Publicystyka

„The Bad Batch” S02E07 i S02E08 – ciekawostki

Z nami aż dwa nowe odcinki 2. sezonu Parszywej zgrai. Fabuła nabrała rozmachu, serwując nam sporą dawkę intrygi i jeszcze więcej ciekawych zwrotów akcji.

Jednak w tym artykule skupimy się na tym, co zwykle nie znajduje się na pierwszym planie, ale jest równie istotne, co sama historia – mowa oczywiście o Easter eggach.

Tym razem zdecydowanie było co analizować, tak więc mam nadzieję, że artykuł przypadnie Wam do gustu, bowiem starałem się wychwycić jak najwięcej ciekawych smaczków.

Zabójca

Scena, w której jeden z klonów zostaje zastrzelony przez snajpera na parkingu przed barem, wyraźnie nawiązuje do podobnych wydarzeń z Ataku klonów, gdy Zam Wesell zostaje zabita przez Jango Fetta podczas przesłuchania przez Obi-Wana i Anakina.

Senatorka

W odcinku 7. i 8. powracają politycy znani z wcześniejszych dzieł Star Wars, w tym Bail Organa oraz Riyo Chuchi. Pierwszego z wymienionych raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, z kolei senator Chuchi powinna być doskonale znana fanom Wojen klonów, bowiem właśnie tam pantorańska polityk przewinęła się w ramach kilkunastu epizodów.

Łotr

Kolejną polityk, którą powinniście kojarzyć, jest Tynnra Pamlo, wspierająca Baila Organę i Riyo Chuchi podczas posiedzenia Senatu. Pamlo zadebiutowała w spin-offie Łotr 1, gdzie uczestniczyła w naradach Sojuszu Rebeliantów na Yavinie IV.

Prawa ręka

Imperator jest reprezentowany przed Senatem przez Masa Ameddę – chagriańskiego wicekanclerza i prawą rękę Palpatine’a.

Kłamstwa

Podczas posiedzenia Senatu Admirał Rampart stwierdza, że po demilitaryzacji klonów w życie wejdzie program pomagający im zasymilować się ze społeczeństwem. Efekty tej „asymilacji” widzieliśmy już w ramach Obi-Wana Kenobiego – bezdomny klon zmuszony był do błagania o jałmużnę.

Droid z historią

Astromech, który imieniu senatora Organy kontaktuje się z senator Chuchi, to R2-C4. Akurat z tym modelem droidów wiąże się całkiem interesująca historia, ale dość powiedzieć, że astromechy tego samego typu służyły rodzinie królewskiej Naboo, a także w ramach sił Nowej Republiki oraz w Ruchu Oporu (pewien R2-C4 został uratowany przez Poe Damerona i na jakiś czas dołączył do oddziału Kazudy Xiono z serii Star Wars: Resistance).

Ostatnia z gatunku

Senator Chuchi w odcinku 8. próbuje przekonać do zeznań Halle Burtoni. Kaminoanka pojawiła się wcześniej w Wojnach klonów, gdzie w Senacie reprezentowała klonerów z Kamino. Jak dowiadujemy się z najnowszego epizodu The Bad Batch, po zniszczeniu Tipoca City Burtoni została usunięta ze stanowiska senatorki i, jak sama twierdzi, jest jednym z nielicznych pozostałych przy życiu przedstawicieli Kaminoan.

Pupile

Gdy Oddział 99 zakrada się do doku, gdzie znajduje się Venator Ramparta, widzimy parę klonów patrolujących teren wraz z massiffem. Psowate gady są powszechnie wykorzystywane jako zwierzęta obronne w całej galaktyce – często znajdziemy je chociażby pośród Tuskenów.

Królewski gambit

Gdy na jaw wyszło nagranie, na którym Venatory Ramparta niszczą Tipoca City, Palpatine rzucił swojego admirała „na pożarcie”, podkreślając przy okazji, że właśnie takie wierne posłuszeństwo złym rozkazom jest dowodem na to, że konieczna jest zmiana warty, możliwa do osiągnięcia jedynie dzięki ustawie zezwalającej na powołanie do życia formacji szturmowców.

Odcinek 8. doskonale obrazuje mistrzostwo w manipulacji, jakie osiągnął Palpatine. Podobnie jak miało to miejsce w filmowych Prequelach oraz w całych Wojnach klonów, Imperator zdołał obrócić przegraną w swój sukces.

Czerwoni

Aresztowania Admirała Ramparta dokonują klony należące do formacji shock trooperów. Charakterystyczni żołnierze z czerwonymi oznaczeniami przez wiele lat pełnili rolę swoistej żandarmerii (choć to, co robią, czasem można by też podciągnąć pod funkcję tradycyjnej policji).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.