Gry – kanon

Star Wars Jedi: Fallen Order


Jaro-Tapal-Jedi-Fallen-Order

Mistrz Cala Kestisa – Jaro Tapal – pochodzi z rasy Lasatów. Z tej samej rasy pochodził znany z Rebeliantów Garazeb „Zeb” Orelios.


ilum-starkiller-jedi-fallen-order

Jedi: Fallen Order potwierdził krążącą od dawna fanowską teorię, jakoby Baza Starkiller w rzeczywistości znajdowała się na planecie Ilum. Wcześniej sugerowano się tym samym położeniem na mapach galaktyki, zbliżonym klimatem oraz odkryciem planety przez Najwyższy Porządek po przeszukaniu imperialnych archiwów. Gra ukazała nam także ogromny przekop przez równik planety dokonany przez Imperium, co ostatecznie potwierdziło tezy fanów.


jedi-fallen-order-dark-temple-ontotho

W trakcie rozgrywki trafiamy do świątyń i grobowców starożytnej rasy Zeffo, które znajdowały się na Dathomirze, Zeffo, Kashyyyku oraz Bogano.Eno Cordova i Cere Junda odnajdują podobną świątynię podczas misji na planecie Ontotho (w serii komiksowej Jedi: Fallen Order – Dark Temple).


grievous-dathomir-jedi-fallen-order

Wspomniana wielokrotnie rzeź Sióstr Nocy została dokonana przez generała Grievousa i pokazana w 19. odcinku 4. sezonu Wojen klonów zatytułowanym Masakra. Na Dathomirze przetrwało wiele wspomnień po tamtych wydarzeniach, jak chociażby stworzona z drewna podobizna kaleeshańskiego cyborga.


fortress-inquisitorius-jedi-fallen-order

Podwodna Forteca Inkwizytorów znajduje się na księżycu Nur i leży w tym samym układzie, co wulkaniczny Mustafar, gdzie swoją siedzibę ma Darth Vader.


vader-dark-lord-of-the-sith-inquisitors.jpg

Wcześniejsze losy Dziewiątej Siostry – Inkwizytorki z rasy Dowutin, którą spotykamy na Bracce oraz Kashyyyku – mogliśmy śledzić w niektórych zeszytach serii komiksowej Vader: Dark Lord of the Sith.


rebels-obi-wan-holocron.jpg

Cere Junda w pewnym momencie udostępnia Calowi holokron z wiadomością od Obi-Wana Kenobiego, który mówi o zniszczeniu Świątyni Jedi i masakrze znanej jako Rozkaz 66. Identyczne nagranie, stworzone z wykorzystaniem dokładnie tej samej ścieżki dźwiękowej, widzieliśmy i słyszeliśmy także w animacji Star Wars: Rebelianci.


saw-gerrera-jfo.jpg

Saw Gerrera, który przez chwilę towarzyszył nam podczas misji na Kashyyyku, powinien być już doskonale znany fanom Gwiezdnych wojen. Występ w grze wypełnił okres w jego życiu, o którym nie mieliśmy pojęcia – pomiędzy Wojnami klonów Rebeliantami Łotrem 1. Co ciekawe, już w trakcie wydarzeń z Upadłego zakonu nosił charakterystyczną zbroję, w której pojawił się później.


jfo-bracca-venator

W trakcie gry możemy zauważyć całe mrowie statków z okresu Wojen klonów. Są to między innymi Venatory, kanonierki LAAT, myśliwce ARC-170, myśliwiec Jedi Eta-2, Lucrehulki Separatystów czy NR-N99 Tank Droid.


rots-yoda-chewbacca-tarfful.jpg

Podczas operacji na Kashyyyku Cal poszukuje wodza Wookieech Tarffula. Wcześniej mogliśmy zobaczyć go w Zemście Sithów, kiedy to razem z Chewbacką pomagał mistrzowi Yodzie wydostać się z planety po Rozkazie 66.


the-hu.jpg

Na samym początku gry słyszymy muzykę ulubionego zespołu Cala, zaś później ten sam utwór przygrywa nam podczas walki na arenie Pomiotów Haxionu. Choć brzmi dość egzotycznie, nie jest to utwór stworzony na potrzeby gry, tylko piosenka Black Thunder autorstwa mongolskiego zespołu metalowego The Hu.


Podczas wizji Mocy w pociągu Cal dociera do drzwi, które nie chcą się otworzyć. Gracz zmuszony jest wówczas obrócić się, przez co znajduje się na pokładzie Venatora z czasów Republiki. Jeśli jednak nadal będziemy próbować wejść w interakcję przyciskiem otwierającym przejście, to po 66 kliknięciach usłyszy Dartha Sidiousa wypowiadającego kwestię: „Execute Order 66” (pol. „Wykonać Rozkaz 66”).


jfo-kashyyyk-high-ground.jpg

W rafinerii na Kashyyyku można usłyszeć rozmowę dwóch imperialnych zwiadowców, którzy wyraźnie cieszą się z tego, że mają lepszą pozycję (ang. high ground).


otomok-medallion-rose-haysian-smelt.jpg

Jednym z materiałów dostępnych do stworzenia miecza świetlnego jest haysiański metal. To z niego był wykonany wisiorek Rose w Ostatnim Jedi, który przypominał jej o rodzinnym układzie Otomok.


cere-fortress-escape-jfo

Krzyk Cere Jundy oraz zniszczenie aparatury w sali tortur podczas jej ucieczki z Fortecy Inkwizytorów silnie przywodzą na myśl analogiczne działania Dartha Vadera po przebudzeniu z operacji w finale Zemsty Sithów.


Podczas konfrontacji z Darthem Vaderem oraz ucieczki przed nim przygrywa nam utwór Anakin’s Dark Deeds, który wcześniej pojawił się w Zemście Sithów.


jfo-yoda-yaddle.jpg

W trakcie jednego z dialogów Greez wspomina o mistrzyni Jedi Yaddle, która pochodziła z tej samej rasy, co mistrz Yoda i nawet zasiadała w Radzie Jedi (w trakcie akcji Mrocznego Widma). Greez liczył na to, że spotka się z nią, kiedy Cal odbuduje już Zakon Jedi.


cordova-cere-lightsaber-jfo.jpg

Na aktywatorze miecza Eno Cordovy znajdują się dokładnie te same glify, co w grobowcach i świątyniach Zeffo – niestety nie wiemy, co te napisy oznaczały.


ordo-eris-haxion-jfo.jpg

Sorc Tormo – przywódca Pomiotów Haxionu – pochodził z Umbary, planety doskonale znanej widzom Wojen klonów. Z kolei arena mieściła się na Ordo Eris, planetoidzie zniszczonej przez antyczną superbroń.


bane-back-spider-jfo.jpg

Niektórzy Bracia Nocy łapią w dzieciństwie pająki z gatunku grzbietnika morowca. Później oswajają je, aż zwierzęta przyzwyczajają się i stają ich wiernymi towarzyszami. Co ciekawe, same pająki zostały zaczerpnięte z należącej już do Legend gry Star Wars Galaxies.


martin-cameron-hat-jfo-ilum.jpg

W świątyni na Ilum można trafić na miejsce medytacji i kapelusz należący dawniej do mistrza Jedi Mar Ti Kam’rona. Jest to hołd oddany zmarłemu ojcu projektanta poziomów Jedi: Fallen OrderMartinowi Cameronowi.


jocasta-nu.jpg

Kiedy Eno Cordova odkrył Sanktuarium na Bogano, doznał wizji Mocy przedstawiającej upadek Zakonu Jedi i triumf Ciemnej strony. Nikt nie uwierzył w jego słowa, oprócz Naczelnej Archiwistki Jocasty Nu, od której dostał holokron z listą dzieci wrażliwych na Moc. Sama Jocasta pojawiała się m.in. w filmach, serialu Wojny klonów i komiksach, kiedy to mierzyła się z Darthem Vaderem i sama planowała wskrzeszenie Zakonu.

Następna strona – ciekawostki z Battlefront II

Poprzednia strona 1 2 3Następna strona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.