„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „Hunt on Celsor 3”

resistance-hunt-on-celsor-3-2

Po poprzednim, dość istotnym, ale nudnym i „fillerowym” odcinku, Star Wars: Resistance wraca na właściwe tory. Dostajemy epizod, którego nie można nazwać wybitnym, ale jest bardzo przyjemny i dotyka kolejnych ważnych dla głównych bohaterów wątków.

Wątki z trzeciego odcinka kontynuowane są w czwartym, czyli Hunt on Celsor 3 (pol. Polowanie na Celsorze 3). Colossus nadal cierpi na duże braki w zaopatrzeniu, głównie pożywienia, więc wśród mieszkańców stacji narastają niepokoje. Wykorzystać problemy chcą piraci, którzy polują na znanego z poprzedniego epizodu potwora jakooska, chcąc zjednać sobie przychylność mieszkańców i podkopać autorytet kapitana Dozy.

To, co twórcom udało się wyśmienicie, to pokazanie nastrojów osób zamieszkujących Colossusa. Do tej pory w uniwersum rzadko kiedy poświęcano im tak wiele uwagi, a bardzo ciekawa i trudna sytuacja na stacji jest idealnym tłem i motorem napędowym do kreowania różnorakich konfliktów lub prostego ukazania, że cywilom zależy przede wszystkim na własnym bezpieczeństwie, pracy, pokarmie i miejscu do spania – żadne wojny o wielką sprawę nie leżą w ich interesie.

Zdecydowanie na plus wychodzi także ukazanie postaci Kazudy. Już wcześniej wspominałem, że jego kreacja w tym sezonie jest o wiele bardziej dojrzała, ale wczorajszy odcinek w dużo większym stopniu to pokazał – nadal znajdziemy slapstickowe momenty, ale Kaz jest teraz dużo bardziej dojrzałą osobą, która zaczyna troszczyć się o innych i planować samodzielnie kolejne akcje.

Samo polowanie też wypadło dobrze. Nie trzymało w napięciu, momentami było bardzo przewidywalne, do doszedł tego trochę zbędny wątek z psem Torry, ale zdecydowanie nie nazwałbym go nudnym. Zwłaszcza, że dostaliśmy rozwój relacji Kaza ze wspomnianą córką Dozy oraz kolejną okazję do podziwiania absolutnie cudownych designów statków piratów.Kategorie:Seriale

Tagi: , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.