Seriale

„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „Synara’s Score”

resistance-synara-tam

Po nie najlepszym poprzednim odcinku serial powrócił na dobre tory, jednak nie jest to wysoki poziom, do którego mogły nas przyzwyczaić wcześniejsze epizody.

Synara’s Score (pol. Rysa Synary) dostajemy okazję do bliższego poznania Synary, która zagościła na ekranie w poprzednim odcinku. Kaz i Tam wprowadzają ją w codzienność społeczności Colossusa, przy okazji naprawiając systemy obronne stacji. Nie wiedzą jednak, że Synara jest wtyczką piratów, która informuje swoich przełożonych o niedziałających wieżyczkach i nieobecności Asów, co skutkuje kolejnym atakiem.

Scena inwazji wygląda moim zdaniem zdecydowanie lepiej, niż w odcinku The Triple Dark. Mamy więcej walki, a sama stacja ucierpiała znacznie bardziej. Mimo to przyczepiłbym się do dwóch składających się na nią aspektów – braku logiki w działaniu piratów, którzy nie zniszczyli nieaktywnych systemów obronnych stacji, oraz wyraźnego i kłującego w oczy kopiuj-wklej, chyba że piraci odnaleźli jakiś tajemniczy sposób na znajdowanie się w dwóch miejscach jednocześnie. Ponadto rola Neeku została sprowadzona do nadzwyczaj irytującej, zaś postawa Synary z końca odcinka zwiastuje dość prędkie zakończenie wątku „kontrszpiega”, choć samą jej postać oceniam pozytywnie.

Jest też istotna rzecz, za którą chciałbym pochwalić ekipę z LucasfilmuOddanie roli przewodniej Tam było strzałem w dziesiątkę, mimo że zdążyłem bardzo polubić Kazudę. Dzięki temu mieliśmy możliwość poznania skrawków przeszłości głównej mechanik Fireballa. Generalnie sposób twórców na serwowanie nam okruszków informacji odnoszących się do tożsamości bohaterów jest naprawdę świetny i określiłbym go jednym z największych plusów, jeśli weźmiemy pod uwagę całokształt serialu.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.