Han Solo

datapad

emilia_clarke_qira_solo_a_star_wars_story

Pierwotnie Qi’ra miała nosić imię Kura.


Leia-Bounty-Hunter-Skin

Scenarzysta Jon Kasdan potwierdził, że Han opowiedział Lei o swoim dawnym życiu, między innymi o ucieczce z Qi’rą z kryjówki Białych Robaków. Właśnie ona i negocjacje Hana przy pomocy detonatora termicznego miały zainspirować Leię do podobnego ruchu w Pałacu Jabby (Powrót Jedi).


han-solo-Tag-Bink

Reżyser Ron Howard uznał, że bohaterowie należących do Legend komiksów – Tag i Bink – którzy mieli pojawić się w Solo, są zbyt atrakcyjni i swoją charyzmą mogliby przyćmić Hana. Dlatego też zostali wycięci. Uważni fani mogą jednak dostrzec ich w usuniętej scenie przesłuchania Hana na Caridzie – obaj oficerowie stoją w głębi pomieszczenia, pod ekranem.


star-wars-bossk

Z niewykorzystanych wersji scenariusza Solo dowiadujemy się, że „numerem 2” pośród Jeźdźców Chmur (po Enfys Nest) miał być Bossk. Dopiero pod koniec filmu opuściłby ekipę i rozpoczął życie na własną rękę.


darth-maul-lightsaber

Miecz świetlny, którym posługuje się Maul, to ten sam, jaki służy mu w serialu Star Wars: Rebelianci. Broń była zmodyfikowanym przez Maula mieczem jednego z Inkwizytorów.


solo-a-star-wars-story-indiana-jones

Nie po raz pierwszy w filmie ze świata Gwiezdnych wojen pojawiło się nawiązanie do Indiany Jonesa. Na stoliku w pokoju Drydena Vosa można zauważyć posążek Złotego Idola, znany z filmu Poszukiwacze zaginionej Arki.


darth-vader-in-rogue-one-a-star-wars-story

W punkcie werbunkowym w kosmoporcie na Korelii możemy usłyszeć Marsz Imperialny. Jest to pierwszy przypadek w historii Sagi, gdy utwór ten jest częścią samego uniwersum. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę również pozostałe dzieła, partytura ta pojawiła się podczas parady odbywającej się z okazji Dnia Imperium w serialu Star Wars: Rebelianci.


Beckett-Chewie-Solo

W windzie w kopalniach na Kessel jesteśmy świadkami wyrywania rąk przez Chewbaccę. Jest to nawiązanie do słów z Nowej nadziei, które wypowiedział Han podczas rozgrywki Chewiego i R2-D2 w dejarika: “[…] droid nie wyrywa ludziom rąk ze stawów, kiedy przegrywa. A Wookie tak.”.


lando-calrissian-skiff-armor

Kiedy ekipa bohaterów odwiedza Kessel, Tobias Beckett ma na sobie strój strażnika skiffów. Jest to dokładnie to samo przebranie, które w Powrocie Jedi nosił Lando Calrissian podczas próby uwolnienia Hana Solo z rąk Hutta Jabby.


dryden-vos-solo-a-star-wars-story

Dryden Vos w swojej bogatej kolekcji widocznej w gabinecie na jachcie ma między innymi starożytną zbroję Mandalorian.


weazel-phantom-menace

Jednym z członków gangu Enfys Nest jest Weazel, grany przez Warwicka Davisa. Weazel nie jest nową postacią w uniwersum, gdyż pojawił się we wcześniejszym filmie – w Mrocznym widmie siedział on na trybunie obok Watto podczas wyścigu ścigaczy.


trylogia-lando-legendy

Opowieści, które Lando snuje do holokamery w kokpicie Sokoła Millennium podczas akcji w kopalniach Kessel, są nawiązaniem do Trylogii Lando, będącej obecnie częścią Legend, na którą składały się powieści Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów, Ogniowicher Oseona i Gwiazdogrota ThonBoka.


Han-Solo-logo

Han Solo to pierwszy film z uniwersum, którego tytuł nie był wyświetlony na tle przestrzeni kosmicznej. Ponadto kontynuuje on tradycję braku w spin-offach tzw. crawlerów (pełzających napisów początkowych).


star-wars-masters-of-teras-kasi

Forma walki zarówno Drydena Vosa, jak i Qi’ry, to Teräs Käsi. Tym samym stylem walczyli także Pretorianie w Ostatnim Jedi. Sama forma była obecna także w Legendach oraz wystąpiła w tytule bijatyki na PlayStation z 1997 roku – Star Wars: Masters of Teräs Käsi.


han-solo-return-of-the-jedi

Han Solo to pierwszy film z uniwersum, w którym nie pojawił się nikt z rodu Skywalkerów. Co więcej, to też jedyny film, w którym Jedi nie tyle się nie pojawili, co nawet nie zostali wspomniani.


dl-44-blaster-han-solo

Blaster, który Han dostaje od Tobiasa w przeddzień ataku na pociąg na planecie Vandor, to dokładnie ten sam DL-44, którym Han posługuje się w Oryginalnej Trylogii oraz Przebudzeniu Mocy.


Han-Solo-Harrison-ford

Han wygrał Sokoła Millennium podczas pojedynku w sabacca, dzięki pozbawieniu Lando karty ukrytej w rękawie. Wyjaśnia to ironiczną uwagę Solo o wygraniu statku fair, którą rzuca w odpowiedzi na zarzut Lando, uważającego, że to nadal jego statek, podczas ich powitania w Imperium kontratakuje.


luke-han-millennium-falcon

Coaxium zostało umieszczone na Sokole w tym samym schowku, w którym Han i Luke ukryli się przed szturmowcami w Nowej nadziei.


darth-maul-phantom-menace

Podczas pojawienia się Maula można usłyszeć pobrzmiewający w tle utwór “Duel of the Fates”. Wcześniej mogliśmy słyszeć go podczas pojedynku Dartha Maula z Obi-Wanem oraz Qui-Gonem w Mrocznym widmie.


thrawn-timothy-zahn

Imperialna Akademia na Caridzie, choć była już wspominana w kanonie, dopiero w Solo objawiła nam się jako dość ważne miejsce – właśnie tam żołnierskiego fachu uczył się Han Solo. Sama Akademia została zaczerpnięta ze starego kanonu, w którym do jej najbardziej znanych studentów należeli Han Solo, Kyle Katarn i… Wielki Admirał Thrawn.


kit-fisto-attack-of-the-clones

Rodzinną planetą Tobiasa Becketta było Glee Anselm. Z tego samego świata pochodził mistrz Jedi Kit Fisto.


solo_han_mimban-eu

Planeta, na której Han Solo bierze udział w bitwie, a następnie poznaje Chewbaccę, to Mimban. Świat ten został zaczerpnięty z Legend, gdzie pojawił się m.in. w książce Spotkanie na Mimban, będącej pierwszą pozycją wydaną w ramach Expanded Universe.


ron-howard-clint-howard

Nadzorcą walk robotów, przy okazji których poznajemy L3-37, był Ralakili. Postać grana była przez Clinta Howarda, brata reżysera filmu, Rona Howarda.


new-enfys-nest-and-cloud-ride-gang-poster-for-solo-a-star-wars-story

Gang Enfys Nest nosi miano Cloud Riders. Nazwa ta została zaczerpnięta z pierwszych gwiezdnowojennych komiksów Marvela, wydawanych pod koniec lat ’70.


felucia-star-wars

W pewnej scenie Solo: A Star Wars Story Lando Calrissian wspomina robotę na Felucii. Planeta jest doskonale znana z serialu Wojny klonów oraz z III Epizodu sagi Star Wars, czyli Zemsty Sithów. Zginęła tam Jedi Aayla Secura.


retsa-solo-alcohol

W jednej ze scen na Sokole widzimy białe butelki ze złotym nadrukiem w postaci liter z alfabetu Aurabesh. Uważni fani przetłumaczyli słowo i otrzymali „Retsa”. Jest to alkohol, jakim raczył się Lando w starym kanonie.


han-solo-chewbacca-desert

Savareen, pustynna planeta z ostatniego aktu filmu, zarówno w nowym, jak i w starym kanonie znana jest z produkcji brandy. W Legendach w savareeńskim trunku gustowała sama Mara Jade.


av-21-landspeeder

Śmigacze AV-21, które Han rzekomo kradł od dziecka, pochodzą z Legend, a konkretnie z gry Star Wars Galaxies, w której był to niezwykle rzadki pojazd.


han-solo-utracona-fortuna

Kryształowa czaszka na jachcie Drydena Vosa wbrew pozorom nie jest kolejnym nawiązaniem do Indiany Jonesa. Odwołuje się ona do okładki należącej do Legend książki Han Solo i utracona fortuna autorstwa Briana Daley’a.


ap-5-droid-rebels

Gdy Han ucieka na Korelii przed Molochem, śmigacz tego drugiego potrąca droida AP-5. Ten sam model pojawił się w serialu Star Wars: Rebelianci.


decraniated-solo-evazan

Drydenowi Vosowi usługuje niewolnica-służąca zwana Decraniated. Została ona stworzona przez „Roofoo”, pod czym kryje się tożsamość Corneliusa Evazana, znanego nam z kantyny na Tatooine oraz Jedhy.


colo-claw-fish-the-phantom-menace

W pewnym momencie Dryden Vos oferuje bohaterom danie ze szponiastej ryby colo (ang. colo claw fish). Jest to jedno ze stworzeń, które możemy zobaczyć podczas sceny podwodnej wędrówki na Naboo w Mrocznym widmie.


greg-grunberg-snap-wexley-star-wars-the-force-awakens

Beckett kilka razy wspomina, że chciałby nauczyć się grać na valachordzie. Na instrumencie tym grał Temmin “Snap” Wexley w trylogii książek Koniec i początek, a jako pilot Ruchu Oporu pojawił się również w Przebudzeniu Mocy i Skywalker. Odrodzenie.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.