„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „Signal from Sector Six”

signal-from-sector-six-resistance-poe-kaz-1024x576

Po dwóch bardzo udanych odcinkach twórcy Star Wars: Resistance dali nam trochę czasu na złapanie oddechu i przygotowali epizod słabszy niż poprzednie.

Signal from Sector Six (pol. Sygnał z Sektora Szóstego) dochodzi do zapowiedzianego wcześniej spotkania pomiędzy Kazudą a Poe Dameronem. Co ciekawe, pozwolono nam również odpocząć od samej stacji Colossus, bo do schadzki dochodzi na pokładzie X-Wingów w przestrzeni kosmicznej (tym razem powrócono do należących do Ruchu Oporu T-70). Spotkanie zostaje jednak zakłócone przez tytułowy sygnał ratunkowy, nadawany z pokładu atakowanego przez piratów statku oraz, jak się później okaże, goszczącego w swoich podwojach kowakiańskie małpojaszczurki i tajemniczego stwora.

Poe i Kaz decydują się zbadać całą sytuację, która jest źródłem mroczno-humorystycznej wycieczki poprzez korytarze opuszczonego pojazdu, łudząco podobną do tego, co nieraz pojawiało się w Rebeliantach. Przyznam szczerze, że czekałem tylko, aż na ekranie pojawi się uwielbiany przeze mnie Hondo Ohnaka, jednak to nie był czas na takie rewelacje. Finał całego wątku również spotkał się z moim zawodem – tożsamość jedynej ocalałej z załogi frachtowca była aż nadto oczywista, zaś wyjawienie potwora skwitowałem potężnym wybuchem śmiechu.

Jak wspomniałem wyżej, humor w tym odcinku odegrał kluczową rolę i, co najważniejsze, bardzo dobrze się sprawdził. Odpowiedzialność za to spada głównie na droidy – BB-8 oraz nowego CB-23. Również Poe świetnie wypadł w takim stylu, a podkładający mu głos Oscar Isaac brzmiał w najnowszym epizodzie znacznie lepiej niż wtedy, gdy widzieliśmy go po raz ostatni. W trakcie odcinka mogliśmy także usłyszeć kilka nawiązań do dzikich bestii z uniwersum – gundarków (znanych z Wojen Klonów) oraz reeków, które pojawiły się w Ataku Klonów. Mimo wszystko czekam na kolejny odcinek, gdyż na stacji Colossus zaczyna się robić coraz ciekawiej…

Reklamy


Kategorie:Seriale

Tagi: , , , , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. „Ruch Oporu” – udostępniono klip odcinka „Synara’s Score” – Star Wars: Rebelianckie Szumowiny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: