Seriale

“Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka “Signal from Sector Six”

signal-from-sector-six-resistance-poe-kaz-1024x576

Po dwóch bardzo udanych odcinkach twórcy Star Wars: Resistance dali nam trochę czasu na złapanie oddechu i przygotowali epizod słabszy niż poprzednie.

Signal from Sector Six (pol. Sygnał z Sektora Szóstego) dochodzi do zapowiedzianego wcześniej spotkania pomiędzy Kazudą a Poe Dameronem. Co ciekawe, pozwolono nam również odpocząć od samej stacji Colossus, bo do schadzki dochodzi na pokładzie X-Wingów w przestrzeni kosmicznej (tym razem powrócono do należących do Ruchu Oporu T-70). Spotkanie zostaje jednak zakłócone przez tytułowy sygnał ratunkowy, nadawany z pokładu atakowanego przez piratów statku oraz, jak się później okaże, goszczącego w swoich podwojach kowakiańskie małpojaszczurki i tajemniczego stwora.

Poe i Kaz decydują się zbadać całą sytuację, która jest źródłem mroczno-humorystycznej wycieczki poprzez korytarze opuszczonego pojazdu, łudząco podobną do tego, co nieraz pojawiało się w Rebeliantach. Przyznam szczerze, że czekałem tylko, aż na ekranie pojawi się uwielbiany przeze mnie Hondo Ohnaka, jednak to nie był czas na takie rewelacje. Finał całego wątku również spotkał się z moim zawodem – tożsamość jedynej ocalałej z załogi frachtowca była aż nadto oczywista, zaś wyjawienie potwora skwitowałem potężnym wybuchem śmiechu.

Jak wspomniałem wyżej, humor w tym odcinku odegrał kluczową rolę i, co najważniejsze, bardzo dobrze się sprawdził. Odpowiedzialność za to spada głównie na droidy – BB-8 oraz nowego CB-23. Również Poe świetnie wypadł w takim stylu, a podkładający mu głos Oscar Isaac brzmiał w najnowszym epizodzie znacznie lepiej niż wtedy, gdy widzieliśmy go po raz ostatni. W trakcie odcinka mogliśmy także usłyszeć kilka nawiązań do dzikich bestii z uniwersum – gundarków (znanych z Wojen Klonów) oraz reeków, które pojawiły się w Ataku Klonów. Mimo wszystko czekam na kolejny odcinek, gdyż na stacji Colossus zaczyna się robić coraz ciekawiej…

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.