Star Wars™ Art. Kolekcja Plakatów – recenzja

Star Wars Art. Kolekcja plakatów (org. Star Wars Art: A Poster Collection) jest pozycją nietypową w naszym zestawieniu recenzenckim, ponieważ po raz pierwszy oceniamy tytuł, którego nie można zaliczyć ani do książek, ani do komiksów. Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z kolekcją plakatów inspirowanych uniwersum Gwiezdnych wojen.

Kolekcja_plakatów

Kolekcja plakatów jest albumem należącym do serii wydawniczej Star Wars Art, który w USA został wydany 15 grudnia 2015 roku nakładem wydawnictwa Abrams Books. W Polsce kolekcja pojawiła się 25 listopada 2017 roku, a za jej publikację odpowiada wydawnictwo AMEET. Co więcej, w naszym kraju została ona wydana jako element promocji filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Znajdziemy tu prace takich artystów jak: John Alvin, Roger CastelJeffrey Brown czy Ralph McQuarrie.

Kolekcja_plakatów_plakaty

Podstawowe aspekty pod względem których różnią się od siebie oryginalne i polskie wydania to ilość plakatów oraz ich tematyka. Wydanie amerykańskie zawierało 20 grafik, zaś wewnątrz polskiego znajdziemy ich tylko 16. Sporym plusem jest jednak to, że, jak wspomniałem wcześniej, polska kolekcja należy do serii wydawniczej wspierającej promocję VIII Epizodu, co przekłada się na konkretne korzyści w postaci 3 plakatów związanych z filmem Riana Johnsona.

Prócz posterów nawiązujących do The Last Jedi, znajdziemy tu plakaty inspirowane Oryginalną Trylogią, Prequelami, a nawet kilka surrealistycznych lub po prostu zabawnych. Nie zabrakło także czegoś dla fanów smaczków, ponieważ pośród kolekcji umieszczony został plakat promujący VI Epizod Sagi, jednak jeszcze pod jej pierwotną nazwą – Zemsta Jedi.

Jakość wykonania nie budzi moich najmniejszych zastrzeżeń. Plakaty są wyraźne, charakteryzują się żywą kolorystyką i zostały wydrukowane na papierze wysokiej jakości. Wszystko to opakowano w elegancką, estetyczną teczkę z motywem mistrza Yody na Dagobah, która sama w sobie stanowi ciekawą ozdobę.

Kolekcja_plakatów_tył

Bez zastanowienia i z czystym sumieniem polecam Wam Kolekcję Plakatów. Jej aktualna cena, wahająca się między 20 a 30 PLN, jest więcej niż adekwatna względem tego, co za nią otrzymamy.


Autor recenzji: Mikołaj Sałasiński

  • Tytuł: „Star Wars Art. Kolekcja Plakatów”
  • Wydawnictwo: AMEET
  • Data premiery: 24 listopada 2017
  • Oprawa: teczka
  • Ilość stron: 16 plakatów
  • Wymiary: 286×406 mm (opakowanie), 266×386 mm (plakat)

Dziękujemy wydawnictwu AMEET za udostępnienie pozycji do recenzji.

1 komentarz »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.