Książki i komiksy

Powieść i słownik ilustrowany z „The Mandalorian” anulowane

mandalorian-visual-guide-novel-christopher-cancelled-1-1.jpg

Zaskakującym może być fakt, że mimo ogromnej popularności The Mandalorian do tej pory na rynku nie pojawiły się żadne materiały towarzyszące produkcji Disney+. W swoim czasie zapowiedziano jednak powieść oryginalną autorstwa Adama Christophera oraz słownik ilustrowany, wzorowany na tych, jakie towarzyszyły premierom filmów kinowych. Pierwotnie miały one ukazać się przed 2. sezonem serialu, lecz zostały opóźnione. Teraz docierają do nas informacje, wedle których nie zobaczymy ich w ogóle.

Niestety najnowsze wiadomości od wydawnictw Del Rey oraz DK Books wskazują, że obie pozycje zostały anulowane.

Oba wydawnictwa powodu rezygnacji z tych publikacji upatrują w „rozwijającym się świecie The Mandalorian. To wyjątkowo dziwna argumentacja, zważywszy na to, że świat Gwiezdnych wojen nieustannie się rozwija, a kreowanie konkretnego wątku historii nie przeszkadzało dotąd w publikacji związanych z nim innych projektów – żeby nie być gołosłownym, przecież każdej premierze filmów z trylogii Sequeli towarzyszyły nowe słowniki, a poprzedzały je serie wydawnicze spod szyldu Journey to.

Możliwe, że na anulowanie powieści wpływ miało zwolnienie Giny Carano i przypuszczalnie duża rola w fabule Cary Dune, jednak to nadal nie tłumaczy, dlaczego zrezygnowano także z wydania słownika. Być może przyjdzie nam na niego poczekać dopiero do ostatecznego zakończenia emisji serialu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.