardians of the Whills

guardians-of-the-whills

Baze i Chirrut byli niegdyś Strażnikami Whillów, którzy pilnowali Świątyni Kyber na planecie Jedha i wszystkich pielgrzymujących do niej ludzi. Później przybyło Imperium i zajęło planetę. Świątynia została zniszczona, a ludność rozpędzona. Teraz Chirrut i Baze robią co mogą, by opierać się Imperium i chronić ludność Jedhy, jednak zawsze wydaje się, że to za mało. Gdy człowiek imieniem Saw Gerrera przybywa z wielkimi planami obalenia władzy Imperium, wydaje się to dla Baze’a i Chirruta idealnym momentem, by pomóc mieszkańcom Jedhy. Jednak jakim kosztem?

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 2 maja 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Rebel Rising

img_6359

Gdy Jyn miała 5 lat, jej matka została zamordowana, a ojca zmuszono do pracy na rzecz Imperium. Jednak mimo utraty rodziców nie jest całkiem sama – Saw Gerrera, człowiek zdolny do największego ekstremizmu by przeciwstawić się tyranii Imperium, bierze Jyn pod swoje skrzydła i daje jej nie tylko dom, ale wszelkie umiejętności i środki potrzebne, by sama mogła stać się rebeliantką.

Jyn w pełni poświęca się sprawie i człowiekowi, który jej pomógł. Jednak walka u boku Sawa i jego ludzi niesie ze sobą ryzyko oraz pytanie – jak daleko Jyn jest w stanie zabrnąć jako jeden z żołnierzy Sawa? Gdy młoda rebeliantka mierzy się z niewyobrażalną zdradą, która niszczy jej świat, Jyn będzie musiała wziąć się w garść i zastanowić nad tym, w co tak naprawdę wierzy… I komu może jeszcze zaufać.

 • Autor: Beth Revis
 • Wydanie oryginalne: 2 maja 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Thrawn

„Badam sztukę wojny. A czynię to, by ją udoskonalić.” — Wielki Admirał Thrawn

Jeden z najprzebieglejszych i bezlitosnych wojowników w historii Imperium Galaktycznego, Wielki Admirał Thrawn, jest jednocześnie jedną z najbardziej porywających postaci w uniwersum Star Wars. Od momentu jego wprowadzania przez Timothy’ego Zahna w „Dziedzicu Imperium”, poprzez kontynuacje w „Ciemnej stronie Mocy” i „Ostatnim rozkazie” oraz innych źródłach, Thrawn uzyskał status postaci kultowej wśród największych złoczyńców uniwersum. Jednak początki i historia powstania Thrawna w szeregach Imperium nadal objęta jest tajemnicą. Teraz, w powieści „Thrawn”, Timothy Zahn przedstawia niepewne losy czerwonookiego mistrza strategi wojskowej w walce o najwyższe sfery władzy lub hańby.

Po tym jak Thrawn zostaje uratowany przez imperialnych żołnierzy, jego śmiertelna pomysłowość oraz umiejętności taktyczne, szybko przyciągają uwagę samego Imperatora Palpatine’a. Nagle okazuje się niezbędny dla Imperium, jest ambitny i tak samo wierny jak Darth Vader. To genialny wojownik, którego nie należy lekceważyć. Wysyłany na misje pogromu przemytników, wychwytywania szpiegów i dziesiątkowania piratów, triumfuje raz za razem, nawet kiedy jego niekonwencjonalne metody rozwścieczają przełożonych, jego sukcesy inspirują, dając popularność w Imperium. Awansując w takim tempie, władza jest coraz bliżej zasięgu, Thrawn szkoli zaufanego adiutanta, chorążego Eli Vanto, ucząc go sztuk walki, dowodzenia i odnoszenia zwycięstwa. Ale mimo tego, że Thawn dominuje na polu bitwy, musi nauczyć się walki na arenie politycznej, gdzie bezwzględna administrator Arihnda Pryce posiada przewagę, dzięki której może stać się silnym sojusznikiem lub brutalnym wrogiem.

Wszystkie nabyte lekcje zostaną poddane ostatecznej próbie, kiedy Thrawn zostaje admirałem. Musi zebrać całą swoją wiedzę, intuicję i siłę do bitwy z rosnącym w siłę buntem powstańczym, który zagraża nie tylko niewinnym ludziom, ale przede wszystkim przyszłości Imperium oraz jego przyszłym planom dominacji.

 • Autor: Timothy Zahn
 • Wydanie oryginalne: 11 kwietnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 13 listopada 2019

Koniec i Początek: Kres Imperium

kres imperium

Bitwa o Endor zadała ostateczny cios Imperium – wskutek porażki jego siły rozproszyły się po całej galaktyce. Mimo to pierwsze miesiące po zwycięstwie nie były dla Sojuszu Rebeliantów łatwe. Raczkująca Nowa Republika dotkliwie ucierpiała w wyniku porażającego ciosu zadanego jej przez szczątki Imperium i młody demokratyczny ustrój musiał podwoić wysiłki, by namierzyć i pojmać pozostającego w ukryciu wroga.

Najbardziej poszukiwaną zbrodniarką wojenną, obwinianą o zorganizowanie zabójczej zasadzki, jest wielka admirał Rae Sloane, zaś na czele wyprawy wysłanej na jej poszukiwanie staje była rebeliancka pilotka, Norra Wexley, przywrócona do służby na żądanie Lei. Norrą kieruje jednak w tej misji coś więcej niż tylko lojalność wobec przełożonej: spisek uknuty przez Sloane sprawił, że jej mąż stał się wbrew własnej woli zabójcą, a ona w równej mierze co sprawiedliwości, pragnie zemsty.

Jednak nie tylko Norra jest zaślepiona morderczą furią. Sloane za punkt honoru postawiła sobie wytropienie zdradzieckiego Galliusa Raksa, za którym podąża na jałową planetę Jakku. Ów geniusz zła − stojący za atakiem Imperium, który wstrząsnął galaktyką w posadach − doprowadził do momentu decydującego o jego dalszych losach. Sprytny strateg zgromadził potężną flotę i przygotowuje się do realizacji ostatecznego planu nieżyjącego Imperatora Palpatine’a. Gdy imperialna flota zbiera się na orbicie Jakku, na miejscu zjawia się również armada republikańskich statków – aby dokończyć to, co zaczęła nad Endorem. Norra i jej załoga rzucają się w sam środek krwawego starcia, które rozpęta prawdziwe piekło… i przesądzi o dalszych losach galaktyki.

 • Autor: Chuck Wendig
 • Wydanie oryginalne: 21 lutego 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 8 listopada 2017

Łotr 1

lotr-adaptacja_8b76813e5435d18ded4e34810e040bed

Bez nadziei nie ma rebelii… Poznaj nowe sceny i wydarzenia z trzymającej w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.

Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.

Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 16 grudnia 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 24 maja 2017

Ahsoka

Była pewna, że jej wojna dobiegła już końca… Nowa walka dopiero się jednak zaczyna.

Ahsoka Tano, niegdyś lojalna padawanka Anakina Skywalkera, chce spędzić resztę życia w służbie zakonowi Jedi. Niestety, bolesna zdrada sprawia, że opuszcza jego szeregi i postanawia kroczyć własną ścieżką. Mimo to Anakin i inni Jedi zawsze będą na nią czekać, gotowi ją przyjąć, gdyby potrzebowała ich pomocy lub gdyby to oni potrzebowali jej.

Wówczas władzę w galaktyce obejmuje Imperator, a Jedi zostają bezlitośnie wymordowani z jego rozkazu. Zdana na samą siebie Ahsoka wątpi, czy kiedykolwiek jeszcze zdoła znaleźć sobie miejsce we wszechświecie. Zaszywa się na niepozornym rolniczym księżycu i zaprzyjaźnia z dziewczyną imieniem Kaeden. Zamierza tu wieść skromny, spokojny żywot… Okazuje się jednak, że nie zdoła uciec ani przed przeszłością, ani przed Imperium. Gdy na księżycu zjawia się imperialny okupant, Ahsoka musi wybrać: kryć się czy stanąć do walki, nawet jeśli oznacza to konieczność ujawnienia własnej tożsamości. Jej decyzja zmieni życie wszystkich jej bliskich… i przyniesie galaktyce nową nadzieję.

 • Autor: E.K. Johnston
 • Wydanie oryginalne: 11 października 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 22 sierpnia 2018

Koniec i Początek: Dług Życia

250px-dlug_zycia

Galaktyka się zmienia, a ponieważ spokój w niej jest możliwy, wielu ma nowe plany i marzenia. Ale dla Hana Solo oznacza to ostatni dług do spłacenia – pomoc Chewbacce w oswobodzeniu jego planety, Kashyyyk.

Tymczasem Norra Weaxley i jej towarzysze ścigają admirał Rae Sloane i pozostałą część dowództwa Imperium. Sloane, która musi cały czas strzec się tajemniczego admirała floty, stara się znaleźć sposób by ocalić Imperium przed ostatecznym upadkiem. Kiedy siły imperialne próbują odzyskać stracone pozycje, księżniczka Leia usiłuje utrzymać pokój.

Ale polowanie na Rae Sloane zostaje przerwane, kiedy znikają Han Solo i Chewbacca. Księżniczka zleca Norze, Sinjirowi, Jas i reszcie odnalezienie przemytników i wspomożenie ich w walce o wolność…

 • Autor: Chuck Wendig
 • Wydanie oryginalne: 12 lipca 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 15 lutego 2017

Adventures in Wild Space/Co kryje Dzika Przestrzeń

Nadchodzi czas ciemności. Z końcem wojen klonów i zniszczenia Zakonu Jedi władzę w galaktyce przejął Imperator Palpatine. Kiedy rodzice Milo i Liny Graf zostają uprowadzeni przez agentów złego Imperium w czasie misji mapowania nieznanego systemu Wild Space, dzieci muszą podjąć się niebezpiecznego zadania, jakim jest uratowanie ich. Udają się na odległą planetę Thune, aby poprosić o pomoc starego przyjaciela. Ale zły sługa Imperium, kapitan Korda, zastawił na nich pułapkę…

The Escape – prequel

adventures-in-wild-space-escape
 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 25 lutego 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Snare/Sidła

adventures-in-wild-space-snare
 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 25 lutego 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 1 marca 2017

The Nest/Gniazdo

adventures-in-wild-space-nest
 • Autor: Tom Huddleston
 • Wydanie oryginalne: 25 lutego 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 1 marca 2017

The Steal

adventures-in-wild-space-steal
 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 30 czerwca 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Dark

adventures-in-wild-space-dark
 • Autor: Tom Huddleston
 • Wydanie oryginalne: 30 czerwca 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Cold

adventures-in-wild-space-cold
 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 9 marca 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Rescue

adventures-in-wild-space-rescue
 • Autor: Tom Huddleston
 • Wydanie oryginalne: 4 maja 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Battlefront: Kompania Zmierzch

W bezkresnej przestrzeni kosmicznej pośród gwiazd trwa galaktyczna wojna domowa. Na niezliczonych światach Środkowych Rubieży zastępy bezlitosnych szturmowców toczą brutalną, zaciekłą walkę z armadą bojowników o wolność, zdeterminowani zdławić nawet najmniejszą iskrę oporu wobec Imperium. Na ulicach miast pierwsza linia sił Sojuszu Rebeliantów mężnie daje odpór wrogowi, prąc wciąż w głąb imperialnego terytorium i borykając się z krwawymi, okrutnymi realiami wojny.

Prowadzą ich żołnierze Sześćdziesiątej Pierwszej Kompanii Mobilnej, znanej lepiej jako Kompania Zmierzch – kobiety i mężczyźni, ludzie i obcy. Gdy w obliczu przytłaczającej siły wroga rebelianci otrzymują rozkaz do odwrotu, żołnierze Zmierzchu niechętnie godzą się ze swoim losem. Nagle jednak dzięki sojuszowi, którego nikt by się nie spodziewał nawet w najśmielszych snach, sytuacja diametralnie się zmienia, dając najbardziej zaprawionym w bojach wojownikom Sojuszu szansę na przekucie porażki w zwycięstwo. Przewyższani pod względem liczebnym, ale nieugięci żołnierze Kompanii Zmierzch przeładowują broń, namierzają cel i przygotowują się do przypuszczenia najbardziej zuchwałego z ataków – zamiany brudnej, partyzanckiej, prowadzonej z okopów rozgrywki na decydujący cios wymierzony w kluczowy cel: samo serce imperialnej machiny wojennej.

