Era Rebelii

jedi_archives

Star Wars. Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine

star-wars-nowa-nadzieja-ksiezniczka-lajdak-i-chlopak-z-tatooine-b-iext34765276

Ta historia zaczyna się tak, jak wiele innych: dawno, dawno temu… Daleko poza migoczącymi gwiazdami, które widzisz na nocnym niebie…

Za czasów Starej Republiki setki systemów gwiezdnych współżyły w pokoju, ciesząc się dostatkiem. Na straży tego porządku stał starożytny zakon wojowników Jedi. Nadszedł jednak czas przerażających ciemności, które z niepowstrzymaną siłą ogarnęły całą galaktykę. Większość szlachetnych rycerzy zginęło. Teraz gwiazdami rządzi złe imperium, powoli, lecz systematycznie unicestwiając ostatnie bastiony nadziei.

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: Alexandra Bracken
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Star Wars. Zatem Jedi zostać chcesz?

Jedi Zostać

Kto choć raz nie marzył o tym, by być Jedi. Lewitować. Przesuwać za pomoc ą myśli nawet najcięższe przedmioty. Wpływać na umysły innych, na przykład móc sprawić, że zapomną o czymś, o czym nie chcesz, żeby pamiętali. I miecze świetlne. Walka za pomocą takiej broni musi być wspaniałą rzeczą. Wydaje się, że bycie Jedi to czysta przyjemność. I tak jest. Ale nie tylko. Bo ścieżka Jedi to nie wyłącznie efektowne pojedynki i władza, jaką daje Moc… Żeby zostać Jedi, trzeba wielu lat ciężkiej pracy, codziennych treningów, ćwiczeń mentalnych…

 • Autor: Adam Gidwitz
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Star Wars. Strzeż się potęgi Ciemnej Strony!

Strzeż się Ciemnej strony

Imperium pracuje nad stworzeniem drugiej Gwiazdy Śmierci, dzięki której będzie mógł ostatecznie pokonać Sojusz Rebeliantów. Ale Luke Skywalker ma już plan, jak powstrzymać złego Imperatora raz na zawsze! Na jego drodze stoi jednak trudny do pokonania przeciwnik… własny ojciec.

W tej książce znajdziecie wszystko, co kojarzy się z Gwiezdnymi Wojnami:
Jabbę, Bobę, Wicketa, Maxa Rebo, Salacjusza Crumba, Niena Numba, okrzyk „To pułapka!”, Luke’a wykonującego salto w tył i łapiącego swój miecz świetlny, ścigacze, Yodę, ducha Yody, rancora, Sokoła Millennium, Wedge’a, Landa, Luke’a, Leię, Hana, Chewiego, C-3PO, R2-D2… i oczywiście Gwiazdę Śmierci, paskudny uśmiech Imperatora, a przede wszystkim ostatni pojedynek Luke’a z Darthem Vaderem.

Nie wahaj się – otwórz tę książkę i przytrzymaj się czegoś.

Zaraz skoczysz w nadprzestrzeń!

 • Autor: Tom Angleberger
 • Wydanie oryginalne: 22 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Star Wars: Leia. Princess of Alderaan

leia_princess

Powieść ma zawierać dużo odniesień do Ostatniego Jedi, pomimo sporej chronologicznej odległości pomiędzy obydwoma tytułami.

Książka przybliży nam historię Lei, jako agentki Rebelii, na długo przed wydarzeniami z filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie oraz serialu animowanego Star Wars: Rebelianci. Historia będzie mieszanką fabuły o charakterze sensacyjnym oraz opowieści o dorastaniu.

Fabuła rozpoczyna się w przededniu szesnastych urodzin Lei, kiedy to młoda kobieta dowiaduje się, że życie w galaktyce jest zgoła inne od tego, które znała dotychczas. W tajemnicy przed jej przybranymi rodzicami, Leia postanawia dołączyć do Rebelii, nie zważając na to, czy jej rodzicom się to spodoba. Bail Organa i jego małżonka staną przed wyborem – czy dalej muszą chronić córkę za wszelką cenę, czy też powinni pójść za głosem serca i dołączyć do sprawy, w którą ich młoda podopieczna i tak się już wplątała.

 • Autor: Claudia Gray
 • Wydanie oryginalne: 1 września 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Star Wars: The Legend of Luke Skywalker

legendofluke

W tej książce Ken Liu zaprezentuje sześć oddzielnych historii, które krążą po Odległej Galaktyce jako plotki i legendy. Wewnątrz znajdziemy również pierwsze spojrzenie na Luke’a pomiędzy Powrotem Jedi i Przebudzeniem Mocy. Historie te pokażą, co inni mieszkańcy galaktyki słyszeli o przygodach i wyczynach Skywalkera. Choć książka będzie należała do kanonu, to historie będą celowo zniekształcone, by symulowały typowe dla plotek przeinaczenia i przekoloryzowania.

– Czy Luke Skywalker naprawdę sam zniszczył 20 maszyn AT-AT podczas bitwy o Hoth?
– Czy był po prostu szaleńcem, który wymyślił, że zniszczył Gwiazdę Śmierci?
– Czy to możliwe, że brał udział w bitwie o Jakku?

 • Autor: Ken Liu
 • Wydanie oryginalne: 1 września 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Rebel Rising

img_6359

Gdy Jyn miała 5 lat, jej matka została zamordowana, a ojca zmuszono do pracy na rzecz Imperium. Jednak mimo utraty rodziców nie jest całkiem sama – Saw Gerrera, człowiek zdolny do największego ekstremizmu by przeciwstawić się tyranii Imperium, bierze Jyn pod swoje skrzydła i daje jej nie tylko dom, ale wszelkie umiejętności i środki potrzebne, by sama mogła stać się rebeliantką.

Jyn w pełni poświęca się sprawie i człowiekowi, który jej pomógł. Jednak walka u boku Sawa i jego ludzi niesie ze sobą ryzyko oraz pytanie – jak daleko Jyn jest w stanie zabrnąć jako jeden z żołnierzy Sawa? Gdy młoda rebeliantka mierzy się z niewyobrażalną zdradą, która niszczy jej świat, Jyn będzie musiała wziąć się w garść i zastanowić nad tym, w co tak naprawdę wierzy… I komu może jeszcze zaufać.

 • Autor: Beth Revis
 • Wydanie oryginalne: 2 maja 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Guardians of the Whills

guardians-of-the-whills

Baze i Chirrut byli niegdyś Strażnikami Whillów, którzy pilnowali Świątyni Kyber na planecie Jedha i wszystkich pielgrzymujących do niej ludzi. Później przybyło Imperium i zajęło planetę. Świątynia została zniszczona, a ludność rozpędzona. Teraz Chirrut i Baze robią co mogą, by opierać się Imperium i chronić ludność Jedhy, jednak zawsze wydaje się, że to za mało. Gdy człowiek imieniem Saw Gerrera przybywa z wielkimi planami obalenia władzy Imperium, wydaje się to dla Baze’a i Chirruta idealnym momentem, by pomóc mieszkańcom Jedhy. Jednak jakim kosztem?

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 2 maja 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Łotr 1

lotr-adaptacja_8b76813e5435d18ded4e34810e040bed

Bez nadziei nie ma rebelii… Poznaj nowe sceny i wydarzenia z trzymającej w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.
Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.
Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 16 grudnia 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 24 maja 2017

Oddział Inferno

17951890_10155275231873713_2708860511041602087_n

Po kradzieży planów Gwiazdy Śmierci i jej zniszczeniu, Imperium jest w odwrocie. W odpowiedzi na swoją porażkę Marynarka Imperialna tworzy nową formację – grupę elitarnych żołnierzy, znanych jako Oddział Inferno. Ich celem jest infiltracja i eliminacja pozostałości po partyzanckiej grupie Sawa Gerrery. Po jego śmierci, jego ludzie nadal planują obalenie Imperium i gotowi są osiągnąć swój cel za wszelką cenę. Inferno musi udowodnić swoją wartość, jako najlepszych z najlepszych i zniszczyć partyzantów od wewnątrz. Ale gdy niebezpieczeństwo i możliwość zdemaskowania wzrośnie, jak daleko posuną się członkowie oddziału, aby zapewnić bezpieczeństwo Imperium?

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: Christie Golden
 • Wydanie oryginalne: 25 lipca 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 21 marca 2018

Dziedzic Jedi

394px-Heir_to_the_Jedi

Po zniszczeniu Gwiazdy śmierci trwa galaktyczna wojna domowa, Luke Skywalker stara się dowiedzieć czegoś więcej o Mocy bez wskazówek Obi-Wana Kenobiego, a właściwie bez żadnych wskazówek. Ale te kilka wspomnień które pozostały mu z nauk Obi-Wana wskazują jak silniej kontrolować Moc, jest też zachęcany przez swoich nowych przyjaciół z Sojuszu by podążać tą ścieżką. Kiedy Luke, R2-D2 i jego nowy sojusznik dostają zadanie uwolnienia ważnej osoby z rąk Imperium i dostarczenia jej na bezpieczną planetę, gdzie będzie mogła pomóc Sojuszowi, ich podróż przez galaktykę, choć obarczona niebezpieczeństwem jest też szansą dla Luke’a by odkryć tajemnicę Mocy.

 • Autor: Kevin Hearne
 • Wydanie oryginalne: 3 marca 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 3 sierpnia 2016

Thrawn

13754352_1655097558150486_5085940503566283989_n

“Badam sztukę wojny. A czynie to, by ją udoskonalić.” — Wielki Admirał Thrawn

Jeden z najprzebieglejszych i bezlitosnych wojowników w historii Imperium Galaktycznego, Wielki Admirał Thrawn, jest jednocześnie jedną z najbardziej porywających postaci w uniwersum Star Wars. Od momentu jego wprowadzania przez Timothy’ego Zahna w „Dziedzicu Imperium”, poprzez kontynuacje w „Ciemnej stronie Mocy” i „Ostatnim rozkazie” oraz innych źródłach, Thrawn uzyskał status postaci kultowej wśród największych złoczyńców uniwersum. Jednak początki i historia powstania Thrawna w szeregach Imperium nadal objęta jest tajemnicą. Teraz, w powieści „Thrawn”, Timothy Zahn przedstawia niepewne losy czerwonookiego mistrza strategi wojskowej w walce o najwyższe sfery władzy lub hańby.

Po tym jak Thrawn zostaje uratowany przez imperialnych żołnierzy, jego śmiertelna pomysłowość oraz umiejętności taktyczne, szybko przyciągają uwagę samego Imperatora Palpatine’a. Nagle okazuje się niezbędny dla Imperium, jest ambitny i tak samo wierny jak Darth Vader. To genialny wojownik, którego nie należy lekceważyć. Wysyłany na misje pogromu przemytników, wychwytywania szpiegów i dziesiątkowania piratów, triumfuje raz za razem, nawet kiedy jego niekonwencjonalne metody rozwścieczają przełożonych, jego sukcesy inspirują, dając popularność w Imperium. Awansując w takim tempie, władza jest coraz bliżej zasięgu, Thrawn szkoli zaufanego adiutanta, chorążego Eli Vanto, ucząc go sztuk walki, dowodzenia i odnoszenia zwycięstwa. Ale mimo tego, że Thawn dominuje na polu bitwy, musi nauczyć się walki na arenie politycznej, gdzie bezwzględna administrator Arihnda Pryce posiada przewagę, dzięki której może stać się silnym sojusznikiem lub brutalnym wrogiem.

Wszystkie nabyte lekcje zostaną poddane ostatecznej próbie, kiedy Thrawn zostaje admirałem. Musi zebrać całą swoją wiedzę, intuicję i siłę do bitwy z rosnącym w siłę buntem powstańczym, który zagraża nie tylko niewinnym ludziom, ale przede wszystkim przyszłości Imperium oraz jego przyszłym planom dominacji.

 • Autor: Timothy Zahn
 • Wydanie oryginalne: 11 kwietnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Thrawn: Alliances

Thrawn Alliances

Star Wars: Thrawn. Alliances będzie sequelem wydanej w kwietniu 2017 roku książki Star Wars: Thrawn. Tytuł wydany zostanie latem 2018 roku. Warto dodać, że w powieści pojawi się sam Darth Vader, z którym Admirał Thrawn prawdopodobnie zawrzeć ma tytułowy sojusz.

 • Autor: Timothy Zahn
 • Wydanie oryginalne: 24 lipca 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Battlefront: Kompania Zmierzch

star-wars-battlefront-kompania-zmierzch_be0f8b7db01a8dfbcc83fbb067f7074e

W bezkresnej przestrzeni kosmicznej pośród gwiazd trwa galaktyczna wojna domowa. Na niezliczonych światach Środkowych Rubieży zastępy bezlitosnych szturmowców toczą brutalną, zaciekłą walkę z armadą bojowników o wolność, zdeterminowani zdławić nawet najmniejszą iskrę oporu wobec Imperium. Na ulicach miast pierwsza linia sił Sojuszu Rebeliantów mężnie daje odpór wrogowi, prąc wciąż w głąb imperialnego terytorium i borykając się z krwawymi, okrutnymi realiami wojny.

Prowadzą ich żołnierze Sześćdziesiątej Pierwszej Kompanii Mobilnej, znanej lepiej jako Kompania Zmierzch – kobiety i mężczyźni, ludzie i obcy. Gdy w obliczu przytłaczającej siły wroga rebelianci otrzymują rozkaz do odwrotu, żołnierze Zmierzchu niechętnie godzą się ze swoim losem. Nagle jednak dzięki sojuszowi, którego nikt by się nie spodziewał nawet w najśmielszych snach, sytuacja diametralnie się zmienia, dając najbardziej zaprawionym w bojach wojownikom Sojuszu szansę na przekucie porażki w zwycięstwo. Przewyższani pod względem liczebnym, ale nieugięci żołnierze Kompanii Zmierzch przeładowują broń, namierzają cel i przygotowują się do przypuszczenia najbardziej zuchwałego z ataków – zamiany brudnej, partyzanckiej, prowadzonej z okopów rozgrywki na decydujący cios wymierzony w kluczowy cel: samo serce imperialnej machiny wojennej.

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: Alexander Freed
 • Wydanie oryginalne: 3 listopada 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 13 stycznia 2016

Miecz Jedi: Przygody Luke’a Skywalkera

sw-miecz-jedi

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, Luke trafia na tajemniczą planetę, gdzie musi użyć Mocy, żeby ocalić młodą dziewczynę i wyjść cało z niebezpiecznego pojedynku z potężnym nieznanym wrogiem. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy.

>>>Przeczytaj recenzję<<<

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Ucieczka szmuglerów: Przygody Hana Solo i Chewbacki

244px-Ucieczkaszmuglerow

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, Han i Chewie lecą Sokołem Millennium z tajną misją dla Sojuszu Rebeliantów. Zadanie jest tym niebezpieczniejsze, że śladem przemytników podążają łowcy nagród oraz bezlitosna agentka Imperium. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy.

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Ruchomy Cel: Przygody Księżniczki Lei

star-wars-ruchomy-cel-b-iext29914016

W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Imperium kontratakuje a Powrotem Jedi, księżniczka Leia musi poprowadzić barwną grupę rebeliantów na trudną tajną misję przeciwko złowrogiemu Imperium Galaktycznemu. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy.

 • Autor: Cecil Castellucci, Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 4 września 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 16 listopada 2015

Star Wars: Ostatni strzał. Opowieść o Hanie i Lando

Powieść autorstwa Daniela Jose’a Oldera skupi się nie tylko na postaci Hana Solo, ale prócz niego pojawią się także Lando, Leia, młody Ben Solo, Sana Starros i wielu innych.

W trakcie opisanych w książce wydarzeń zahaczymy o kilka okresów z życia słynnego szmuglera, w tym czasy po wydarzeniach z Powrotu Jedi oraz dziejące się pomiędzy Solo: A Star Wars Story a Nową Nadzieją.

 • Autor: Daniel Jose Older
 • Wydanie oryginalne: 17 kwietnia 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: listopad 2018

From a Certain Point of View

Star_Wars_From_a_Certain_Point_of_View_cover

25 maja 1977 roku świat poznał Hana Solo, Luke’a Skywalkera, księżniczkę Leię, C-3PO, R2-D2, Chewbaccę, Obi-Wana Kenobiego, Dartha Vadera i całą galaktykę pełną możliwości. Na 40. Rocznicę tego dnia ponad 40 twórców opowiedziało Gwiezdne Wojny na nowo. Każda z 40 krótkich historii przedstawia moment z oryginalnego filmu, ale z perspektywy którejś z drugoplanowych postaci.

 • Autorzy: Gary Whitta, Meg Cabot, Nnedi Okorofor, Pablo Hidalgo, Pierce Brown, Wil Wheaton, Ben Acker, Renée Ahdieh, Tom Angleberger, Ben Blacker, Jeffrey Brown, Rae Carson, Adam Christopher, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Kelly Sue DeConnick, Paul Dini, Ian Doescher, Ashley Eckstein, Matt Fraction, Alexander Freed, Jason Fry, Kieron Gillen, Christie Golden, Claudia Gray, E. K. Johnston, Paul S. Kemp, Mur Lafferty, Ken Liu, Griffin McElroy, John Jackson Miller, Daniel José Older, Mallory Ortberg, Beth Revis, Madeleine Roux, Greg Rucka, Gary D. Schmidt, Cavan Scott, Charles Soule, Sabaa Tahir, Elizabeth Wein, Glen Weldon, Chuck Wendig.
 • Wydanie oryginalne: 3 października 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

A Han & Chewie Adventure

Choose_Your_Destiny_A_Han_&amp;_Chewie_Adventure

Han i Chewie podróżują przez galaktykę na potrzeby szmuglerskiej roboty. Ale z Hanem Solo nic nie jest proste, a kiedy sprawy przybierają mało pomyślny obrót, Han udaje Jabbę Hutta we własnej osobie, aby uratować siebie, Chewiego i Sokoła. I właśnie wtedy robi się jeszcze gorzej!

 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 17 kwietnia 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

A Luke & Leia Adventure

ChooseYourAdventureLukeLeia

Luke, Leia I R2-D2 podróżują przez galaktykę na potrzeby rebelianckiej misji po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci.

 • Autor: Cavan Scott
 • Wydanie oryginalne: 2 października 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji
Reklamy