Seriale

[Spoilery] Wyciekł opis sceny pojedynku z Vaderem w „Obi-Wanie Kenobim”

Jakiś czas temu ukończono zdjęcia do Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej wyczekiwanych przez fanów seriali aktorskich Star Wars. Jak wiemy, na przestrzeni kilku czekających nas odcinków zobaczymy nie tylko tytułowego bohatera, ale również kilka innych znanych twarzy – ściślej mówiąc, także pewien znany hełm.

W serialu spotkamy bowiem Dartha Vadera, do roli którego powróci po występach w trylogii Prequeli Hayden Christensen. Ponowne spotkanie dwóch bohaterów zapowiedziane zostało jako „rewanż stulecia” i tak się składa, że do sieci właśnie przedostały się informacje na jego temat.

Portal Making Star Wars przekazuje bardzo szczegółowy opis sceny pojedynku Obi-Wana Kenobiego oraz Dartha Vadera. Przeczytać możecie go poniżej. Nie możemy mieć pewności, czy wyciek jest prawdziwy, niemniej oczywiście przestrzegamy przed potencjalnymi spoilerami.

„W serialu ujrzymy Obi-Wana u szczytu możliwości. Kenobi zostaje wysłany na pewną planetę na misję ratunkową. Więzień jest bardzo ważny „dla sprawy” i musi zostać odbity z rąk Inkwizycji. Główna Inkwizytorka przetrzymująca więźnia została odegrana przez Moses Ingram. Powodzenie tej misji to najpewniej przyczyna zaangażowania Vadera w akcję.

W miarę jak nasilają się problemy sprawiane przez Kenobiego, przenosimy się na Mustafar. Darth Vader podnosi się z tronu i w pośpiechu wyrusza do swojego statku, aby przechwycić swojego dawnego mistrza. Wygląda na to, że Vader używa TIE Advanced.

Na czas walki Obi-Wan nosi kostium z Zemsty Sithów lub bardzo podobny. Biała tunika, bez płaszcza. Tunika jest teraz w gorszym stanie. Bohater wygląda starzej i jest nieco obdarty. Niczym u wiekowego rewolwerowca, jego pewność siebie pozostaje niezmienna. (…)

Darth Vader wkracza na teren walki. Zbroja jest bardzo podobna do tej z Rogue One. Napierśnik prawie na pewno jest taki sam, może trochę jaśniejszy. Oświetlenie uniemożliwiło lepsze przyjrzenie się kolorystyce zastosowanej dla Vadera w tej scenie.

Obi-Wan uświadamia sobie, kim jest potwór w zbroi. Jego determinacja jest silna, a twarz skupiona na zagrożeniu przed nim. Darth Vader zmierza w kierunku Kenobiego, gotowy do walki. Wtedy Obi-Wan odpycha go Mocą na odległość, która wyglądała na około 50 stóp [15 metrów]. Vader zostaje wyrzucony w powietrze i uderza w skalną ścianę. Jak Terminator po przyjęciu potężnego ciosu, powoli podnosi się i kieruje się po zemstę.”

Po tych wydarzeniach rzekomo rozpoczyna się już pojedynek na miecze świetlne. Z doniesień portalu nie wynika jasno, na jakiej planecie odbywa się walka – może to być Jedha, Geonosis lub nawet Tatooine. Realizacja całej sceny podobno miała zająć dwa tygodnie w sierpniu tego roku i robi ogromne wrażenie.

Obi-Wan Kenobi ma trafić na Disney+ w przyszłym roku. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, może to być już maj.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.