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 3 listopada 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 13 stycznia 2016

Servants of the Empire: The Secret Academy

servants-of-the-empire-the-secret-academy-fry

Co by się stało, gdybyś odkrył spisek, który rozciąga się do każdego zakątka Imperium Galaktycznego – a ty jesteś jedynym, który o tym wie? To upakowane akcją zwieńczenie serii Słudzy Imperium opowiada oryginalną historię intrygi, szpiegostwa i dojrzewania, a to wszystko w świecie serialowych Rebeliantów.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 6 października 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine

Ta historia zaczyna się tak, jak wiele innych: dawno, dawno temu… Daleko poza migoczącymi gwiazdami, które widzisz na nocnym niebie…

Za czasów Starej Republiki setki systemów gwiezdnych współżyły w pokoju, ciesząc się dostatkiem. Na straży tego porządku stał starożytny zakon wojowników Jedi. Nadszedł jednak czas przerażających ciemności, które z niepowstrzymaną siłą ogarnęły całą galaktykę. Większość szlachetnych rycerzy zginęło. Teraz gwiazdami rządzi złe imperium, powoli, lecz systematycznie unicestwiając ostatnie bastiony nadziei.

 • Autor: Alexandra Bracken
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Zatem Jedi zostać chcesz?

Jedi Zostać

Kto choć raz nie marzył o tym, by być Jedi. Lewitować. Przesuwać za pomoc ą myśli nawet najcięższe przedmioty. Wpływać na umysły innych, na przykład móc sprawić, że zapomną o czymś, o czym nie chcesz, żeby pamiętali. I miecze świetlne. Walka za pomocą takiej broni musi być wspaniałą rzeczą. Wydaje się, że bycie Jedi to czysta przyjemność. I tak jest. Ale nie tylko. Bo ścieżka Jedi to nie wyłącznie efektowne pojedynki i władza, jaką daje Moc… Żeby zostać Jedi, trzeba wielu lat ciężkiej pracy, codziennych treningów, ćwiczeń mentalnych…

 • Autor: Adam Gidwitz
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Strzeż się potęgi Ciemnej Strony!

Strzeż się Ciemnej strony

Imperium pracuje nad stworzeniem drugiej Gwiazdy Śmierci, dzięki której będzie mógł ostatecznie pokonać Sojusz Rebeliantów. Ale Luke Skywalker ma już plan, jak powstrzymać złego Imperatora raz na zawsze! Na jego drodze stoi jednak trudny do pokonania przeciwnik… własny ojciec.

W tej książce znajdziecie wszystko, co kojarzy się z Gwiezdnymi wojnami: Jabbę, Bobę, Wicketa, Maxa Rebo, Salacjusza Crumba, Niena Numba, okrzyk „To pułapka!”, Luke’a wykonującego salto w tył i łapiącego swój miecz świetlny, ścigacze, Yodę, ducha Yody, rancora, Sokoła Millennium, Wedge’a, Landa, Luke’a, Leię, Hana, Chewiego, C-3PO, R2-D2… i oczywiście Gwiazdę Śmierci, paskudny uśmiech Imperatora, a przede wszystkim ostatni pojedynek Luke’a z Darthem Vaderem.

Nie wahaj się – otwórz tę książkę i przytrzymaj się czegoś.

Zaraz skoczysz w nadprzestrzeń!

 • Autor: Tom Angleberger
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Koniec i Początek

sw_aftermath_414df58bcda6a1853b7262f20b2abdf6

Spektakularny triumf Rebelii okazuje się gorzkim zwycięstwem. Po wygranej w bitwie o Endor powstaje Nowa Republika, a galaktyczne ludy świętują na różnych planetach. Także na Coruscant, dawnej stolicy Imperium. Kiedy znienacka pojawiają się siły wroga, miażdżąc tłum, staje się jasne, że doniesienia o końcu Imperium są przedwczesne.

Wydarzenia w książce koncentrują się na peryferyjnej planecie Akiva, gdzie rozpoczyna się tajny zjazd niedobitków Imperium służący przegrupowaniu sił i wyłonieniu nowych przywódców. Przypadkiem dowiaduje się o tym kosmiczny zwiadowca, kapitan Wedge Antilles, lecz zostaje pojmany, zanim zdąży zawiadomić dowództwo Sojuszu. Na ratunek rusza mu dawna towarzyszka broni, weteranka Norra Wexley, która powróciła na rodzinną planetę, aby wyrwać stamtąd syna. Nieoczekiwanie pod samym nosem Imperium zawiązuje się barwny sojusz dziwnych postaci – Norry, jej syna Temmina, technicznego geniusza, łowczyni nagród, snajperki Jas Amari oraz Sinjira Ratha Vellusa, nawróconego imperialnego tajnego agenta. Wszystkich łączy jeden cel – raz na zawsze wyzwolić się spod władzy Imperium.

Mon Mothma, kanclerz Nowej Republiki, marzy o demilitaryzacji i radykalnej redukcji stanu wojska. Niestety, okazuje się, że koniec wojny jest tylko początkiem nowej i walka musi trwać…

 • Autor: Chuck Wendig
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 18 listopada 2015

Miecz Jedi: Przygody Luke’a Skywalkera

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, Luke trafia na tajemniczą planetę, gdzie musi użyć Mocy, żeby ocalić młodą dziewczynę i wyjść cało z niebezpiecznego pojedynku z potężnym nieznanym wrogiem. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Ucieczka szmuglerów: Przygody Hana Solo i Chewbacki

244px-Ucieczkaszmuglerow

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, Han i Chewie lecą Sokołem Millennium z tajną misją dla Sojuszu Rebeliantów. Zadanie jest tym niebezpieczniejsze, że śladem przemytników podążają łowcy nagród oraz bezlitosna agentka Imperium. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Ruchomy Cel: Przygody Księżniczki Lei

star-wars-ruchomy-cel-b-iext29914016

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi, księżniczka Leia musi poprowadzić barwną grupę rebeliantów na trudną tajną misję przeciwko złowrogiemu Imperium Galaktycznemu. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

 • Autor: Cecil Castellucci, Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Servants of the Empire: Imperial Justice

servants-of-the-empire-imperial-justice-fry

Jako nowy uczeń w Lothalskiej Akademii Imperialnej, Zare Leonis robi wszystko, aby uchodzić za wzorowego kadeta. Ale w sekrecie jest on ukrytym wrogiem wśród imperialnych lojalistów, zdeterminowanym odkryć prawdę o swojej zaginionej siostrze i obalić Imperium. Szczęśliwie, ma przy sobie obeznaną w technice dziewczynę Merei, gotową pomóc mu, jak tylko może, nawet jeśli oznacza to zadawanie się z kryminalistami w najciemniejszych częściach Miasta Stołecznego. W międzyczasie Zare musi zmierzyć się z własnym niebezpiecznym wrogiem: kapitanem Roddance, który wydaje się być zdecydowany doprowadzić Zare’a do granic wytrzymałości. Dołącz do tych zbuntowanych kadetów, który ryzykują wszystko, by zmierzyć się ze złowieszczym Imperium.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 7 lipca 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Lordowie Sithów

KempLordowieSithowSTARWARS

Anakin Skywalker, rycerz Jedi, jest już tylko wspomnieniem. Dominuje Darth Vader, obdarzony niedawno tytułem Lorda Sithów. Wybrany przez Imperatora na jego ucznia, szybko dowiódł lojalności wobec ciemnej strony Mocy. Jednak historia porządku Sithów to historia fałszu, zdrad i akolitów, którzy przemocą obalają swoich mistrzów – i Vader dopiero teraz będzie musiał udowodnić, że naprawdę jest posłuszny swemu Imperatorowi.

Na planecie Ryloth, która ma dla rozrastającego się Imperium istotne znaczenie jako źródło niewolniczej pracy oraz narkotyku znanego pod nazwą przyprawy, powstał silny ruch oporu. Kierują nim Cham Syndulla, idealistyczny bojownik o wolność, i Isval, żądna zemsty była niewolnica. Jednak Imperator Palpatine chce zachować kontrolę nad tą nękaną zamieszkami planetą i jej cennymi zasobami – za pomocą środków politycznych bądź militarnych – i nie zamierza ulec presji buntowników. W towarzystwie swojego bezlitosnego ucznia Dartha Vadera wyrusza w jedną z rzadkich osobistych podróży, by się upewnić, że jego wola zostanie spełniona.

