Era Ruchu Oporu

Poe Dameron: Free Fall

Minęło kilka lat, odkąd matka Poe, pilotka w szeregach Rebelii, zmarła. Poe i jego ojciec mają coraz więcej problemów, by się dogadać. Nie wiedząc, co chce robić ze swoim życiem, nastoletni Poe ucieka z domu, by odnaleźć przygodę i odkryć, jakim mężczyzną powinien być.

 • Autor: Alex Segura
 • Wydanie oryginalne: 4 sierpnia 2020
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Rise of Skywalker: Expanded Edition

rae-carson-the-rise-of-skywalker-expanded-edition-cover

Doświadcz epickiego finału w sadze Skywalkerów z oficjalną adaptacją Skywalker. Odrodzenie, zawierającej rozwinięte sceny i dodatkowe materiały niewidziane w kinach!

Ruch Oporu odrodził się. Iskra rebelii odżywa w całej galaktyce. Pomimo tego, że Rey i inni bohaterowie wracają do walki, wojna przeciwko Najwyższemu Porządkowi, teraz pod wodzą Najwyższego Wodza Kylo Rena, jest daleka od zakończenia.

Rey, Finn, Poe i Ruch Oporu muszą wyruszyć na najbardziej niebezpieczną przygodę, z jaką kiedykolwiek się mierzyli. Lecz tym razem, zmierzą się z nią razem. Z pomocą starych przyjaciół, nowych sojuszników i tajemniczym wskazówkom Mocy, historia zaczęta w Przebudzeniu Mocy i kontynuowana w Ostatnim Jedi teraz osiągnie zdumiewające zakończenie.

 • Autor: Rae Carson
 • Wydanie oryginalne: 17 marca 2020
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Resistance Reborn

W tym kluczowym dla Skywalker. Odrodzenie prequelu bohaterowie Ruchu Oporu – Poe Dameron, generał Leia Organa, Rey i Finn – muszą walczyć na skraju zapomnienia.

Ruch Oporu jest w opłakanym stanie. W wyniku wstrząsającej ucieczki z Crait to, co było niegdyś armią, zostało zmniejszone do garści rannych bohaterów. Finn, Poe, Rey, Rose, Chewbacca, Leia Organa – ich imiona są sławne na uciskanych światach, o wyzwolenie których walczą. Ale imiona nie doprowadzą nikogo dalej, zaś ostatnie desperackie zawołanie Lei o pomoc pozostało bez odpowiedzi.

Od dżungli Ryloth do stoczni Korelii cień Najwyższego Porządku rośnie, a ci odważni na tyle, by stawić czoła ciemności, są rozproszeni i odizolowani. Jeśli nadzieja ma przetrwać, Ruch Oporu musi przemierzyć galaktykę w poszukiwaniu kolejnych przywódców – włączając w to tych, którzy w minionych latach pomogli rodzącej się Rebelii obalić Imperium. Bitwy zostaną stoczone, sojusze zawiązane, a Ruch Oporu odrodzi się.

 • Autor: Rebecca Roanhorse
 • Wydanie oryginalne: 5 listopada 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Spark of the Resistance

spark-of-the-resistance-justina-ireland

Rey, Poe, Rose i BB-8 kończą proste zadanie, mające na celu zdobycie ważnych zapasów dla borykającego się z problemami Ruchu Oporu, kiedy odkrywają wołanie o pomoc z planety Minfar. Mimo że mają rozkazy wymuszające na nich jak najszybszy powrót do bazy, Rey i pozostali nie mogą porzucić kogoś w potrzebie – zwłaszcza kogoś, kto walczy z Najwyższym Porządkiem.

 • Autor: Justina Ireland
 • Wydanie oryginalne: 4 października 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Force Collector

kevin-shinick-force-collector

Karr jest nastolatkiem, jak wielu innych w galaktyce, lecz ma pewien sekret: kiedy dotyka konkretnego przedmiotu, doznaje wizji pełnej ludzi, których nie zna, i miejsc, w których nie był.

Babka Karra jest przekonana, że wizje pochodzą od Mocy. Ale czy pozostał przy życiu jakiś Jedi, który mógłby pokierować Karrem w używaniu tej zdolności?

W towarzystwie Maize, nieprzewidywalnej nowej dziewczyny ze szkoły, oraz RZ-7, droida Karra, wyrusza w podróż po galaktyce w poszukiwaniu prawdy. Jego wyprawa zabierze go na planety Utapau, Jakku, Takodanę i jeszcze dalej, a Karr nauczy się więcej o Jedi, niż mógłby się spodziewać… oraz o swoim miejscu wśród Mocy.

 • Autor: Kevin Shinick
 • Wydanie oryginalne: 4 października 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Galaxy’s Edge: Black Spire

Przespaceruj się wiekowymi ulicami, spotkaj barwne postacie i odkryj sekretną historię Star Wars: Galaxy’s Edge, nadchodzącego rozszerzenia do Parków Disneya!

Po druzgocących stratach poniesionych z rąk Najwyższego Porządku, generał Leia Organa rozsyła swoich agentów po galaktyce w poszukiwaniu sojuszników, azylu i siły ognia – a jej najlepszy szpieg, Vi Moradi, być może właśnie odnalazła to wszystko na odosobnionym świecie na skraju galaktyki.

Planeta bujnych lasów, niebezpiecznych gór i wysokich, skamieniałych drzew – Batuu znajduje się na najdalszej możliwej granicy galaktycznej mapy, to ostatni zamieszkały świat przed tajemniczym obszarem Dzikiej Przestrzeni. Szubrawcy, przemytnicy i poszukiwacze przygód, wiążący koniec z końcem w największej osadzie na planecie, posterunku Black Spire, są tutaj, by uniknąć wścibskich spojrzeń i niepotrzebnych komplikacji. Vi, szpieg Ruchu Oporu ścigana przez Najwyższy Porządek, raczej nie jest mile widzianym gościem. Kiedy prom pełen szturmowców zdeterminowanych, by ją wyeliminować ląduje w ślad za nią, Vi nie ma pojęcia, gdzie szukać pomocy.

Żeby przetrwać, Vi będzie musiała odszukać bohaterów o dobrym sercu ukrywających się na świecie, który na nowo definiuje łajdactwo i okrucieństwo. Z pomocą zdradzieckiego żołnierza i jej zgryźliwego droida, zaczyna gromadzić barwną ekipę wyrzutków oraz odmieńców, i rozpoczyna misję wzniecenia ognia oporu na Batuu, nim Najwyższy Porządek stłumi go całkowicie.

 • Autor: Delilah S. Dawson
 • Wydanie oryginalne: 27 sierpnia 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

A Crash of Fate

a-crash-of-fate-cover

W tej młodzieżowej powieści poznamy losy Izzy i Jules’a, którzy byli najlepszymi przyjaciółmi – przynajmniej do czasu, aż rodzina Izzy opuściła nagle Batuu, kiedy ta miała sześć lat. Teraz Izzy powróciła, a Jules, chłopiec, który nigdy nie odszedł, nie jest pewien, jak się zachować. Podczas ucieczki przed mściwymi szmuglerami i wściekłymi piratami, przyjaciele w końcu zrozumieją, kim są i co dla siebie nawzajem znaczą.

 • Autor: Zoraida Córdova
 • Wydanie oryginalne: 6 sierpnia 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Myths & Fables

galaxys-edge-books-04.1-myths-and-fables

Ten przepięknie zilustrowany, wyjątkowy skarbiec kosmicznych opowieści pochodzących z uniwersum zabiera czytelników do najdalszych zakątków wszechświata… Włączając w to daleki świat na Zewnętrznych Rubieżach – Batuu z Galaxy’s Edge.

 • Autor: George Mann
 • Wydanie oryginalne: 6 sierpnia 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Pirate’s Price

lou-anders-pirate-s-price

Witajcie, przyjaciele! To ja, Hondo Ohnaka, największy pirat w galaktyce, bohater Rebelii i, jeśli uwierzycie Obi-Wanowi Kenobiemu, to też złoczyńca. Ale co on tam wie?

Jestem tu, by opowiedzieć wam historię o najbardziej niesamowitym statku, Sokole Millennium, włącznie z moim pierwszym pobytem na pokładzie i kilku okazjach, kiedy sam go pilotowałem. I zrobiłem świetną robotę! Nie dajcie nikomu wmówić sobie inaczej.

