Skip to content
Reklamy

VII: Przebudzenie Mocy

datapad


rs_1024x683-151214034644-1024-carrie-fisher-ellen-degeneres-star-wars-tickets-121415

Carrie Fisher i Ellen DeGeneres (znana w USA prowadząca talk-show) rozdawały bilety na Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy wystylizowane na Księżniczkę Leię, stojąc na poboczu ruchliwej trasy i zatrzymując jadących kierowców.


star-wars-the-force-awakens-home-video-header

Pierwotna nazwa VII Epizodu brzmiała Shadow of the Empire (Cień Imperium)


305ea

Obraz powyżej przedstawia oficjalny herb Nowej Republiki, obowiązujący według nowego kanonu.


poe_dameron_resistance_base

Po tym, jak Oscar Issac (Poe Dameron) został zatrudniony do roli w Przebudzeniu Mocy, opowiedział J.J. Abramsowi o swoim wujku – wielkim fanie Gwiezdnych Wojen. Abrams wraz z Oscarem zorganizowali dla wuja aktora całodniową wizytę na planie zdjęciowym, a pod koniec dnia reżyser, ku zaskoczeniu zarówno wujka oraz samego artysty, zaproponował temu pierwszemu pomniejszą rolę w filmie. Mężczyzna zgodził się bez wahania i zagrał jednego z mieszkańców osady na planecie Jakku, która ukazana była na samym początku filmu.


kenny-baker-r2d2

Przebudzenie Mocy to pierwszy film w historii Star Wars, w którym Kenny Baker nie zagrał R2-D2. Figuruje za to w napisach końcowych, jako „konsultant ds. R2-D2”.


image_update_53e3b44464c981b3_1361452908_9j-4aaqsk

Mark Hamill przyznał, że na kilka lat przed premierą Przebudzenia Mocy zjadł lunch z Georgem  Lucasem, podczas którego reżyser z nonszalancją oznajmił aktorowi, że kolejna trylogia Star Wars nakręcona zostanie przez koncern Disney. Lucas zaproponował Hamillowi ponowne wcielenie się w rolę Luke’a Skywalkera, dając jednocześnie do zrozumienia, że jeśli aktor nie wyrazi chęci, to skrypty Luke’a zostaną po prostu wykreślone ze scenariusza, a sama postać będzie uśmiercona. Mark bez zastanowienia zgodził się przyjąć rolę, udając jednak, że absolutnie mu na tym nie zależy, by Lucas nie zorientował się, jak ważny dla aktora jest ponowny powrót do świata Star Wars.


636024232796146791-1508356323_youtube-com-2

Produkcja pierwszych sześciu części Gwiezdnych Wojen kosztowała łącznie około 411,5 mln dolarów. Dla porównania, koszt produkcji samego Przebudzenia Mocy, to nieco ponad 245 mln dolarów.


JJAbramsMichaelOrchestra

Przebudzenie Mocy jest pierwszym filmem J.J. Abramsa, dla którego nie komponował Michael Giacchino. Za to Łotr 1 jest pierwszym filmem w uniwersum Star Wars, którego muzyka nie została skomponowana przez Johna Williamsa (komponował Michael Giacchino).


george-lucas-has-seen-star-wars-tfa

George Lucas przyznał, że miał mieszane uczucia wybierając się na premierę Przebudzenia Mocy. Stwierdził, że czuł się podczas filmu, jakby był na weselu byłej żony.


NEL6KeRttOQhPO_1_b

Harrison Ford podobno popłakał się, gdy pierwszy raz obejrzał Przebudzenie Mocy.


star-wars-7-the-force-awakens-rey-standup-6-tall-bc-101086

Strój Rey zainspirowany został pierwszymi koncepcjami wyglądu Luke’a Skywalkera, których autorem był Ralph McQuarrie (w trakcie produkcji pierwszej części oryginalnej trylogii zakładano, że Luke miał być kobietą). Można powiedzieć, że bohaterka Przebudzenia Mocy jest inkarnacją pierwowzoru Skywalkera.


before-star-wars-john-boyega-used-to-be-a-stock-photo-model

John Boyega i Daisy Ridley mieli zakaz rozmawiania z kimkolwiek o otrzymaniu ról w Przebudzeniu Mocy. Boyega jednak nie poradził sobie najlepiej z utrzymaniem tego faktu w tajemnicy i pochwalił się swoim osiągnięciem taksówkarzowi, gdy wracał z rozmowy w Lucasfilmie.


r2

Wygląd droida BB-8 zainspirowany został pierwszymi koncepcjami R2-D2 autorstwa Ralpha McQuarriego.


John-Boyega-Finn-Wallpaper-Star-Wars-7

Pierwotnie John Boyega odgrywał swoje kwestie w filmie z naturalnym dla siebie brytyjskim akcentem. Później obaj z J.J. Abramsem stwierdzili, że akcent ten nie pasuje do odgrywanej przez Boyegę roli i aktor bez kłopotu „przestawił się” na amerykański.


c91298a85fe9e619_AvatarTitanic

Przebudzenie Mocy to trzeci film w historii kina – po Titanicu i Avatarze – którego przychody przekroczyły próg 2 miliardów dolarów.


christiephasma

Wygląd pancerza Kapitan Phasmy zainspirowany został pierwszym koncepcjami stroju Kylo Rena.

Reklamy
%d blogerów lubi to: