Książki i komiksy

Lucasfilm zapowiada 4 nowe książki ze świata Star Wars

Oficjalna strona StarWars.com przed kilkudziesięcioma minutami podzieliła się zapowiedziami czterech nowych książek ze świata Gwiezdnych wojen, które osadzone zostaną w różnych okresach Odległej galaktyki. Zawiedzeni nie powinni być w szczególności fani Prequeli i Sequeli.

Shadow of the Sith autorstwa Adama Christophera to powieść dla dorosłych, która zadebiutuje 28 czerwca przyszłego roku. Tematem przewodnim książki będzie jeden z wątków z filmu The Rise of Skywalker, a mianowicie poszukiwania planety Exegol przez dręczonego koszmarami Luke’a Skywalkera oraz chcącego odszukać porwaną córkę Lando Calrissiana. To jednak nie wszystko, bowiem nie zabraknie kultu Wiecznych Sithów i postaci zabójcy Ochiego, który w tym czasie będzie poszukiwał rodziców Rey. Akcja powieści ma być osadzona około 20 lat po Powrocie Jedi.

Brotherhood to kolejna powieść dla dorosłych, której autorem jest Mike Chen. Podobnie jak wyżej, tematyka wydaje się być zainspirowana jednym z filmowych dialogów i opowie o słynnych wydarzeniach z Cato Neimoidii z czasów Wojen klonów. Podczas gdy Obi-Wan Kenobi będzie badał sprawę pewnej zbrodni oraz próbował zażegnać zagrożenie ze strony Asajj Ventress, Anakin zostanie awansowany na Rycerza Jedi i wyruszy na pomoc swojemu byłemu już mistrzowi. Premiera przewidziana jest na 10 maja 2022 roku.

Stories of Jedi and Sith to przeznaczona dla najmłodszych czytelników antologia opowiadań o użytkownikach Jasnej i Ciemnej strony Mocy. Wśród autorów znajdują się Roseanne A. Brown, Sarwat Chadda, Delilah S. Dawson, Tessa Gratton, Michael Kogge, Sam Maggs, Michael Moreci, Alex Segura, Vera Strange oraz Karen Strong. Ilustracje wykona Jake Bartok, który w swoim czasie zasłynął w internecie grafikami przedstawiającymi postaci z uniwersum Star Wars w średniowiecznych stylizacjach. Antologia ukaże się 7 czerwca przyszłego roku.

Ostatnia zapowiedź to powieść młodzieżowa Padawan, którą napisze Kiersten White. Książka opowie o dorastaniu Obi-Wana Kenobiego i zostanie osadzona w okresie, kiedy dopiero co został padawanem Qui-Gon Jinna załamanego odejściem hrabiego Dooku z Zakonu Jedi. Podczas ich wspólnych przygód Obi-Wan zetknie się ze społecznością dzieci czułych na Moc i odkryje swoją rolę wśród Jedi. Premierę wyznaczono na 26 lipca 2022 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.