Och, w historiach może pojawiać się znajomy Wookiee. I Han Solo. Już tak ma, że często się pojawia. I kilka innych osób, które znacie. I kilka, których nie znacie.

 • Autor: Lou Anders
 • Wydanie oryginalne: 8 stycznia 2019
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Join the Resistance: Attack on Starkiller Base

acker-blacker-join-the-resistance-attack-on-starkiller-base

Członkowie Eskadry J [sic!] znowu powrócili, walcząc z Najwyższym Porządkiem i desperacko starając się być tak samo wyluzowani i fajni, jak Poe Dameron. Po ucieczce z rąk Najwyższego Porządku ta pomieszana grupa jest ścigana, a jednocześnie stara się powrócić do Ruchu Oporu, nim będzie za późno.

 • Autor: Ben Acker, Ben Blacker
 • Wydanie oryginalne: 31 lipca 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Ostatni Jedi: Edycja rozszerzona

Porywająca adaptacja Star Wars: Ostatni Jedi napisana w konsultacji z reżyserem filmu, Rianem Johnsonem. Ta wyjątkowa książka zawiera sceny z alternatywnych wersji scenariusza oraz inne materiały dodatkowe!

Z popiołów Imperium powstało nowe zagrożenie dla pokoju w galaktyce: bezwzględny Najwyższy Porządek. Na szczęście nowi bohaterowie są gotowi, by chwycić za broń lub nawet oddać życie za sprawę. Rey, sierota, w której Moc jest silna, Finn, były szturmowiec, który zbuntował się przeciw dawnym dowódcom, oraz Poe Dameron, nieustraszony pilot X-Winga, stają do walki w szeregach Ruchu Oporu, u boku generał Lei Organy Solo. Na ich drodze stoją wrogowie dysponujący przewagą liczebną oraz straszliwą bronią: Snoke, Naczelny Wódz Najwyższego Porządku, i jego bezlitosny uczeń Kylo Ren. Czy potężni wrogowie przyniosą koniec obrońcom Jasnej strony? Ich jedyną nadzieją jest żywa legenda, zaginiony mistrz Jedi Luke Skywalker.

Akcja Star Wars: Ostatni Jedi rozpoczyna się tam, gdzie zakończyła się akcja Star Wars: Przebudzenie Mocy, otwierając nowy, zdumiewający rozdział w historii walki sił światła przeciw siłom ciemności.

 • Autor: Jason Fry
 • Wydanie oryginalne: 6 marca 2018
 • Wydanie polskojęzyczne: 4 lipca 2018

Ostatni Jedi: Eskadra Kobaltowa

Złowrogi Najwyższy Porządek zagraża galaktyce. Dawno już podbiłby ją całą, gdyby nie generał Leia Organa i jej waleczny Ruch Oporu. Kiedy zostaje zaatakowany pokojowy, spokojny świat Attera Bravo, na pomoc przybywa eskadra bombowa Kobalt. Siostry Rose i Paige Tico, które uciekły przed okupacją swojej rodzinnej planety, zostają wcielone do eskadry. Muszą wymyślić karkołomny plan dostarczenia pomocy dla mieszkańców pod nosem nieprzyjaciela. Czy misja sióstr ocali planetę, czy może rozpęta kolejną galaktyczną wojnę? Poznaj wojenne przygody nowych bohaterów kolejnego hitu z serii Gwiezdnych Wojen – Ostatni Jedi!

 • Autor: Elizabeth Wein
 • Wydanie oryginalne: 15 grudnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 18 kwietnia 2018

Canto Bight

Canto Bight

Star Wars: Canto Bight będzie zbiorem czterech opowiadań autorstwa Saladina Ahmeda, Rae Carson, Miry Grant i Johna Jacksona Millera. Historie skupią się na obcych z kasyna na Canto Bight, znanego nam z fotorelacji i teaserów Ostatniego Jedi.

Canto Bight to miejsce wielu możliwości, jednak stawki i ryzyko są ogromne. Prześledzimy losy czterech bohaterów, którzy poprowadzą nas przez sale hazardowe i tajemnicze zakamarki tego pełnego przepychu miejsca. Dowiemy się wiele o wnętrzu kasyna, które w niczym nie przypomina kantyny w Mos Eisley. Ujrzymy styl życia bogatych i sławnych istot z odległej galaktyki.

