VIII: Ostatni Jedi

datapad


DJ

Benicio Del Toro, który w Ostatnim Jedi gra postać znaną jako DJ, już wcześniej niemal pojawił się w innej gwiezdnowojennej produkcji. Aktor miał zagrać Dartha Maula w Gwiezdnych Wojnach: Mrocznym Widmie, jednak zrezygnował z roli, gdy okazało się, że George Lucas wykreślił większość kwestii antagonisty.


kenny-baker-r2d2-image

VIII Epizod to pierwszy film w świecie Star Wars, przy produkcji którego nie był zatrudniony Kenny Baker, odtwarzający droida R2-D2 w Oryginalnej Trylogii. Jego rolę przejął Jimmy Vee, zaś sam Baker zmarł w sierpniu 2016 roku.


space bear

Roboczy tytuł Ostatniego Jedi brzmiał „Kosmiczny Niedźwiedź” (ang. „Space Bear”).


leiahololastjedi

Żadne sceny odegrane przez Carrie Fisher nie zostały wycięte z filmu po jej śmierci.


lukecovert

Po przeczytaniu scenariusza Ostatniego Jedi Mark Hamill stwierdził, że kompletnie nie zgadza się z wizją, jaką Rian Johnson (reżyser) miał względem Luke’a Skywalkera. Gdy wyraził swoje niezadowolenie, dodał również, że mimo wszystko zrobi co w jego mocy, by odegrać przygotowaną dla niego rolę. Dużo później, już po zakończeniu nagrań do The Last Jedi, Hamill oznajmił, że jednak się pomylił, a historia Luke’a została ukazana świetnie, czego nie dostrzegł podczas czytania scenariusza.


carrie-fisher-death

Jak twierdzi serwis imdb.com, po napisach końcowych Ostatniego Jedi ma pojawić się wideo oddające hołd zmarłej w zeszłym roku Carrie Fisher. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to pierwszy film w historii Gwiezdnych Wojen, który będzie posiadał scenę po napisach.


rian_johnson

Reżyser VIII Epizodu, Rian Johnson, pierwotnie miał zająć się produkcją Przebudzenia Mocy, lecz ostatecznie zdecydowano, że pracę nad pierwszą częścią nowej trylogii przejmie J.J. Abrams.


The Last Jedi plakat

Postacie na finalnym plakacie filmu ułożone są w taki sposób, by wspólnie tworzyły kształt maski Dartha Vadera.


The_force_awakens_openig_crawl

Zwrot „Ostatni Jedi” pojawia się w napisach otwierających Przebudzenia Mocy. To pierwszy przypadek w historii Star Wars, gdy tytuł jednego z filmów pojawia się w napisach innego.


prince harry and william star wars

Brytyjscy książęta – William i Harry – prawdopodobnie pojawią się w filmie jako szturmowcy Najwyższego Porządku.

Reklamy