Książki i komiksy

Poznaliśmy szczegóły książkowego prequela gry „Star Wars Jedi: Survivor”

Już tylko godziny dzielą nas od pokazu gameplayu zbliżającego się wielkimi krokami sequela gry Star Wars Jedi: Fallen Order. W noszącej tym razem podtytuł Survivor produkcji wcielimy się ponownie w postać byłego padawana Cala Kestisa, by poznać kolejny rozdział jego historii. Opowieść bohatera franczyzy nie ogranicza się jednak tylko do gier.

W ostatnich dniach poznaliśmy szczegóły książki, która ma być swoistym pomostem między dwiema częściami produkcji Electronic Arts. Chodzi o powieść Battle Scars autorstwa Sam Maggs, dla której jest to pierwsza pozycja osadzona w świecie Gwiezdnych wojen. Książka pokaże jak Cal stworzył niemalże rodzinną więź z załogą Modliszki. Stopniowo stają się coraz bardziej zgraną ekipą, podejmując się coraz odważniejszych zadań. Z oficjalnego opisu wynika, że w pewnym momencie na skutek spotkania z pewną kobietą, która chce porzucić życie szturmowca, trafią na ślad czegoś, co może bardzo pomóc w walce z Imperium.

„Podczas misji wyglądającej na rutynową, spotykają szturmowca zdeterminowanego do zmiany swojej ścieżki przy pomocy Cala i reszty ekipy. W zamian za pomoc w rozpoczęciu nowego życia, imperialny dezerter przynosi wieści o potężnym, potencjalnie nieocenionym narzędziu do walki z Imperium. Co ważniejsze – może pomóc im je zdobyć. Jest jeden haczyk – uganianie się za tym skrzyżuje ich ścieżki z jednym z najgroźniejszych sług Imperium – Inkwizytorem znanym jako Piąty Brat.”

Postać Piątego Brata mieliśmy już okazję poznać we wcześniejszych produkcjach Disneya. Najpierw miało to miejsce w animowanym Rebelianci, z kolei w tym roku wersję aktorską zobaczyliśmy w serialu Obi – Wan Kenobi.

Fabuła Battle Scars ma odpowiedzieć na pytania w rodzaju: „czy imperialna dezerterka może być warta zaufania?” albo „jak długo można unikać Imperium zanim wyczerpie się limit szczęścia?”. Jej premiera zapowiedziana jest na 7 marca 2023 roku. Poniżej prezentujemy okładkę, która została zaprezentowana kilka dni temu.

Edycja z 5 kwietnia 2023: Patronite.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.