Recenzje

„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „The Disappeared”

Mówiąc krótko, najnowszy odcinek Star Wars: Resistance jest jednym z najlepszych epizodów od czasu powrotu serialu na drugą połowę sezonu.

The Disappeared (pol. Zaginieni) Najwyższy Porządek sukcesywnie przejmuje władzę nad Colossusem, a kapitan Doza powoli usuwa się w cień. Na stacji pojawiają się plakaty propagandowe, a Wyścigi Asów zostają zawieszone, co wywołuje gniew najlepszego z pilotów, czyli Hype’a Fazona. Podobnie jak inne osoby otwarcie krytykujące wojska okupanta, Hype znika w tajemniczych okolicznościach. Torra chce odnaleźć przyjaciela i prosi Kazudę o pomoc.

Zaczynając od minusów – wyścig z początku odcinka był wyzuty z jakiegokolwiek dynamizmu. Do tego coraz bardziej razi niezdarność bohaterów i szturmowców Najwyższego Porządku, widoczna zwłaszcza w finałowej konfrontacji. Osobiście też nie przypadł mi do gustu dobór osób zaginionych – nie były to jak dotąd postacie ważne czy wypełniające na tyle czasu ekranowego, żebym przejął się ich zniknięciem.

Z drugiej jednak strony, otrzymaliśmy odcinek bogaty pod kątem akcji i pchający fabułę znacznie naprzód, ponadto obfitujący w różnorakie zwroty akcji, które mogą w ciekawy sposób wpłynąć na dalsze losy bohaterów,  oraz sprawiają, że na kolejny epizod czekam jak nigdy dotąd. Kazuda zaczyna być coraz bardziej rozgarniętym i kompetentnym szpiegiem, myślącym i planującym całe akcje samodzielnie, już bez pomocy BB-8. Mogę trochę narzekać na gwałtowność jego ewolucji, ale sama jej obecność jest niewątpliwym pozytywem, umilającym oglądanie serialu.

Mam także pewne podejrzenia co do tożsamości przebywającego na stacji szpiega Najwyższego Porządku, ale liczę, że twórcy i tym razem mnie zaskoczą i nie będzie to tak oczywiste.

Będąc już przy samym Najwyższym Porządku, podoba mi się to, jak sprytnie wymanewrowali kapitana Dozę i zaczęli przejmować władzę, narzucając stacji własny rygor.

Jak już pisałem wyżej, z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek, tym bardziej, że im bliżej finału sezonu, tym poziom epizodów wyraźnie rośnie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.