Książki i komiksy

Luke Skywalker odwiedza Lothal i Ilum w najnowszym komiksie Star Wars

Komiksy z uniwersum Star Wars bardzo często stanowią rozwinięcie zupełnie pobocznych historii o postaciach, których nie spotkaliśmy wcześniej w żadnym filmie czy serialu, jednak od czasu do czasu pojawia się zeszyt, będący łącznikiem pomiędzy wydarzeniami z różnych ważnych dzieł, jak również pomiędzy bohaterami, których dobrze znamy. Tym drugim typem komiksu ma być nadchodzący Star Wars #19 od Marvel Comics.

Oficjalna strona starwars.com opublikowała zapowiedź oraz kilka kart z najnowszego numeru serii. Możemy na nich zobaczyć Luke’a Skywalkera, który odwiedza m.in. planety Lothal i Ilum w trakcie swoich poszukiwań wiedzy na temat Zakonu Jedi.

Jeśli lubicie pochłaniać wszelkie poboczne dzieła ze świata Gwiezdnych wojen, z pewnością zdajecie sobie sprawę z istotności obu planet dla kanonu. Śpieszymy jednak z wyjaśnieniem dla tych mniej obeznanych.

Ilum było planetą niezwykle ważną dla Zakonu Jedi, co mogliśmy zobaczyć chociażby w serii Wojny klonów – Mistrz Yoda zabierał tam młodzików Jedi, którzy w zamarzniętych jaskiniach Ilum mieli odnajdywać swoje pierwsze kryształy kyber, stanowiące źródło energii dla mieczy świetlnych. Świat ten pojawił się także w grze wideo Jedi: Fallen Order – padawan Cal Kestis trafił tam w poszukiwaniu nowego kryształu do swojego miecza. Także w ramach Upadłego zakonu po raz pierwszy zasugerowano, że na Ilum powstała Baza Starkiller, za pomocą której Najwyższy Porządek zniszczył cały układ Hosnian.

Lothal to z kolei miejsce doskonale znane widzom serialu Star Wars: Rebelianci, bowiem jest to ojczysty świat głównego bohatera animacji, Ezry Bridgera. Fabuła serii w dużym stopniu orbituje wokół Lothala, finalnie przedstawiając wyzwolenie planety spod jarzma Imperium, w wyniku czego Ezra oraz Wielki Admirał Thrawn znikają w Nieznanych Regionach.

W komiksie Luke trafia na Lothal, ponieważ wyczuwa tam ukrytą świątynię Jedi, do której (jak przedstawiono w ramach Rebeliantów) nieco wcześniej uzyskali dostęp Ezra i jego mistrz, Kanan Jarrus. Skywalkerowi nie udaje się jednak dostać do ruin, które zdają się być zamknięte i nie odpowiadać na żadne sygnały od czasu, gdy odwiedzili je członkowie załogi Ducha.

Komiks Star Wars #19 zdecydowanie należy do tych, które warto mieć na oku, jeśli lubicie eksplorować powiązania pomiędzy bohaterami z różnych tytułów. Za Oceanem zeszyt zadebiutuje już 8 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.