Seriale

Lokacja z „Nowej nadziei” pojawi się w „The Book of Boba Fett”?

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od premiery pierwszego odcinka Księgi Boby Fetta, a fani cały czas dokładnie analizują materiały promocyjne, które dotąd nam udostępniono. Tym razem efektem takich dociekań są przesłanki na temat niewykorzystanej lokacji z Nowej nadziei, mogącej pojawić się w nadchodzącym serialu.

Po przeanalizowaniu jednego z kadrów ostatniego zwiastuna The Book of Boba Fett, pewni fani doszli do wniosku, że łowca nagród w pewnym momencie historii może wylądować na stacji Tosche. Świadczyć o tym mogą detale pomieszczenia ukazanego w materiale promocyjnym, pokrywające się niemal idealnie z wyglądem wnętrza stacji z niewykorzystanych scen Epizodu IV.

Dla przypomnienia, stacja Tosche to położona na Tatooine (na obrzeżach Anchorhead) lokacja, która miała pojawić się w pierwotnej wersji Nowej nadziei. Luke Skywalker miał odebrać tam konwertery mocy, jeszcze zanim na dobre opuścił pustynny świat. Ostatecznie stacja nie trafiła do filmu, lecz stworzono plan zdjęciowy i nagrano nawet scenę przybycia Luke’a, rozmowę z przyjaciółmi o widocznej na niebie bitwie (odniesienie do pościgu Vadera za łamaczem blokad Lei Organy), a także konwersację z Biggsem Darklighterem.

Usunięte sceny z Tosche Station pojawiły się w ramach pierwszego wydania Oryginalnej Trylogii na nośnikach Blu-ray, zaś sama stacja i jej właściciel, Merl Tosche, weszli do obowiązującego kanonu za sprawą wydanej w 2016 roku książki Star Wars: Complete Locations.

Już niebawem przekonamy się, czy Boba Fett rzeczywiście odwiedzi stację Tosche… Kto wie, być może nawet odbierze za Luke’a zaległe konwertery mocy?

The Book of Boba Fett zadebiutuje na Disney+ 29 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.