Książki i komiksy

Ile lat przed „Mrocznym widmem” zakończy się era The High Republic? Poznaliśmy przybliżoną datę

Era The High Republic to okres rozkwitu i niespotykanej wcześniej prosperity Republiki Galaktycznej. Początek tej epoki, a zarazem czas akcji pierwszej fazy wydawniczej projektu, przypada na około 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Mrocznego widma. Teraz poznaliśmy przybliżoną datę końca tej ery.

Okazuje się, że w Chinach miała właśnie premierę powieść osadzona w erze The High Republic. To wydanie ekskluzywne dla tamtejszego rynku, więc szanse, że ukaże się ona choćby w języku angielskim są dość nikłe. Jednak James Waugh, odpowiedzialny w Lucasfilmie za treści oraz strategię, zdradził w materiale promującym wspomnianą powieść o tytule The Silver Oath, że:

„ […] akcja toczy się tuż przed końcem naszej nowej, ekscytującej ery znanej jako High Republic. To około 50 lat przed Mrocznym widmem.”

Wygląda więc na to, że okres ten będzie trwał około 150 lat. Jak na skalę galaktyki wydaje się to bardzo mało, ale warto zauważyć, że dla porównania sama saga Skywalkerów trwa tylko 67 lat, więc przed twórcami stoi wiele możliwości i szans na zagospodarowanie tego czasu. Ponadto, biorąc pod uwagę, że już publikowane oraz planowane są dzieła osadzone w końcowej fazie ery (m.in. serial The Acolyte), możemy przypuszczać, że powstał choćby zarys fabularny epoki i określony punkt, do którego historia ma zmierzać – przypuszczalnie uruchomi ona pierwsze kostki domina, które doprowadziły do upadku Republiki oraz Zakonu Jedi w Prequelach.

Przypomnijmy, że The Light of the Jedi – pierwsza powieść z ery The High Republic pióra Charlesa Soule’a – ukaże się na zagranicznym rynku 5 stycznia. Tego samego dnia pojawi się także powieść A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland, a dzień później zadebiutuje pierwszy zeszyt serii komiksowej The High Republic od wydawnictwa Marvel, za którego scenariusz odpowiada Cavan Scott. Miesiąc później ukażą się seria komiksowa od wydawnictwa IDW pisana przez Daniela Oldera oraz powieść Into the Dark Claudii Gray. Druga faza wydawnicza zaplanowana jest na przełom czerwca i lipca 2021 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.