Publicystyka

10 ciekawostek z „Mrocznego Widma” których możecie nie znać

Idąc za Waszymi radami odnośnie rozwoju naszego portalu (za których tak liczne nadesłanie gorąco dziękujemy), od dziś ruszamy z Rebeliancką Kantyną. Będziemy tu omawiać bieżące kwestie dotyczące uniwersum Star Wars oraz ciekawostki (niekoniecznie związane z najnowszymi produkcjami).

Pierwsze wydanie Kantyny rozpoczniemy od 10 ciekawostek z Mrocznego widma, o których mogliście jeszcze nie słyszeć.

1. Trailer ściśle tajny

Gdy zbliżała się premiera I Epizodu w 1999 roku, wydawca 20th Century Fox wypuścił trailer filmu, ze ścisłym zakazem publikowania go przed wyznaczoną przez wydawcę datą. Gdy pewne kanadyjskie kino przypadkowo opublikowało trailer podczas jednego z seansów, o jeden dzień wcześniej, straciło prawa do wyświetlania filmu po jego premierze.

2. Wdech i wydech

Po końcowych napisach filmu przez krótką chwilę można usłyszeć charakterystyczny oddech Dartha Vadera.

3. Nauka przede wszystkim

Natalie Portman przegapiła premierową imprezę w Nowym Jorku, ponieważ musiała wrócić do rodzinnej miejscowości na szkolne egzaminy.

4. Za wszelką cenę

Podczas pierwszego tygodnia po publikacji trailera Mrocznego Widma wiele kin informowało o tym, że nawet 75% widzów płaciło za bilet na jakikolwiek film i wychodziło zaraz po tym, jak zobaczyli trailer I Epizodu sagi.

5. Co z tego że damska?

Komunikator którym posługuje się Qui-Gon Jinn, to przerobiona damska golarka Excel Razor od Gillette.

6. Jak zwał, tak zwał

W filmie ani razu nie użyto określenia „miecz świetlny”. Gdy Anakin zwrócił się do Qui-Gona, zauważając jego broń, określił go jako „miecz laserowy”.

7. Co się odwlecze, to nie uciecze

Benicio Del Toro, który ma zagrać czarny charakter w VIII Epizodzie sagi, oryginalnie miał odegrać rolę Dartha Maula w Mrocznym Widmie. Zrezygnował z roli, gdy George Lucas wykreślił ze scenariusza większość kwestii sitha.

8. Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Statek kosmiczny Enterprise, znany filmów Star Trek, jest widoczny przez krótki czas podczas scen osadzonych na Coruscant.

9. Incognito

Film rozsyłany był do kin na całym świecie w pudełkach z tytułem „The Doll’s House” („Dom lalki”). Miało to zmylić nieuczciwych przewoźników i utrudnić ewentualną kradzież egzemplarzy Mrocznego Widma.

10. Gdyby kózka nie skakała…

Skrypty Mrocznego Widma zdradzają, że Watto (Toydarianin z Tatooine, będący właścicielem Anakina i jego matki) cały czas latał, ponieważ był kaleką. Jeśli obejrzycie film uważnie, możecie zauważyć, że jedna z jego nóg jest osadzona wyżej od drugiej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.