 • Autor: Saladin Ahmed, Rae Carson, Mira Grant, John Jackson Miller
 • Wydanie oryginalne: 5 grudnia 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

The Legends of Luke Skywalker

legendofluke

Kiedy statek transportowy pędzi przez galaktykę do Canto Bight, majtkowie na pokładzie dzielą się historiami o legendarnym Rycerzu Jedi Luke’u Skywalkerze. Ale czy te historie o ikonicznym i tajemniczym Luke’u są prawdziwymi, czy zaledwie niewiarygodnymi opowieściami, przekazywanymi z jednego końca galaktyki na drugi? Czy Skywalker naprawdę był słynnym bohaterem Jedi, misternym szarlatanem, a może tylko droidem?

Kolekcja mitów i nieprawdopodobnych opowieści o legendarnym Luke’u Skywalkerze, napisanych przez zdobywcę nagród Nebula, Hugo i World Fantasy – Kena Liu.

 • Autor: Ken Liu
 • Wydanie oryginalne: 5 października 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Join the Resistance: Escape from Vodran

acker-blacker-join-the-resistance-escape-from-vodran

Od momentu, kiedy wylądowali na bagiennej planecie Vodran, misja Eskadry J dla admirała Ackbara była zupełną porażką – a teraz Mattis, Lorica, AG-90 i Jo zostali pojmani przez Najwyższy Porządek! Czy może być jeszcze gorzej? Oczywiście, że może: Jo natychmiast staje się zdrajcą i porzuca swoją ekipę, zaś AG zostaje zabrany, aby zostać przeprogramowanym na złowrogiego droida Najwyższego Porządku. Zmuszeni polegać na sobie nawzajem, sprzeczający się Mattis i Lorica spróbują pracować razem czy zdecydują się uciec, nim zostaną zmuszeni do wydania sekretów Ruchu Oporu? Tymczasem Dec i Sari lądują na tajemniczym księżycu i napotykają niespodziewanych mieszkańców: grupę szczerych do bólu droidów i niesławną Huttyjkę Harrę. Harra może pomóc Dec i Sari ocalić przyjaciół, ale targowanie się z Huttem rzadko przebiega zgodnie z planem. Ci niedoszli bohaterowie Ruchu Oporu będą musieli myśleć szybko działać, jeśli chcą przetrwać!

 • Autor: Ben Acker, Ben Blacker
 • Wydanie oryginalne: 3 października 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Phasma

Prawdziwy szturmowiec nie zna współczucia. Stanowi jedynie przedłużenie woli Najwyższego Porządku. Odkryj tajemnicę przeszłości intrygującej i budzącej grozę kapitan Phasmy. Oto historia będąca wprowadzeniem do Star Wars: Ostatniego Jedi!

Jako jedna z najprzebieglejszych i najbardziej bezlitosnych oficerów Najwyższego Porządku, kapitan Phasma zyskuje sobie względy przełożonych, zdobywa respekt kolegów oraz budzi strach w sercach wrogów. Pomimo całej swej sławy i chwały pozostaje przy tym równie nieodgadniona co jej nieprzenikniony, lśniący hełm. Być może jednak już wkrótce jej tajemnice zostaną ujawnione: jeden z jej wrogów zamierza odkryć sekret jej przeszłości, którego sama Phasma strzeże z zajadłością dorównującą jedynie zapałowi, z jakim służy swoim panom.

Głęboko w trzewiach pancernika „Absolution” schwytana przez siły Najwyższego Porządku szpieg Ruchu Oporu jest przesłuchiwana przez Kardynała, szturmowca zakutego w szkarłatny pancerz. To jednak nie na informacjach o Ruchu Oporu ani planach wymierzonych w jego przełożonych zależy Kardynałowi najbardziej – tylko na poznaniu tajemnic Phasmy oraz szczegółów dawno zapomnianej afery z jej udziałem. Jest żądny informacji na temat jej wstydliwych tajemnic, które mógłby wykorzystać przeciwko znienawidzonej rywalce, zagrażającej jego pozycji w szeregach Najwyższego Porządku. Jednak mimo iż jego więzień dysponuje wiedzą, której Kardynał tak desperacko pożąda, nie podzieli się nią zbyt łatwo. Podczas gdy jeniec toczy bój ze swoim bezwzględnym strażnikiem, walcząc o życie w zamian za ujawnienie każdego cennego detalu, ze snutej przez niego opowieści wyłania się fascynująca historia życia enigmatycznej Phasmy. Przyszłość może się jednak okazać znacznie niebezpieczniejsza, gdy Kardynał posiądzie już wiedzę, której łaknie… oraz gdy jego rywalka ukaże potęgę swojego gniewu.

