Skip to content
Reklamy

O nas

Redaktor Naczelny

13939611_1233459750030039_4064211560918010176_nMam na imię Mikołaj. Rebelianckie Szumowiny zakładałem samodzielnie, choć niemały udział miała w tym również moja kochana dziewczyna, która zawsze służy mi dobrą radą, gdy tego potrzebuję, oraz korektą tekstu, kiedy nie mam pewności, czy w moim słowotoku nie ukryły się jakieś byki.

Fanem Gwiezdnych Wojen jestem od małego. Pamiętam czasy, gdy oglądałem w telewizji Oryginalną Trylogię, nie do końca jeszcze rozumiejąc, co widzę na ekranie, ale chłonąc każdy moment filmu. Później przyszła Trylogia Prequeli, które na nowo rozbudziły miłość do odległej galaktyki u już nieco bardziej świadomego chłopca. Choć jest to opinia raczej niepopularna, uważam się za zwolennika Prequeli, bo tak naprawdę to one ukształtowały mnie jako prawdziwego fana Sagi.

Lubię także dotychczasową robotę Disneya i nie widzę problemu w tworzeniu kanonu Star Wars od nowa (stary, choć w dużej mierze poznałem i znajdą się w nim tytuły, które ubóstwiam, uważam za bardzo zagmatwany i miejscami wręcz nielogiczny).

Mam nadzieję, że znajdziecie na Szumowinach to, czego szukacie. :) Niech Moc będzie z Wami, Rebelianci!


Felietonista

jakubstępień

Mam na imię Jakub. Łodzianin i z urodzenia i z wyboru. Niespecjalnie mnie obchodzi, kto strzelił pierwszy, grunt, że to Han trafił. Jak zdecydowana mniejszość fanów, interesuję się doktrynami politycznymi prezentowanymi w świecie Gwiezdnych Wojen, zakładam, że Rey jest ze Skywalkerów i wierzę, że Snoke to tak naprawdę Ezra Bridger.

 


Administrator Instagrama

WeronikaMam na imię Weronika i odkąd przypadkowo obejrzałam pierwszy raz Powrót Jedi, tak do dzisiaj chcę rozwijać moją pasję. Najbardziej emocjonujące momenty utwierdzają mnie w przekonaniu, że Gwiezdne Wojny to wspaniałe uniwersum. Wzruszające sceny wywołują u mnie szklane oczy, a te żywiołowe zupełnie inne emocje. Nie zapominam o polityce, czy spokojniejszych fragmentach, które kształtują całą sagę.

 


Administrator kanału YouTube

DarekCześć! Mam na imię Darek i zajmuję się głównie kanałem Rebelianckich Szumowin na YouTube.

Swoją przygodę z Gwiezdnymi Wojnami zacząłem już jako dzieciak. Tak naprawdę zaczęło się to głównie dzięki mojemu tacie, który zawsze był miłośnikiem sci-fi i fantastyki. Najpierw, o ile mnie pamięć nie myli, widziałem Gwiezdne Wojny z kaset VHS. Świat, który został tam pokazany, pochłonął mnie bez reszty, a moim odwiecznym marzeniem stało się zostać Jedi, posiadać miecz świetlny i być silnym w Mocy. Człowiek dorastał, a miłość do świata Gwiezdnych Wojen nigdy nie minęła, a wręcz narastała. Uwielbiam wszystkie części filmowe, gry, książki i komiksy. Jeżeli chodzi o znajomość teraz już kanonu Legend, to nieszczególnie byłem w nich zagłębiony. Teraz jednak, kiedy powstał nowy kanon tworzony przez Disneya, staram się być ze wszystkimi materiałami na bieżąco.

PS. Ponadto posiadam swój kanał na YT, na którym zamieszczam materiały wideo z ulubionych (i nie tylko) gier komputerowych. ;)

Reklamy
%d blogerów lubi to: