Skip to content
Reklamy

Beletrystyka, komiksy, seriale i gry

datapad


lostcommanders1

Nie wszystkie klony wykonały Rozkaz 66, dotyczący eksterminacji każdego Jedi w galaktyce. Niektórzy z nich zawczasu dowiedzieli się o wszczepionych chipach kontrolnych i usunęli je chirurgicznie, nim doszło do wydania rozkazu przez Palpatine’a. Przykładami takich klonów są: Kapitan Rex, Gregor i Komandor Wolffe.

(LEGENDY) Zdarzały się także przypadki sklonowanych żołnierzy, którzy wykształcili tak silną więź z Jedi, pod rozkazami których służyli, że nawet chip nie był w stanie zmusić ich do wykonania rozkazu.


g1szeu7

Czystkę Zakonu Jedi, znaną szerzej jako Rozkaz 66, przeżyło około 100 rycerzy Jedi (1% ogółu).


zebchewie

Wygląd Zeba z serialu Star Wars: Rebelianci zaczerpnięty został z oryginalnych rysunków koncepcyjnych Chewbacci autorstwa Ralpha McQuarriego.


star-wars-rebels-the-forgotten-droid-featured-03162016

Według producenta serialu Star Wars: Rebelianci, Dave’a Filoniego, droid Chopper w zamyśle miał być całkowitym przeciwieństwem R2-D2. Podczas gdy R2 to przyjaciel, na którym zawsze można polegać i jest wręcz „wierny jak pies”, Chopper potrafi być wredny, samolubny i „chodzić własnymi ścieżkami niczym kot”.


hayden-christensen-6

Hayden Christensen (Anakin Skywalker w prequelowej trylogii) był żywo zainteresowany podkładaniem głosu swojemu bohaterowi w serialu animowanym Wojny Klonów. Nigdy jednak nie odezwano się do niego w tej sprawie.


ahsoka_and_stinky

Ahsoka Tano z serialu Wojny Klonów z początku miała mówić z nordyckim akcentem. Koncepcja ta poszła do kosza, gdy aktorka podkładające jej głos, Ashley Eckstein, oznajmiła, że nie jest zbyt biegła w symulowaniu akcentów.


lucas-disney

Gdy wytwórnia Disney wykupiła Lucasfilm, szósty sezon serialu Wojny Klonów był akurat w trakcie produkcji. Po całkowitym przejęciu marki George’a Lucasa Disney zdecydował o zamknięciu serii i zaprzestaniu prac nad kontynuacją. Dla owego sezonu zaplanowano łącznie 13 epizodów, zaś 4 były w tamtym momencie częściowo ukończone (wyrenderowano wstępnie animacje, nagrano kwestie aktorów). Wspomniane cztery epizody ostatecznie zostały dokończone i wypuszczone na platformie Netflix w 2014 roku.


indiana-jones

W jednym z odcinków Wojen Klonów umieszczony został Easter Egg, nawiązujący do filmu Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki (1981). Dwóch Twi’leków wnosi na pokład wahadłowca Konfederacji tytułową Arkę Przymierza. George Lucas odniósł się  w ten sposób do filmu wyreżyserowanego przez jego serdecznego przyjaciela, Stevena Spielberga, przy którym z resztą sam pełnił rolę producenta. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że na domiar wszystkiego grał tam Harrison Ford?


1467030278_darth-vader-all-set-appear-star-wars-rebels-season-3

Według scenarzysty serialu Star Wars: Rebelianci – Simona Kinberga – gdy zapadła decyzja o pojawieniu się w serii Dartha Vadera, pierwszą rzeczą jaką zrobiono, było upewnienie się, że aktor podkładający mu głos w oryginalnej sadze – James Earl Jones – znajdzie czas, by wziąć udział w nagraniach.


first_order_by_stuarthughe-d9xq72i

Wedle informacji zawartych w kilku książkach nowego kanonu, jedną z głównych przyczyn wzrostu znaczenia Szczątków Imperium (znanych później jako Najwyższy Porządek) była decyzja o demilitaryzacji i zredukowaniu floty Nowej Republiki o 90% względem stanu z czasów Galaktycznej Wojny Domowej. Decyzja o demilitaryzacji zapadła jeszcze za panowania kanclerz Mon Mothmy, kilka miesięcy po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci nad Endorem. Rozbrajanie miało rozpocząć się, gdy tylko pozostałości imperialnej marynarki zostaną całkowicie wyeliminowane. Jedynie Księżniczka Leia Organa i niewielka grupa senatorów Galaktycznego Senatu była przeciwko takim krokom, rozumiejąc, że Imperium z flotą kilku tysięcy okrętów wciąż stanowi zagrożenie dla galaktycznego pokoju. Tak narodził się Ruch Oporu, finansowany z prywatnych środków Księżniczki.


Blue_Shadow_Virus

Wyemitowany w 2009 roku odcinek serialu Wojny Klonów zatytułowany Blue Shadow Virus nawiązywał bezpośrednio do szalejącej w owym czasie świńskiej grypy.


Korr_Katarn_Penin

Główny bohater gry Star Wars: Jedi Knight – Jedi Academy – Jaden Korr – pierwotnie miał mieć na imię Atton Rand. Ostatecznie postać o tym imieniu nie pojawiła się w grze, lecz trafiła do tytułu Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, jako towarzysz głównego bohatera.


KOTOR 2

Oś fabularna gry Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords powstała na długo, zanim w ogóle zaczęto pracować nad jej pierwszą odsłoną. Dzięki temu studio Obsidian mogło rozpocząć pracę nad drugą częścią natychmiast po premierze pierwszego KotOR-a.


Rogue Squadron

Misje kultowej gry Star War: Rogue Squadron (1998) osadzone są pomiędzy wydarzeniami z IV i V Epizodu Gwiezdnych Wojen.


Jedi_Temple_Guard

Strażnicy Świątyni Jedi byli anonimowymi członkami Zakonu, wybranymi do ochrony Świątyni przed intruzami oraz strzeżenia porządku wewnątrz starożytnego kompleksu. Nosili maski jako dowód całkowitego odcięcia od poprzedniego życia i poświęcenia wykonywanym obowiązkom.

Znany z serialu Star Wars: Rebelianci Wielki Inkwizytor, który polował na Jedi w trakcie rządów Imperatora, był wcześniej członkiem Straży Świątynnej.

Reklamy
%d blogerów lubi to: