Seriale

Asajj Ventress miała pojawić się w „Star Wars: Resistance”

Minęły już niemal dwa lata od zakończenia emisji animacji Star Wars: Resistance, która zebrała bardzo mieszane opinie wśród widzów. Od tego czasu nie poznaliśmy zbyt wielu zakulisowych informacji, zwłaszcza o niezrealizowanych pomysłach. Bardzo ciekawych rzeczy dowiadujemy się natomiast od jednego z twórców serialu.

Brandon Auman, producent wykonawczy i główny scenarzysta, w wywiadzie udzielonym podcastowi Friends of the Force zdradził, że pierwotnie planowano, aby jedna z drugoplanowych postaci 2. sezonu, Mika Grey, była… starszą Asajj Ventress, której udało się przeżyć Wojny klonów. Co więcej, Asajj miałaby w pewnym momencie skrzyżować miecze świetlne z samym Kylo Renem. Ostatecznie zrezygnowano z tych planów z kilku powodów – po pierwsze, Ventress została uśmiercona w powieści Mroczny uczeń, a po drugie, nie chciano przenieść ciężaru fabuły na nową postać, gdyż, jak zauważył scenarzysta, widzowie woleliby wówczas obserwować na pierwszym planie tylko Asajj, co kłóciłoby się także z dotychczasowym tonem serialu, który unikał Jedi, Sithów i Mocy w znacznym stopniu.

Ostatecznie Mika została archeologiem i łowczynią skarbów, która ma pewne pojęcie o Mocy, choć sama jej nie używa – zachowano więc ułamek postaci Asajj.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.