Książki i komiksy

Ujawniono okładkę i szczegóły „Star Wars: Shadow of the Sith”

Choć wątek poszukiwania Exegolu przez Luke’a i Lando został wspomniany w The Rise of Skywalker zaledwie półgębkiem, to już wtedy mogło się wydawać, że prędzej czy później przyjdzie nam poznać tę historię. Zapowiedziane w zeszłym roku Shadow of the Sith, które wypełni tę lukę, doczekało się pierwszych szczegółów.

Przede wszystkim oficjalna strona starwars.com ujawniła okładkę powieści, którą możecie zobaczyć poniżej:

Jak wspomniano we wstępie, akcja książki zostanie osadzona pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy i prześledzi losy wyprawy Lando Calrissiana i Luke’a Skywalkera, której celem będzie odnalezienie Exegolu, antycznej planety Sithów, gdzie swoją potęgę odbudowywał odrodzony Imperator.

Należną sobie rolę otrzyma także zabójca Sithów Ochi z Bestoona, znany z Epizodu IX i komiksów o Darthcie Vaderze. Wraz z ujawnieniem okładki opublikowano krótki fragment powieści (pod linkiem w drugim akapicie) – bohaterowie trafiają w nim na planetę Tython, a Skywalker jest nękany przez wizje Exegolu.

Powieść napisana przez Adama Christophera ukaże się za Oceanem 28 czerwca. Na potencjalne polskie wydanie będziemy zmuszeni czekać co najmniej do początku 2023 roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.