Seriale

Ciekawostki z serialu „Wojny Klonów”

StarWarsCloneWars

Ogłoszenie dokończenia serialu Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów zelektryzowało cały fandom, a radość ogarnęła nawet tych, którzy nie byli szczególnie wielkimi fanami tej produkcji. Wiele osób zapowiedziało powrót do oglądania serialu, bądź też powtórny seans sześcio-sezonowej przygody. Z tej okazji zapragnęliśmy przygotować dla Was zbiór piętnastu ciekawostek związanych z serialem, które możecie znaleźć poniżej.

I.

wojny-klonow-legacy-tcw

Po anulowaniu serialu zaaranżowano projekt o nazwie The Clone Wars Legacy, który miał na celu ochronę materiału źródłowego powstałego na potrzeby niezrealizowanych odcinków z drugiej połowy 6 sezonu, a także całego 7 i 8, a ponadto zakończenie niektórych wątków. W jego ramach powstały kanoniczne dzieła: komiks Darth Maul – Son of Dathomir, książka Mroczny Uczeń oraz 8 wyrenderowanych odcinków będących w bardzo surowym stanie animacji – 4-odcinkowe serie Crystal Crisis on Utapau oraz Bad Batch.

II.
jar-jarOdcinek z pierwszego sezonu zatytułowany Bombad Jedi, w którym Jar Jar w przebraniu Rycerza Zakonu usiłuje wspomóc Padmé Amidalę, jest uważany za mrugnięcie okiem twórców w stronę zwolenników teorii o Darth Jar Jarze.

III.
darksaber clone warsDzięki serialowi w uniwersum pojawił się pierwszy, i jedyny jak dotąd, czarny miecz świetlny zwany Darksaberem, który stworzony został przez pierwszego Jedi pochodzącego spośród Mandalorian – Tarre’a Vizslę. Historia miecza jest dość złożona i ma związek z dawną wojną ludu z Mandalore z Jedi. W serialu miecz dzierżyli Pre Vizsla oraz Maul.

IV.
mortis-family-rebels.jpgWątek na Mortis ostatecznie utwierdził nas w przekonaniu, że to Anakin Skywalker jest Wybrańcem, gdyż był on w stanie wprowadzić równowagę i opanować zarówno Syna, jak i Córkę, którzy byli personifikacjami odpowiednio ciemnej i jasnej strony Mocy.

V.
tarkin-yularen-tcw-rebelsW serialu widzimy początki kariery wojskowej (w armii Republiki) Wilhuffa Tarkina, czyli późniejszego wielkiego moffa i dowódcy Gwiazdy Śmierci, oraz Wullfa Yularena, oficera w Imperialnym Biurze Bezpieczeństwa (IBB). Obaj panowie na ekranie spotkali się podczas narady na Gwieździe Śmierci w Nowej Nadziei.

VI.
ahsoka-plo-koon-tcw.jpgAhsoka wspomina, że została odkryta przez Plo Koona na swojej rodzinnej planecie Shili. Mistrz Jedi zabrał ją na Coruscant, gdzie wykryto jej niemały potencjał. Togrutanka miała wówczas 3 lata i już od tego momentu rozpoczęła życie jako członek Zakonu Jedi.

VII.
anakin-vader-tcw.jpgW wizji, którą na Anakina zsyła Syn podczas jego wizyty na Mortis, młody Skywalker dostrzega swoją przyszłość jako Darth Vader – zabicie młodzików, pojedynek na Mustafarze, a nawet zniszczenie Alderaana. Kiedy otaczający Anakina dym formuje się na kształt maski Vadera, możemy także usłyszeć kilka nut Marszu Imperialnego.

VIII.
yoda-advice-featured-1Planeta, na której Yoda ujrzał wizję Rozkazu 66 i zagłady Rycerzy Jedi, to Dagobah, dokąd stary mistrz udaje się później na wygnanie. Samo miejsce, gdzie doznał tego objawienia, to ta sama jaskinia, w której Luke “mierzył się” z Vaderem.

IX.
the-clone-wars-tcw-logo.jpgTylko w dwóch przypadkach logo z tytułem serialu nie było wyświetlane w kolorze żółtym. Pierwszy raz zdarzyło to się w odcinku, w którym pojawił się Maul, a logo było wtedy koloru czerwonego. Z kolei niebieski tytuł towarzyszył nam przez cały story-arc z droidami dowodzonymi przez pułkownika Gascona w piątym sezonie.

X.darth-bane-tcw.gifW oryginale Darthowi Bane’owi głosu użyczył sam Mark Hamill, wcielający się w postać Luke’a Skywalkera. Warto odnotować, że twórca Zasady Dwóch, którego widzimy na ekranie, to tylko wizja, a nie mroczny odpowiednik Ducha Mocy. Z kolei planeta Moraband (inaczej Korriban), gdzie Yoda mierzy się z tą wizją, w Legendach była znana z licznych związków z Lordami Sithów.

XI.savage-opress-tcw.jpgSavage Opress jako jedyna postać w kanonie mierzyła się z czterema byłymi, obecnymi lub przyszłymi Lordami Sithów. Swój miecz świetlny skrzyżował z Darthem Tyranusem (Hrabia Dooku), Darthem Maulem, Darthem Vaderem (jeszcze jako Anakin Skywalker) i Darthem Sidiousem, w którym to starciu poległ.

XII.Republic CommandoOddział klonów widoczny przy trumnie jednego z Jedi w 14. odcinku 3. sezonu to Delta Squad. Drużyna doskonale znana jest fanom niekanonicznej już gry Star Wars: Republic Commando, w której mogliśmy wcielić się w członków tego oddziału.

XIII.
rex-tcw-scar.jpgPostać kapitana Rexa ma na podbródku bliznę podobną do tej, którą ma Harrison Ford, a co za tym idzie i Han Solo.

XIV.
Saw_GerreraW kilku odcinkach piątego sezonu pojawił się Saw Gerrera, znany również z filmu Łotr 1, który wraz z siostrą Steelą kierował ruchem oporu na planecie Onderon. Już wówczas Saw był bardzo porywczy i przejawiał nieco zbyt bezwzględne podejście do walki z okupantem.

XV.r2-c3po-ark-indiana-jones.jpgW serialu pojawiło się mnóstwo nawiązań do Indiany Jonesa. W odcinku Wolne Ryloth, możemy ujrzeć skrzynię podobną do Arki Przymierza, w Polowaniu na Wookiee na statku Trandoshan widoczna jest Kryształowa Czaszka (co więcej, tuż obok niej stoi stary mandaloriański hełm neo-crusader, a w samym odcinku spotykamy Chewbaccę). Także Cad Bane, słynący ze swojego zamiłowania do kapeluszy, w jednym z odcinków prawie przymierza jedno nakrycie głowy, łudząco podobne do tego noszonego przez sławnego archeologa.

Ciekawostek i odniesień do Sagi w Wojnach Klonów jest jednak znacznie więcej. Sam fakt, że pieczę nad serialem sprawował George Lucas, sprawia, że dbano o takie szczegóły i „mrugnięcia okiem” do widzów. W dodatku część zaskakujących zdarzeń wynikała z faktu, że od początku emisji serial stał w sprzeczności z książkami i poprzednim serialem z 2003 roku o tym samym tytule, przez co chociażby śmierć mistrza Evena Piella przeżywaliśmy więcej niż jeden raz.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.