Skip to content
Reklamy

Han Solo

datapad


miecz

Miecz świetlny, którym posługuje się Maul, jest tym samym mieczem, który służy mu w serialu Star Wars: Rebelianci. Broń była zmodyfikowanym przez Maula mieczem jednego z Inkwizytorów.


solo-a-star-wars-story-indiana-jones

Nie po raz pierwszy w filmie ze świata Gwiezdnych Wojen pojawiło się nawiązanie do Indiany Jonesa. Na stoliku w pokoju Drydena Vosa można zauważyć posążek Złotego Idola, znany z filmu Poszukiwacze zaginionej Arki.


darth-vader-in-rogue-one-a-star-wars-story1

W punkcie werbunkowym w kosmoporcie na Korelii możemy usłyszeć Marsz Imperialny. Jest to pierwszy przypadek w historii Sagi, gdy utwór ten jest częścią samego uniwersum. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę również pozostałe dzieła, partytura ta pojawiła się podczas parady odbywającej się z okazji Dnia Imperium w serialu Star Wars: Rebelianci.


Beckett_Chewie_Solo

W windzie w kopalniach na Kessel jesteśmy świadkami wyrywania rąk przez Chewbaccę. Jest to nawiązanie do słów z Nowej Nadziei, które wypowiedział Han podczas rozgrywki Chewiego i R2-D2 w dejarika: “[…] droid nie wyrywa ludziom rąk ze stawów, kiedy przegrywa. A Wookie tak.”.


lando-skiff

Podczas wizyty ekipy bohaterów na Kessel, Tobias Beckett ma na sobie strój strażnika skiffów. Jest to dokładnie to samo przebranie, które nosił Lando Calrissian w pałacu Jabby podczas próby uwolnienia Hana Solo w Powrocie Jedi.


dryden-vos-cover

Dryden Vos w swojej bogatej kolekcji widocznej w gabinecie na jachcie ma między innymi czerwoną mandaloriańską zbroję.


weazel

Jednym z członków gangu Enfys Nest jest Weazel, grany przez Warwicka Davisa. Weazel nie jest nową postacią w uniwersum, gdyż pojawił się we wcześniejszym filmie – w Mrocznym Widmie siedział on na trybunie obok Watto podczas wyścigu ścigaczy.


trylogia-lando

Opowieści, które Lando snuje do holokamery w kokpicie Sokoła Millennium, w trakcie akcji w kopalniach Kessel, są nawiązaniem do należącej do Legend Trylogii Lando, na którą składały się powieści Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów, Ogniowicher Oseona i Gwiazdogrota ThonBoka.


Han Solo

Han Solo to pierwszy film z uniwersum, którego tytuł nie był wyświetlony w kosmosie. Ponadto kontynuuje on tradycję braku w spin-offach tzw. crawlerów (pełzających napisów początkowych).


teras-kasi-walka-qira-pretorianie

Forma walki zarówno Drydena Vosa, jak i Qi’ry, to Teräs Käsi. Tym samym stylem walczyli także Pretorianie w Ostatnim Jedi. Sama forma była obecna także w Legendach oraz wystąpiła w tytule bijatyki na PlayStation z 1997 roku – Star Wars: Masters of Teräs Käsi.


han-solo-return-of-the-jedi-gif

Han Solo to pierwszy film z uniwersum, w którym nie pojawił się nikt z rodu Skywalkerów. Co więcej, to też jedyny film, w którym Jedi nie tyle się nie pojawili, co nawet nie zostali wspomniani.


dl-44-blaster-han

Blaster, który Han dostaje od Tobiasa w przeddzień ataku na pociąg na planecie Vandor, to dokładnie ten sam DL-44, którym Han posługuje się w Oryginalnej Trylogii oraz Przebudzeniu Mocy.


Han-Solo-Movie-021016

Han wygrał Sokoła Millennium podczas pojedynku w sabacca, dzięki pozbawieniu Lando karty ukrytej w rękawie. Wyjaśnia to ironiczną uwagę Solo o wygraniu statku fair, którą rzuca w odpowiedzi na zarzut Lando, uważającego, że to nadal jego statek, podczas ich powitania w Imperium Kontratakuje.


luke-han-skrytka-falcon

Coaxium zostało umieszczone na Sokole w tym samym schowku, w którym Han i Luke ukryli się przed szturmowcami w Nowej Nadziei.


4531851-2755962982-maul.

Podczas pojawienia się Maula można usłyszeć pobrzmiewający w tle utwór “Duel of the Fates”. Wcześniej mogliśmy słyszeć go podczas pojedynku Dartha Maula z Obi-Wanem oraz Qui-Gonem w Mrocznym Widmie.


thrawn-timothy-zahn

Imperialna Akademia na Caridzie, choć była już wspominana w kanonie, dopiero teraz objawiła nam się jako dość ważne miejsce – właśnie tam żołnierskiego fachu uczył się Han Solo. Sama Akademia została zaczerpnięta ze starego kanonu, w którym do jej najbardziej znanych studentów należeli Han Solo, Kyle Katarn i… Wielki Admirał Thrawn.


kit-fisto.jpg

Rodzinną planetą Tobiasa Becketta było Glee Anselm. Z tego samego świata pochodził Mistrz Jedi Kit Fisto.


solo_han_mimban-eu

Planeta, na której Han Solo bierze udział w bitwie, a następnie poznaje Chewbaccę, to Mimban. Świat ten został zaczerpnięty z Legend, gdzie pojawił się m.in. w książce Spotkanie na Mimban, będącej pierwszą pozycją wydaną w ramach Expanded Universe.


ron-clint-howard

Nadzorcą walk robotów, przy okazji których poznajemy L3-37, był Ralakili. Postać grana była przez Clinta Howarda, brata reżysera filmu, Rona Howarda.


new-enfys-nest-and-cloud-ride-gang-poster-for-solo-_-a-star-wars-story

Gang Enfys Nest nosi miano Cloud Riders. Nazwa ta została zaczerpnięta z pierwszych gwiezdnowojennych komiksów Marvela wydawanych pod koniec lat ’70.

 

Reklamy
%d blogerów lubi to: