Książki i komiksy

Zapowiedź kolejnej powieści z Wielkiej Republiki – „Burza nadciąga” nad polski rynek

Wydawnictwo Olesiejuk cały czas udowadnia, że było świetnym wyborem do roli polskiego wydawcy książek z uniwersum Star Wars. Jutro czeka nas premiera powieści W ciemność autorstwa Claudii Gray oraz Han Solo. Opowieść filmowa pióra Petera Lafferty’ego, a już dziś zapowiedziano wydanie kolejnej pozycji, ponownie związanej z erą The High Republic.

Jak ogłosiło wydawnictwo, niebawem doczekamy się premiery powieści Burza nadciąga, za którą odpowiada Cavan Scott. Poniżej zobaczycie polską okładkę książki i przeczytacie oficjalny opis.

Po katastrofie nadprzestrzennej, podczas której Jedi wykazali się niezwykłym bohaterstwem, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod wspólnym sztandarem. Pod przywództwem kanclerz Liny Soh duch braterstwa rozprzestrzenia się po galaktyce, docierając do jej dalekich zakątków. Działania kanclerz wspierają Jedi – m.in. Stellan Gios, Bell Zettifar i Elzar Mann – którzy odpowiadają za utrzymanie harmonii i ładu. Nie bez znaczenia jest też nowo utworzona stacja kosmiczna Latarnia Gwiezdny Blask. Lina Soh przygotowuje się do Festiwalu Republiki, podczas którego planuje zaprezentować mieszkańcom galaktyki korzyści, jakie płyną z dołączenia do nowego systemu.

Tymczasem jego wrogowie, brutalni i dzicy Nihilowie, nie rezygnują ze swoich planów pogrążenia galaktyki w chaosie. Ich przywódca, żądny zemsty Marchion Ro, zamierza rozpętać burzę, która ma siać spustoszenie w Republice. Czy Jedi uda się powstrzymać krwawe zapędy Nihilów? W tej walce przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwym koszmarem, przed którym – być może – nawet Moc nie zdoła ich ochronić…

Star Wars Wielka Republika. Burza nadciąga ukaże się na półkach księgarń 8 grudnia tego roku. Już w tej chwili możecie zamawiać egzemplarze przedpremierowe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.