 • Autor: Delilah S. Dawson
 • Wydanie oryginalne: 1 września 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: 18 kwietnia 2018

Join the Resistance

acker-blacker-join-the-resistance

Mattis Banz wie, że jest przeznaczony do bycia bohaterem galaktyki, tak jak legendarny Luke Skywalker, więc kiedy Ruch Oporu generał Lei Organy rekrutuje go do walki ze złowrogim Najwyższym Porządkiem, w końcu ma szansę wypełnić swoje przeznaczenie. Ale reszta jego eskadry nie wydaje się być zbyt obiecująca. Jasne, jest dziewczyna z Zeltrona – Lorica – znana ze swoich wyczynów udaremniających akcje przemytników, ale jest też chłopak z bagien o imieniu Dec, któremu sprawia przyjemność powodowanie kłopotów, „brat” Deca, droid, który myśli, że jest pilotem, Sari, której imponujący rozmiar przeczy jej słodkiej naturze, oraz Jo, nadęty lider grupy z własnymi sekretami. Jak Mattis ma stać się kolejnym Poe Dameronem, kiedy on i jego ekipa spędzają więcej czasu w tarapatach, niż latając X-Wingami? Drużyna będzie musiała nauczyć się współpracować, gdy będzie ciężko, bo inaczej nigdzie się nie wybierze…

 • Autor: Ben Acker, Ben Blacker
 • Wydanie oryginalne: 7 marca 2017
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Więzy Krwi

Nowa Republika, rządzona przez Galaktyczny Senat na planecie Hosnian Prime, przez ponad 20 lat utrzymuje pokój w galaktyce. Jednak w senacie zaczynają narastać spory, a rządom grozi impas, który może sparaliżować raczkującą demokrację. Nowe pokolenie nie pamięta już lekcji, jaką dała wojna z Imperium Galaktycznym. Leia dostrzega pęknięcia w fundamencie, które mogą zagrozić galaktycznemu pokojowi…

 • Autor: Claudia Gray
 • Wydanie oryginalne: 3 maja 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: 2 sierpnia 2017

Tales from a Galaxy Far, Far Away: Aliens: Volume 1

landry-walker-tales-from-galaxy-far-far-away-aliens-volume-1

Świat Gwiezdnych Wojen pełny jest niezliczonych gatunków obcych – każdy dziwniejszy i bardziej fascynujący od poprzedniego. Tutaj znajdziecie sześć opowieści dla dzieci o kilku niesamowitych obcych, którzy pojawili się w przebojowym Przebudzeniu Mocy. Zawiera dziarską historię o piractwie i podstępach, historię mądrego konstabla z Jakku, pechowego droida oraz tajemnicę, którą może rozwiązać tylko opryskliwy kucharz z zamku Maz Kanaty – ta kolekcja zapewni ci mnóstwo emocji, zabierając cię przy tym coraz głębiej w różne zakątki twojej ulubionej odległej galaktyki…

 • Autor: Landry Q. Walker
 • Wydanie oryginalne: 5 kwietnia 2016
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Before The Awakening

389px-BeforeAwakening

Antologia opowiadań skupiająca się na życiu Rey, Finna i Poe Damerona przed wydarzeniami znanymi z Przebudzenia Mocy.

 • Autor: Greg Rucka
 • Wydanie oryginalne: 18 grudnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: brak informacji

Przebudzenie Mocy

250px-przebudzenie_mocy_adap_pl

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Nowy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi, co może, by odnaleźć swego brata Luke’a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce. Leia wysyła swojego najlepszego pilota z tajną misją na Jakku, gdzie jej dawny sprzymierzeniec znalazł wskazówkę co do miejsca pobytu Luke’a…

 • Autor: Alan Dean Foster
 • Wydanie oryginalne: 18 grudnia 2015
 • Wydanie polskojęzyczne: 2 czerwca 2016