Dla Syndulli i Isval ta wizyta stanowi okazję do uderzenia w samo serce bezwzględnej dyktatury zagarniającej całą galaktykę. Zaś dla Imperatora i Vadera staje się ona czymś więcej niż tylko kwestią stłumienia powstania. Kiedy w wyniku zasadzki statek rozbija się na niegościnnej powierzchni planety, gdzie czeka na nich armia bojowników ruchu oporu, zdają sobie sprawę, że ich relacja zostanie poddana najcięższej próbie. Ci dwaj Sithowie, mogąc polegać tylko na swoich świetlnych mieczach, ciemnej stronie Mocy i na sobie nawzajem, muszą zdecydować, czy łącząca ich brutalna więź uczyni z nich zwycięskich sprzymierzeńców, czy śmiertelnych wrogów.

 • Autor: Paul S. Kemp
 • Wydanie oryginalne: 28 kwietnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 4 listopada 2015

Dziedzic Jedi

394px-Heir_to_the_Jedi

Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci trwa galaktyczna wojna domowa, Luke Skywalker stara się dowiedzieć czegoś więcej o Mocy bez wskazówek Obi-Wana Kenobiego, a właściwie bez żadnych wskazówek. Ale te kilka wspomnień które pozostały mu z nauk Obi-Wana wskazują jak silniej kontrolować Moc, jest też zachęcany przez swoich nowych przyjaciół z Sojuszu by podążać tą ścieżką. Kiedy Luke, R2-D2 i jego nowy sojusznik dostają zadanie uwolnienia ważnej osoby z rąk Imperium i dostarczenia jej na bezpieczną planetę, gdzie będzie mogła pomóc Sojuszowi, ich podróż przez galaktykę, choć obarczona niebezpieczeństwem jest też szansą dla Luke’a by odkryć tajemnicę Mocy.

 • Autor: Kevin Hearne
 • Wydanie oryginalne: 3 marca 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 3 sierpnia 2016

Servants of the Empire: Rebel in the Ranks

servants-of-the-empire-rebels-in-the-ranks-fry

Jako nowy uczeń w Lothalskiej Akademii Imperialnej, Zare Leonis robi wszystko, aby uchodzić za wzorowego kadeta. Ale w sekrecie jest on ukrytym wrogiem wśród imperialnych lojalistów, zdeterminowanym odkryć prawdę o swojej zaginionej siostrze i obalić Imperium. Szczęśliwie, ma przy sobie obeznaną w technice dziewczynę Merei, gotową pomóc mu, jak tylko może, nawet jeśli oznacza to zadawanie się z kryminalistami w najciemniejszych częściach Miasta Stołecznego. W międzyczasie Zare musi zmierzyć się z własnym niebezpiecznym wrogiem: porucznikiem Curahee [sic], który wydaje się być zdecydowany doprowadzić Zare’a do granic wytrzymałości. Dołącz do tych zbuntowanych kadetów, który ryzykują wszystko, by zmierzyć się ze złowieszczym Imperium.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 3 marca 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Tarkin

StarWarsTarkin.indd

Pochodzi z potężnego, otoczonego powszechnym szacunkiem rodu. Jest oddanym żołnierzem i wybitnym prawodawcą, lojalnym poplecznikiem Republiki oraz zaufanym sojusznikiem Jedi. Wychowany przez wyrachowanego polityka oraz Lorda Sithów, który ma w przyszłości zostać Imperatorem, gubernator Wilhuff Tarkin pnie się po szczeblach hierarchii Imperium, bez litości umacniając swój autorytet i gorliwie uczestnicząc w budowie dominium absolutnego.

„Trzeba rządzić strachem przed zastosowaniem siły, a nie samą siłą” radzi Imperatorowi. Pod jego czujnym okiem najpotężniejsza broń galaktyki, zdolna szerzyć nieskończone zniszczenie, powoli staje się przerażającą rzeczywistością. Tarkin jest przekonany, że gdy tak zwana Gwiazda Śmierci zostanie ukończona, ostatnie grupki nadal walczących Separatystów szybko złożą broń bądź zostaną unicestwione. Do tego momentu jednakże trzeba się liczyć z możliwością wybuchu kolejnego buntu. Przybierające na sile ataki partyzanckie oraz nowe dowody na coraz groźniejszy spisek Separatystów stanowią realne ryzyko, na które Imperium musi odpowiedzieć szybko i bez litości. Chcąc rozbić nieuchwytną grupę bojowników o wolność, Imperator zwraca się do swoich dwóch najgroźniejszych agentów: Dartha Vadera, owianego tajemnicą i pozbawionego wszelakich skrupułów wojownika Sithów oraz Wilhuffa Tarkina, którego geniusz taktyczny, zimna krew oraz bezwzględność utorują drogę ku całkowitej supremacji Imperium, a przy okazji doprowadzą wrogów do zguby.

 • Autor: James Luceno
 • Wydanie oryginalne: 4 listopada 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: 21 października 2015

Utracone Gwiazdy

Rządy Imperium Galaktycznego docierają na położoną w Zewnętrznych Rubieżach planecie Jelucan, gdzie miłość do latania połączyła arystokratycznego Thane’a Kyrella i mieszkającą na wsi Cienę Ree. Dołączenie do Akademii Imperialnej celem zostania pilotami wspaniałego Imperium jest dla nich niczym mniej niż spełnieniem ich snów. Thane przekonuje się jednak, że jego marzenie było ułudą, kiedy na własne oczy widzi przerażające metody jakimi Imperium się posługuje, żeby utrzymać władzę w swej żelaznej pięści.

Zgorzkniały i odarty ze swoich złudzeń, Thane dołączą do raczkującej Rebelii zmuszając Cienę do trudnego wyboru między lojalnością wobec Imperium, a miłością do człowieka z którym dorastała.

Czy dawni przyjaciele, a teraz znajdujący się po przeciwnych stronach barykady wrogowie, odnajdą sposób aby być razem, czy też poczucie powinności rozerwie ich – i całą galaktykę – na strzępy?

 • Autor: Claudia Gray
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 23 listopada 2016

Servants of the Empire: Edge of Galaxy

servants-of-the-empire-edge-of-galaxy-fry

Zare Leonis wydaje się być przeznaczony do zostania reprezentantem Imperium na plakatach. Jego siostra Dhara została przyjęta do cenionej Imperialnej Akademii na Lothalu i Zare jest pewien, że dołączy do niej za rok. Ale rok może przynieść wiele niepożądanych zmian. Nie tylko zaczyna odkrywać destrukcyjne plany Imperium względem Lothalu i jego mieszkańców, ale też wzmaga się w nim niepokój, kiedy Dhara znika w tajemniczych okolicznościach. Zare jest zmuszony zakwestionować wszystko i przemyśleć, co to znaczy być dobrym sługą Imperium.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 21 października 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Nowy Świt

ANewDawn

„Wojna dobiegła końca. Separatyści zostali zgładzeni, a bunt Jedi – stłumiony. Stoimy u progu nowego początku”. – Imperator Palpatine

Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planetaGorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.

 • Autor: John Jackson Miller
 • Wydanie oryginalne: 2 września 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: 13 kwietnia 2016

Ezra’s Gamble

EzrasGamble

Czternastoletni Ezra Bridger żyje samotnie w Zewnętrznych Rubieżach na planecie Lothal. Radzi sobie sam, podejmując się dziwnych zadań i oszukując niespodziewających się niczego szturmowców. Ale kiedy nadchodziu Dzień Areny – podziemny turniej, w którym potężne bestie walczą do upadłego, a wszyscy oszuści, hazardziści i nieudacznicy przybywają ze wszystkich zakątków planety, by zarobić – Ezra zostaje wplątany w niezwykłą współpracę z przerażającym łowcą nagród Bosskiem i uwikłany w pościg o wysokiej stawce przeciw niekończącym się legionom żołnierzy. Ezra nie chce nikomu zaufać, ale wkrótce nauczy się, że przetrwanie nie zawsze oznacza polegania tylko na sobie.

 • Autor: Ryder Windham
 • Wydanie oryginalne: 5 sierpnia 2014
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

2 odpowiedzi »