Redakcja

Strona Rebelianckie Szumowiny powstała w listopadzie 2015 roku. Jesteśmy serwisem stosunkowo młodym, ale prowadzonym przez doświadczoną ekipę, która ma na koncie kilka innych projektów. Kochamy Gwiezdne wojny i jesteśmy ich oddanymi fanami, a naszym głównym celem jest zarażanie tą pasją innych. Naszym priorytetem jest również jak najwyższa jakość treści, którą przedstawiamy naszym czytelnikom, dlatego dbamy o to, by była ona poprawna zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym.


Właściciel, Redaktor prowadzący, Korektor

Mam na imię Mikołaj i Rebelianckie Szumowiny zakładałem samodzielnie, choć z upływem czasu ekipa się rozrosła i mamy teraz w niej utalentowanych autorów.

Fanem Gwiezdnych wojen jestem od małego. Pamiętam czasy, gdy oglądałem w telewizji Imperium kontratakuje, nie do końca jeszcze rozumiejąc, co widzę na ekranie, ale chłonąc każdy moment filmu. Później przyszła trylogia Prequeli, które na nowo rozbudziły miłość do odległej galaktyki u już nieco bardziej świadomego chłopca. Choć jest to opinia raczej niepopularna, uważam się za zwolennika Prequeli, bo tak naprawdę to one ukształtowały mnie jako prawdziwego fana Sagi. Lubię także dotychczasową robotę Disneya i widzę potencjał w tworzeniu kanonu Star Wars od nowa.

Mam nadzieję, że znajdziecie na Szumowinach to, czego szukacie… I nieco więcej. Niech Moc będzie z Wami, Rebelianci!


Zastępca prowadzącego, Newsman

Mam na imię Michał. Choć jestem studentem fizyki, to jej traktowanie w Gwiezdnych wojnach wcale mi nie przeszkadza. Fanem jestem dość krótko, Sagę pierwszy raz w życiu obejrzałem kilka dni przed Przebudzeniem Mocy za namową „podjaranego” nowym filmem kumpla. I wpadłem. Zakochałem się już od pierwszego seansu. Urzekła mnie stylistyka, polityka, bogactwo świata oraz przede wszystkim emocje. Zaraz po tym przyszedł czas na pierwsze książki, komiksy…

Obecnie próbuję znaleźć w pokoju miejsce na coraz to nowe pozycje i gadżety, a ponadto staram się intensywnie udzielać w fandomie – zarówno w internecie, jak i „w realu” , będąc członkiem Toruńskiego Imperium Star Wars.


Newsman, grafik

Mam na imię Kajetan. Jestem kinomanem, z zapałem pochłaniającym wszystko – od arthouse’u po produkcje klasy B. Szczególnie umiłowałem sobie science-fiction i fantasy, a Gwiezdne wojny miały nieszczęście kwalifikowania się do obu gatunków.

I tak obok Indiany Jonesa oraz Władcy Pierścieni  stały się jedną z moich ulubionych serii. Jestem na tyle młody, że oglądanie Sagi zaczynałem od Prequeli. Choć obecnie nie byłbym w stanie powiedzieć o nich zbyt wiele dobrego, to sentyment robi swoje i cały czas je lubię.


Administrator kanału YouTube

Cześć! Mam na imię Darek i zajmuję się głównie kanałem Rebelianckich Szumowin na YouTube.

Swoją przygodę z Gwiezdnymi wojnami zacząłem już jako dzieciak. Tak naprawdę zaczęło się to głównie dzięki mojemu tacie, który zawsze był miłośnikiem sci-fi i fantastyki. Najpierw, o ile mnie pamięć nie myli, widziałem Gwiezdne wojny z kaset VHS. Świat, który został tam pokazany, pochłonął mnie bez reszty, a moim odwiecznym marzeniem stało się zostać Jedi, posiadać miecz świetlny i być silnym w Mocy. Człowiek dorastał, a miłość do świata Gwiezdnych wojen nigdy nie minęła, a wręcz narastała. Uwielbiam wszystkie części filmowe, gry, książki i komiksy. Jeżeli chodzi o znajomość Legend, to nieszczególnie byłem w nich zagłębiony. Teraz jednak, kiedy powstał nowy kanon tworzony przez Disneya, staram się być ze wszystkimi materiałami na bieżąco.

Ponadto posiadam swój kanał na YT, na którym zamieszczam materiały wideo z ulubionych (i nie tylko) gier komputerowych.


Kontakt z redakcją: rebelianckie.szumowiny@gmail.com lub wyślij prywatną wiadomość na nasz facebookowy fanpage.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.