Seriale

„Ahsoka” – znamy przybliżony czas trwania odcinków serialu

Już za kilka miesięcy na Disney+ zadebiutuje kolejny spin-off The Mandalorian, czyli Ahsoka. Pomimo oczywistych powiązań z pierwszym serialem aktorskim Star Wars, nowy projekt będzie nieco inny. Jedną z różnic może okazać się czas trwania odcinków.

The Mandalorian pochwalić może się bardzo różnorodnymi długościami epizodów. Tylko w 3. sezonie zetknęliśmy się z niesamowitymi skrajnościami. Zobaczyliśmy zarówno najkrótszy, ledwo przekraczający 30 minut odcinek, oraz najdłuższy, który trwał niemal godzinę. To jednak w dużym stopniu efekt charakterystyki serialu, który składa się z pojedynczych przygód. Ahsoka ma być natomiast znacznie bardziej skupiona na posuwającej się naprzód z każdym odcinkiem fabule. Jak zatem może przełożyć się to na czas trwania epizodów?

W wywiadzie udzielonym portalowi Collider twórca serialu Dave Filoni odpowiedział na to pytanie. Wygląda na to, że po Ahsoce spodziewać możemy się odrobinę więcej materiału.

„Powiedziałbym, że to względne w tym typie projektów. Z Jonem [Favreau] bardzo naciskamy na okrajanie i skracanie, żeby wszystko szło do przodu. Moje odcinki wyjściowo były całkiem długie. Prawdopodobnie są podobne do innych epizodów, które napisałem i nakręciłem, jak The Jedi. Ale muszą być zwięzłe i szybkie, bo aby akcja działała, muszą być krótsze. Ale powiedziałbym, że są w tym samym zakresie, co odcinki The Mandalorian, przeważnie nieco dłuższe. Jak wszyscy, lubię długie odcinki, dopóki nie mają dłużyzn.”

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.