Recenzje

„Star Wars: Resistance” – wrażenia z odcinka „The Missing Agent”

Święta i premiera Skywalker. Odrodzenie odsunęły nieco moją uwagę od gwiezdnowojennej animacji, jednak przyszedł nareszcie czas na rozliczenie się z najnowszym epizodem Star Wars: Resistance zatytułowanym The Missing Agent (pol. Zaginiony Agent). Cóż mogę rzec, to chyba mój ulubiony odcinek serialu.

Fabuła koncentruje się na losach zaginionego szpiega Ruchu Oporu, który badał aktywność Najwyższego Porządku na czarnym rynku. Tuż przed swoim zniknięciem zdążył jednak wysłać prośbę o pomoc, którą przechwytuje Kazuda. Razem z Yeagerem, Synarą i droidem CB-23 wyruszają więc na odległą planetę, by go uratować i zmierzyć się z niebezpiecznym łowcą nagród.

W tym odcinku wyjątkowo zagrało absolutnie wszystko. Nowa lokacja wygląda bardzo ładnie i choć to kolejna pustynno-skalista planeta, to czuć powiew świeżości. Podobnie jest w przypadku antagonisty – łowcy Axa Tagrina. Nie dość, że design jego zbroi i statku jest naprawdę prześliczny, to jego umiejętności walki na pięści, jak i toporem energetycznym (!), stanowią prawdziwe wyzwanie dla naszych bohaterów, owocując świetnymi scenami akcji. To wszystko podkreślane jest przez bardzo dobrą reżyserię i odpowiednio budującą napięcie muzykę. Serial był też w stanie wzbudzić we mnie emocje – czy to w rewelacyjnie komediowej scenie przesłuchania, czy też w samym finale, po którym z nieskrywanym poddenerwowaniem czekam na dalsze losy bohaterów. Z pewnością pomysł rozciągnięcia wątku fabularnego na więcej niż jeden odcinek to trafiony pomysł, zwłaszcza, jeśli wypada tak dobrze realizacyjnie. 

Naprawdę nie mam się do czego przyczepić w tym epizodzie. Postaci, akcja, humor… wszystko znalazło się na swoim miejscu. Z przytupem wchodzimy w drugą połowę sezonu i miejmy nadzieję, że twórcy nie obniżą poziomu już do finału.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.