Książki i komiksy

Zaprezentowano statki i pojazdy z ery The High Republic

Oficjalna strona StarWars.com ujawniła wczoraj garść rysunków koncepcyjnych statków i pojazdów z nadchodzącej ery świata Gwiezdnych wojenThe High Republic.

Grafiki prezentują nam myśliwce, statki, pojazdy i stacje kosmiczne, z jakich korzystano w trakcie wydarzeń osadzonych ponad 200 lat przed Mrocznym widmem. Jak zdradzono, większość koncepcji nie jest tak do końca nowa, bowiem są to projekty, które miały zostać użyte w produkcji filmów z sagi Skywalkerów. Choć wówczas zostały odrzucone, Lucasfilm nie chciał, by praca grafików poszła na marne, więc postanowiono wykorzystać je teraz.

Możemy przyjrzeć się kolejno: myśliwcowi Jedi Vector (pierwotnie był to koncept myśliwca klonów z Zemsty Sithów), statkowi typu Republic Longbeam (oryginalnie był to koncept bombowców Ruchu Oporu z Ostatniego Jedi), statkowi Legacy Run (miał to być frachtowiec Hana Solo z Przebudzenia Mocy), a także statkowi i pojazdowi Nihilów (wcześniej projektowano je jako statki piratów na potrzeby Przebudzenia Mocy i innych filmów Sagi).

Na koniec przedstawiono rysunki koncepcyjne stacji Starlight Beacon, będące już projektami stworzonymi stricte na potrzeby The High Republic. Jak zdradził Pablo Hidalgo, stacje tego typu są wyjątkowymi konstrukcjami, bowiem mają być samowystarczalnymi punktami w środku przestrzeni kosmicznej, które swoim światłem będą dawały nadzieję podróżnikom i sygnalizowały, że Jedi czuwają nad ich bezpieczeństwem.

Premiera pozycji z pierwszej fazy The High Republic zaplanowana jest na 6 stycznia 2021 roku. Pojawią się wówczas m.in. książki The Light of the Jedi oraz A Test of Courage. Niedawno dowiedzieliśmy się również, iż w omawianej erze osadzony zostanie serial The Acolyte, za który odpowiada Leslye Headland.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.